Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
1o8o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2013, 06:35   1o8o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

"Czemu siê boicie? Wci±¿ jeszcze nie wierzycie ?"
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2013, 06:39   

K+M+B

czwartek 1-8-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

Oddychanie

nie bêdê siê stara³
tego wypowiadaæ
nie chcê powierzaæ mych
my¶li i odczuæ s³owom
bêdê g³êboko oddycha³

TY wiesz ¿e za tym oddechem
kryje siê takie wstydliwe pragnienie
aby oddychaæ dla CIEBIE

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

O Panie, wielk± rzecz± jest mi³o¶æ, byle tylko wznosi³a siê do Ciebie, swojej zasady, a powracaj±c do Ciebie, swego pocz±tku, wp³ywaj±c znów do swego ¼ród³a, czerpa³a z niego, by móc p³yn±æ nieustannie. Ze wszystkich poruszeñ duszy, afektów i uczuæ tylko przez mi³o¶æ mo¿e stworzenie odpowiedzieæ Tobie, swemu Stwórcy, je¶li nie jak równy równemu, to przynajmniej jak podobny podobnemu.
Ty, który jeste¶ mi³o¶ci±, ¿±dasz jedynie wzajemnej mi³o¶ci i wierno¶ci. Stworzenie wiêc ze swej strony winno Ciê mi³owaæ... Czy¿ mo¿na by nie mi³owaæ mi³o¶ci?
Jest s³uszne wiêc, aby wyrzekaj±c siê wszelkich innych uczuæ, odda³o siê ca³kowicie jedynej mi³o¶ci, tej, na któr± nale¿y odpowiedzieæ, Mi³o¶ci samej, odwzajemniaj±c siê mi³o¶ci±. Istotnie, nawet gdyby przemieni³o siê ca³e w mi³o¶æ, jaka proporcja mo¿e byæ miêdzy t± jego mi³o¶ci± a nieustannym pulsowaniem tej mi³o¶ci, która jest ¼ród³em? Bez w±tpienia, przyp³yw mi³o¶ci nie dokonuje siê z równym bogactwem ze strony tego, kto mi³uje, i z Twojej strony. Panie, który jeste¶ Mi³o¶ci±... od Ciebie, Stwórcy, i od stworzenia: obfito¶æ ¼ród³a nieporównanie przewy¿sza obfito¶æ spragnionego. Có¿ wiêc tedy?... Czy¿ pragnienie tego, kto oczekuje, ¿arliwo¶æ mi³uj±cego, ufno¶æ tego, kto ma nadziejê, bêd± zawiedzione?... Nie. Istotnie, nawet gdy stworzenie mi³uje mniej jako mniejsze, jednak mo¿e mi³owaæ ca³± swoj± istot±, a gdzie jest wszystko, niczego nie brak (¶w. Bernard).


Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2013, 07:49   

Nawet, gdy Jezus spi a dookola szaleje burza - ON czuwa nad nami...Rozwazajac te Tajemnice w Rozancu, zawsze ogarnia mnie ufnosc w Boza Opatrznosc...
.........................................
Uciszenie burzy na jeziorze

Tego samego dnia, gdy nasta³ wieczór, powiedzia³ do nich: "Przeprawmy sie na drugi brzeg". Zostawili wiêc t³um i zabrali Go, tak jak by³, w ³odzi, a inne ³odzie p³ynê³y za Nim. Wtem zerwa³ siê gwa³towny wiatr. Fale zalewa³y ³ód¼, tak ¿e juz siê nape³nia³a. On za¶ spa³ w tyle ³odzi oparty na pdg³ówku. Budzili Go mói±c: "Nauczycielu, nic Ciê to nie obchodzi, ze giniemy?". On obudzony, zgromi³ wiatr, a do jeziora powiedzia³: "Milcz! Ucisz siê!"Wtedy wiatr usta³ i zapanowa³a g³êboka cisza. Do nich za¶ powiedzia³: "Czemu siê boicie? Wci±¿ jeszcze nie wierzycie ?" Wtedy ogarn±³ ich wielki lêk i mówili jeden do drugiego: "Kim On w³a¶ciwie jest, ¿e nawet wiatr i jezioro s± Mu pos³uszne?"
.
Ewangelia wg ¦w. Marka, 4, 35-41
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2013, 23:50   

Kiedy glosna burza nastawiala moja babcia mawiala,ze niebo sie denerwuje bo zasmucilismy Boga swoim zachowaniem. Wspomnieniem to wraca do mnie kiedy burze sa. Ostatniej nocy przeszla nad Trojmiastem taka jakiej nigdy w zyciu nie widzialam. Bardzo sie balam i modlilam.
Tylko Chrystus potrafi uciszyc burze atmosferyczna, burze naszych mysli i uczuc. On jedynie potrafi zlagodzic gniew Bozy i bezpiecznie przejsc przez burze zycia do NIEGO.
Jakze szczesliwe Jezu Twoje towarzystwo,Twoja obecnosc przy nas.
Dzieki Ci za to.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group