Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
RÓ¯ANIEC W NASZYM DOMU- CZÊ¦Æ BOLESNA - Pi±tek
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2013, 17:13   RÓ¯ANIEC W NASZYM DOMU- CZÊ¦Æ BOLESNA - Pi±tek

Rozwa¿anie Bolesnej Czê¶ci Ró¿añca ¦wiêtego, oparte na wybranych my¶lach ks. Micha³a Sopoæki.

1. W pierwszym dziesi±tku rozwa¿ajmy, jak Pan Jezus modli siê w Ogrójcu, klêcz±c i poc±c siê krwawym potem, wynagradzaj±c Ojcu Niebieskiemu za nasze niedbalstwa, opuszczenia i roztargnienia na modlitwie. Starajmy siê o nale¿yte przygotowanie i skupienie na modlitwie, zwalczaj±c opiesza³o¶æ oraz roztargnienia zewnêtrzne i wewnêtrzne.

2. W drugim dziesi±tku patrzmy w duchu na przywi±zanego do s³upa Pana Jezusa, którego ¿o³nierze z rozkazu Pi³ata biczuj±, rozdzieraj±c Jego niewinne cia³o za grzechy lubie¿no¶ci i nieskromno¶ci ca³ego ¶wiata, pope³niane w uczynkach, s³owach i my¶lach. Czuwajmy nad czysto¶ci± obyczajów, szczególnie w¶ród m³odzie¿y.

3. W trzecim dziesi±tku rozwa¿ajmy, jak po ubiczowaniu ¿o³nierze okryli Pana Jezusa p³aszczem szkar³atnym. „Uplót³szy wieniec z ciernia w³o¿yli Mu na g³owê ... przyklêkali przed Nim i szydzili z Niego ... brali trzcinê i bili Go po g³owie”. Cierpi Zbawiciel poni¿enie za grzechy pychy i pogardy bli¼nimi. Æwiczmy siê w ustawicznej pokorze.

4. W czwartym dziesi±tku id¼my ¶ladami Zbawiciela, d¼wigaj±cego ciê¿ki krzy¿ na Górê Kalwaryjsk±. Patrzmy, jak trzykroæ upada, pociesza mi³osiernie p³acz±ce niewiasty i wynagradza Weronice za okazany uczynek mi³osierny. Starajmy siê przyj¶æ z pomoc± wszystkim, którzy potrzebuj± pomocy...

5. W pi±tym dziesi±tku stañmy w duchu na Górze Kalwaryjskiej i wpatrujmy siê z Matk± Bolesn± w konaj±cego Zbawiciela, który siê modli za oprawców, a skruszonemu ³otrowi raj obiecuje, nam za¶ oddaje Maryjê na Matkê Mi³osierdzia. Uczmy siê darowywaæ i cierpliwie znosiæ krzywdy nam wyrz±dzone oraz modliæ siê za nieprzyjació³.

b³. ks. Micha³ Sopoæko
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Lipiec 2013, 00:21   

Ilez w moim zyciu bylo upadkow Boze....Ty najlepiej wiesz. Podaj mi reke Panie Jezu, bym mogla juz ich uniknac.
I Ty, modl sie za nami Swieta Boza Rodzicielko, by tych upadkow nie bylo.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group