Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
5o8o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 SierpieÅ„ 2013, 02:22   5o8o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

(Mt 4,4b)
Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek, lecz ka¿dym s³owem, które pochodzi z ust Bo¿ych.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 SierpieÅ„ 2013, 02:32   

K+M+B

5-8-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

MODLITWA NAJCICHSZA

Ty jeste¶ siewna, Ty¶ jest ró¿añcowa,
Ty polem szumisz, rankiem po rosie chodzisz —
Ty jeste¶ Panna polna, Ty jeste¶ ³±kowa —
Gwiazdo zaranna! Przewodniczko ³odzi!
Tobie przydro¿ne kapliczki stroj± dziewczyny,
Tobie ¶piew wieczorny rodzi ³±ka
Ga³±zko ciszy ugornej, P±ku wierzbiny —
Dr¿±ca s³oñcem na wietrze sinym.
Ty jeste¶, z obrazów Madonno, najpiêkniejsza Panna,
Ty jeste¶ kwietna, Ty jeste¶ przedziwna,
Pod zmierzch wieczorna jeste¶, a rankiem zaranna,
Ty jeste¶ wznios³a jak Góra Oliwna.
Ty¶ Czêstochowska i Ty¶ Ostrobramska,
Ty¶ Kalwaryjska i Ty¶ jest przydro¿na —
na ma³ych jasna¶ z dzieciñstwa obrazkach —
a Ty¶ strapiona! Panno pobo¿na.
Ty jeste¶ ¶nie¿na, bo¶ Ty oczyszczona —
Ty¶ jest gromniczna i Ty¶ jest bolesna —
Ty¶ na osio³ku w ucieczce strudzona,
Ty jeste¶ ludzka - a Ty¶ niedoczesna.
Ty¶ jest naj¶wiêtsza i Ty jeste¶ dobra,
Ty jeste¶ polska - a Ty¶ jest królewska.
Szczê¶liwy, kto jak± lepsz± czê¶æ Ciebie obra³,
Domie z³oty! Sierocych ros Bramo niebieska!

/JÓZEF ANDRZEJ FRASIK * 191O /
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Z wielkim bólem i trosk± szuka³a Matka Naj¶wiêtsza ze ¶w. Józefem swego Syna. Zagubienie siê dwunastoletniego Jezusa sprawi³o Maryi ogromne cierpienie. Po trzech dniach znajduj± Jezusa w ¶wi±tyni po¶ród uczonych rozprawiaj±cego o pismach. Matka Naj¶wiêtsza, zbli¿ywszy siê do Syna, rzek³a jak pisze ¶w. £ukasz: “Synu, czemu¶ nam to uczyni³? Oto ojciec i ja z bólem serca szukali¶my Ciebie” Pan Jezus odrzek³: “Czemu¶cie mnie szukali? Czy nie wiedzieli¶cie, ¿e powinienem byæ w tym, co nale¿y do Ojca mego” My równie¿ mo¿emy przez grzech zgubiæ Chrystusa. Wtedy nasze kroki kierujemy do ¶wi±tyni, do domu Ojca, aby tam odnale¼æ Chrystusa. Maryjo, Naj¶wiêtsza, Niepokalana Matko, naucz nas wytrwa³o¶ci w szukaniu Twojego Syna, aby¶my codziennie w¶ród wszystkich naszych zajêæ, trosk, k³opotów i rado¶ci umieli Go szukaæ, dostrzec, odnale¼æ. Pan Jezus podpowiada nam: nie jestem daleko, nie chcê by¶ mnie szuka³ ca³y czas z niepokojem, by¶ nie móg³ wytrzymaæ beze mnie. Gdy tylko stracisz mnie z oczu, masz szukaæ, ale przy tym wiedz, ¿e szukaj±c mnie idê o krok za tob±. Co jeste¶my w stanie uczyniæ, aby utrzymaæ ³±czno¶æ z Chrystusem? Do jakich po¶wiêceñ jeste¶my gotowi, aby móc byæ z Nim razem? Panie mój, Bo¿e mój, szukam Ciebie, Jezu mój. Bo¿e mój, Ciebie pragnie moja dusza, cia³o moje têskni za Tob±, jak ziemia zesch³a ³akn±ca wody. Wpatrujê siê w Ciebie w ¶wi±tyni, by ujrzeæ Twoj± potêgê i chwa³ê. Twoja ³aska cenniejsza od ¿ycia, wiêc s³awiæ i wielbiæ Ciê bêd± moje wargi. Dusza moja syci siê obficie, gdy my¶lê o Tobie i rozwa¿am w czasie nocnych czuwañ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 SierpieÅ„ 2013, 23:10   

Uslysz Maryjo nasze modlitwy najcichsze,bo one skrywaja nasze najglebsze pragnienia,pragnienia ludzkiej duszy a wiec najbardziej istotne. Badz pozdrowiona nasza wdziecznoscia za wszelakie wspomozenie i Twoje wstawiennictwo.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group