Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
23o9o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 WrzesieÅ„ 2013, 01:27   23o9o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Anio³, przepowiadaj±cy narodzenie naszego maleñkiego Zbawiciela i Pana, zwiastuje, ¶piewaj±c i obwieszczaj±c, rado¶æ, pokój i szczê¶liwo¶æ ludziom dobrej woli, aby nie by³o nikogo, kto nie wiedzia³by, ¿e aby przyj±æ to Dzieciê, wystarczy byæ cz³owiekiem dobrej woli - O.Pio
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 23 WrzesieÅ„ 2013, 01:49, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 WrzesieÅ„ 2013, 01:39   

K+M+B

23-9-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Przysz³o zbawienie

zbawienie przysz³o niespodzianie
inaczej ani¿eli oczekiwa³a tego
rada starszych – inaczej ni¿ ulica
nie przysz³o jako urzêdowa interwencja
na z³o¿one wcze¶niej podanie o pomoc
z za³±cznikiem modlitwy
przysz³o raczej jak przychodzi noc±
¶wiat³o ksiê¿yca
wiod±c swoim ¶wiat³em do stajenki
pasterzy, trzech mêdrców i mnie grzesznika
ewangelicznymi drzwiami od kuchni
a nie jak to sobie wyobra¿ali ludzie butni i dumni
oraz ich dworska estetyka

-O. Z. Kwiatkowski
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Dziêki jednemu tylko (…) „tak” – „Niech mi siê stanie wed³ug twego s³owa”, Maryja sta³a siê Matk± Najwy¿szego, uznaj±c siê za Jego s³u¿ebnicê, ale zachowuj±c cnotê dziewictwa, tak cenn± w Jej oczach i Boga. Z pomoc± owego „tak”, wyra¿onego przez Naj¶wiêtsz± Maryjê Pannê, ¶wiat zosta³ zbawiony, a ludzko¶æ odkupiona.
Fiat powtarzam ci±gle i nie pragnê niczego innego, jak tylko dok³adnego wype³niania tego fiat w³a¶nie w taki sposób, w jaki Pan Bóg tego pragnie – wype³niania go wspania³omy¶lnie i stanowczo. -Rozaniec ze Sw. O. Pio

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Najwy¿sze Dobro jest pewne. Boski Nauczyciel zapewnia nas: „rado¶ci waszej nikt wam nie zdo³a odebraæ” (J 16, 22). To przekonanie sprawia, ¿e z radosnym duchem potrafimy stawiæ czo³o najbardziej gorzkim przeciwno¶ciom.
Wêdruj przez ¿ycie rado¶nie, z sercem szczerym i otwartym, d±¿±c wzwy¿ tak, jak tylko mo¿esz. A kiedy nie mo¿na ustawicznie utrzymaæ tej ¶wiêtej rado¶ci, to przynajmniej nigdy nie traæ odwagi i zaufania do Boga.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Bo¿e Narodzenie ma (…) jak±¶ s³odycz dzieciêc±, która ujmuje ca³e moje serce. Wpatruj siê w Syna Boga: jak siê uni¿y³ w swoim Wcieleniu, w swoim doczesnym ¿yciu.
O mój Jezu! Jak¿e piêkna by³a noc Twego narodzenia, kiedy anio³owie nape³nieni rado¶ci± og³aszali pokój, wy¶piewuj±c chwa³ê Bogu… Jezu, rozpal ten ogieñ, który przynios³e¶ na ziemiê.
Matko moja, Maryjo! Zaprowad¼ mnie do groty w Betlejem i spraw, bym siê pogr±¿y³ w kontemplacji tego, co jest wielkie i wznios³e; co dokonuje siê w ciszy tej wielkiej i piêknej nocy.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Starajmy siê s³u¿yæ Panu Bogu z ca³ego serca i z ca³ej woli. Wówczas On da nam wiêcej, ni¿ na to zas³ugujemy.
Modlitwa jest najlepsz± broni±, jak± posiadamy; jest kluczem, który otwiera Bo¿e Serce. Powinni¶cie mówiæ do Jezusa nie tylko wargami, lecz tak¿e sercem; w pewnych okoliczno¶ciach nawet tylko sercem.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Wydaje mi siê, ¿e zawsze czego¶ szukam i nie mogê znale¼æ, a nawet nie wiem, o co chodzi i czego szukam; cierpiê niewiele, kocham i chcia³bym kochaæ bardziej – oto czego szukam.
O Nieskoñczona Piêkno¶ci, widzisz, ¿e dusza nie mo¿e znie¶æ tego opuszczenia, poniewa¿ za bardzo rozkocha³e¶ j± w sobie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 WrzesieÅ„ 2013, 17:49   

Twoja obecnosc Boze ma szczegolne brzmienie w moim zyciu. Choc nie rozumiem jej dzwiekow,jej harmonii....jest mi tak bardzo pomocna i mila sercu...dziekuje Ci za to... tak jak tylko potrafie...wdziecznoscia bez granic.
Za chwilke spotkamy sie przez wzajemne zaproszenie,na Eucharystii. Biegne do Ciebie i po Ciebie. Inaczej nie potrafie zyc.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group