Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(25,26)o1o2014 (sobota,niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2014, 01:58   (25,26)o1o2014 (sobota,niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

-Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prze¶ladujesz?
-Kto jeste¶, Panie?
-Ja jestem Jezus, którego ty prze¶ladujesz.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2014, 02:19   

K+M+B

sobota, niedziela 25,26-1-2014

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


¦wiêty Pawle, wielki nawrócony, wypraszaj ³askê nawrócenia dla najwiêkszych grzeszników i prze¶ladowców Ko¶cio³a. Niech ich nawrócenia bêd± ¶wiadectwem wielkiej mocy Bo¿ej i Jego przedziwnego dzia³ania w ¶wiecie. ¦wiêty Pawle, Apostole Narodów, prosimy Ciê równie¿ o si³ê, gorliwo¶æ misyjn± dla Ko¶cio³a powszechnego – aby z moc±, odwag±, zaanga¿owaniem a czêsto z heroizmem niós³ ¶wiat³o Ewangelii wszystkim narodom.


//
Pytanie

nie mogê powiedzieæ o sobie, ¿e jestem wzorem wierno¶ci
ale uroczy¶cie dzisiaj postanawiam sobie
¿e moje oczy nieustannie Twojego spojrzenia bêd± szukaæ
oraz ¿e wystarczy mi jedno s³owo od Ciebie
¿ebym zaraz rzuci³ siê do jego spe³nienia
który to ju¿ raz robiê sobie takie przyrzeczenia

-wiersz O.Z.Kwiatkowskiego
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------

Boga nie mo¿na poznaæ. To On mo¿e objawiæ siê mnie, kiedy i jak zechce za pomoc± s³ów nigdy nie s³yszanych, pojêæ wykraczaj±cych poza wszelkie pojêcia.
W prawdziwej modlitwie wymagana jest wiêc od mnie bardziej pasywno¶æ ni¿ aktywno¶æ; bardziej milczenie ni¿ s³owa, bardziej adoracja ni¿ wiedza, bardziej gotowo¶æ ni¿ dzia³anie, bardziej wiara ni¿ rozum.
Muszê dog³êbnie zrozumieæ, ¿e prawdziwa modlitewa jest owocem daru nieba dla ziemi, Ojca dla swojego Syna, oblubieñca dla oblubienicy, tego, kto ma, dla tego, kto nie ma, wszystkiego dla nico¶ci.
-(Carlo Carretto)

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Je¿eli pijesz wino ofiarowane ci przez samego Boga przepe³nia ciê rado¶æ. Nie jest powiedziane, ¿e ta rado¶æ bêdzie zawsze ³atwa, wolna od cierpienia i ³ez, ale jest rado¶ci±. Mo¿e ci siê przydarzyæ, ¿e bêdziesz pi³ wino Bo¿ej woli w chwilach trudnych i gorzkich, ale nie przestawaj byæ radosny.
Bóg jest rado¶ci±, nawet gdy jeste¶ krzy¿owany.
Bóg jest rado¶ci±, tak¿e gdy umierasz.
Bóg zawsze jest rado¶ci±, gdy¿ potrafi przemieniæ wodê naszej biedy w wino zmartwychwstania.


Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

Je¶li Królestwo siê wype³nia, to wype³nia siê ono wy³±cznie w wolno¶ci mi³owania, w bezwarunkowym wyborze dwojga, w obustronnym przyjêciu wspólnego planu. Królestwo nie jest przymusem: jest ono swobodnym wyborem, a poniewa¿ okaza³o siê ono aktem mi³o¶ci samego Boga, to równie¿ przyjêcie go jest aktem mi³o¶ci ze strony cz³owieka.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Kontemplacja, która jest bierna, jest przyj¶ciem Boga do nas jako poznanie. Bóg daje siê poznaæ jaki jest, nie za¶ jaki mo¿e siê nam wydawaæ na zewn±trz.
Przez kontemplacjê realizuje siê pe³nia mojego ziemskiego ¿ycia i dziêki niej karmiê siê autentycznym ¿yciem wiecznym, bo jestem przeznaczony do ¿ycia wiecznego.
Wszystko inne bêdzie mi dodane, bo w porównaniu z ¿yciem wiecznym jest czym¶ ma³o znacz±cym. "Starajcie siê naprzód o królestwo Boga i o Jego Sprawiedliwo¶æ, a to wszystko bêdzie wam dodane"
(Mt 6,33).

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------

Eucharystia jest rzeczywi¶cie milczeniem Boga, Jego s³abo¶ci±. Staæ siê tylko chlebem i milczeniem po¶ród ¶wiata tak ha³a¶liwego, tak rozgor±czkowanego! Mo¿na by powiedzieæ, ¿e ¶wiat i Eucharystia zmierzaj± w przeciwnych kierunkach, oddalaj±c siê coraz bardziej od siebie. Potrzeba wiele odwagi, by nie daæ siê ponie¶æ ¶wiatu, ale tak¿e wiele wiary i woli, by i¶æ pod pr±d, ku Eucharystii - by zatrzymaæ siê, zamilkn±æ i oddaæ siê adoracji.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 StyczeÅ„ 2014, 23:15   

Obdarz nas Boze, wystarczajaca wiara i wola pojscia za Toba... Panie.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2014, 20:52   

Wiêcej cierpliwo¶ci dla krzywdz±cych nasze dzieci. M±dro¶ci w podejmowaniu w³a¶ciwych decyzji w takich trudnych sprawach!
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group