Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Prawdziwie Bozy
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 09:53   Prawdziwie Bozy

KTOS DO MNIE NAPISAL :

Wychodzenie z w³asnego komfortu naprzeciw drugiemu, czyni nas prawdziwie Bozymi.

Wychodzenie z w³asnego komfortu naprzeciw drugiemu, czyni nas prawdziwie Bozymi - slicznie powiedziane. Tak jakos rozpoznaje twoj ( wasz ) dom i przez to jest on prawdziwym domem. A dzisiejsza Ewangelia dorzuca, ze temu domowi nic nie zagraza, gdy jest w nim Mocarz ktory potrafi zwiazac i unieszkodliwic zlego zboja, ktory sobie domy podporzadkowuje i zawlaszcza , rowniez te wielkie narodowe i miedzynarodowe, poprzez jego mistrzostwo w dzieleniu ich wzajemnie.
Niech Bog ma nas w swojej opiece.
Bozego dnia !
Ojcze,
 
 
Alina


WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 10:50   

To wszystko jest jednym i tym samym, bo zbli¿aj±c siê do Boga naprawdê- zwyczajnie nie da siê tkwiæ dalej w swoim komforcie. Zbli¿anie siê do Boga prowadzi w naturalnej konsekwencji do wyj¶cia ku cz³owiekowi. To wyj¶cie za¶- zacie¶nia i pog³êbia wiê¼ z Bogiem.
Tak wiêc nie mo¿na byæ otwartym na Boga, nie bêd±c tym samym coraz bardziej i bardziej- otwartym na cz³owieka.

Pozdrawiam przy tej okazji "Ktosia". Drugi ju¿ raz dzisiejszego dnia. :)
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 12:28   

Piêknie Kochani , piêknie.
Ojcze i Alino.......tylko to "wychodzenie naprzeciw drugiemu" nie mo¿e byæ ucieczk± od siebie. Ucieczka od swoich spraw i s³abo¶ci.
Nie mo¿e t³umaczyæ ucieczki przed w³asnym wewnêtrznym porz±dkiem potrzeb± zajmowania siê innymi lud¿mi i sprawami ( czêsto tak robi³am !). Równowaga.... to wyzwanie dla cz³owika. bycie obecnym w ¿yciu.
W³anie skoñczy³am wspóln± modlitwê z Wami......taka dobra cisza we mnie, st±d bli¿ej do siebie i drugiego cz³owieka.
Z Bogiem
Dziêki Eliu mamy pasuj±cy wiersz do naszej rozmowy

£za ¿alu

je¶li umrê - a umrzeæ przecie¿ muszê
ubior± mnie w czarny garnitur i po³o¿± w trumnie
je¶li spod powieki ³za jaka¶ mi siê wtedy wymknie
to nie bêdzie to ³za za¿enowania
ani gniewu
ani zazdro¶ci nawet
¿e swobodnie mo¿ecie siê poruszaæ i przebywaæ t³umnie
ale bêdzie to ³za ¿alu
ze nie kocha³em was wystarczaj±co piêknie
i ¿e nie kochali¶my siê wystarczaj±co prawdziwie
wspólnie
O. Z. Kwiatkowski
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 13:14   

Wiersz mamy dzieki Zosi no i oczywiscie dzieki Ojcu.

"Wychodzenie z w³asnego komfortu", nigdy go w pelni nie mialam.
A pojawial sie (ten psychiczny), kiedy mialam okazje wyjsc naprzeciw drugiemu.
Przynajmniej w modlitwie.
Sa chyba dwa "komforty", jakos nigdy nie umialam sie rozgoscic w tym wygodnym sam na sam ze soba. Tak chyba maja wszystkie matki.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 16:03   

A czy s³owo KTOSia do ojca o wychodzeniu z w³asnego komfortu naprzeciw drugiemu nie jest wo³aniem o wyj¶cie DOMu do ró¿nych KTOsiów? Ten/ta pisze o domu, który nie jest jego/jej domem chocia¿ dobrze go ocenia.
Jakby nie by³o nasze bycie w domu ma co¶ z komfortu :)
A mo¿e tylko tak mi siê wydaje.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 19:31   

Tak, wyj¶cie do drugiego nie mo¿e byæ w ¿adnym razie ucieczk± od siebie. Nie mo¿e byæ tak¿e oparte na w³asnych si³ach i nawet najlepszej w³asnej woli, bo si³y siê zwyczajnie wyczerpuj±, wyczerpuje siê ludzka dobroæ i mi³o¶æ, pozostawiaj±c zniechêcenia i czêsto ¿al. Podstaw± do tego wyj¶cia jest zakorzenienie w Panu, jest bliska relacja z Tym, Który jest ¬ród³em wszelkiego Dobra w nas. Jest to bowiem ¬ród³o, które nie spala siê, choæ p³onie, które jest wiecznie ¿ywe i które nape³nia nas i pragnie nape³niaæ nieustannie Swoimi Si³ami i swoj± Moc±.


I jeszcze jedno. Czêsto s³yszê o równowadze, o dbaniu o siebie, o tym, ¿e nawet dobroæ ma swoje granice...mo¿e...pewnie tak. Gdyby chodzi³o o ludzkie si³y, o psychologiê cz³owieka- to bez w±tpienia...
Ale czy w chrze¶cijañstwie s± jakie¶ granice dawania siebie, czy Jezus stawia³ granice, czy równowaga w ¿yciu by³a dla Niego wyzwaniem? Nawet gdy by³ zmêczony, litowa³ siê nad innymi przychodz±cymi ci±gle i pewnie " nie w porê" , a¿ w koñcu definitywnie i ostatecznie odda³ ca³kowicie Samego Siebie...
Ostatnio zmieniony przez Alina 27 StyczeÅ„ 2014, 20:09, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Alina


WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 19:46   

Rozumiem Ciê Jurek, bo wraca w Twoim wpisie stary temat, ale trochê siê zmieni³o i dla Domu te¿ nasta³ teraz nieco inny czas.. Ja nie gloryfikujê domu, ¿adnego domu. Mo¿e te¿ trochê dlatego, ¿e mojego rodzinnego domu nie warto wspominaæ, a ten , który budujê teraz -te¿ daleki jest od doskona³o¶ci. Nie wierzê zreszt±, ¿e w jakimkolwiek domu osi±galna jest pe³nia, poza tym jednym , jedynym- Domem Bo¿ego Serca. Domy s± jednak po to, aby ludzie mogli w nich wzrastaæ, aby nabierali si³, aby uczyli siê byæ razem. Do domu siê wchodzi i siê te¿ z niego wychodzi , w³a¶nie po to, aby i¶æ w ¶wiat z nowymi si³ami, czerpi±c ze wspólnoty, braterstwa i mi³o¶ci jaka w domu jest.
I moim zdaniem ten Nasz Dom jest teraz wystarczaj±co otwarty i dostêpny dla wszystkich, którzy chc± korzystaæ z tego co w tym Domu siê dzieje.I tak ka¿dy z nas ka¿dego dnia na nowo idzie swoj± drog± i poprzez swój ¶wiat, najczê¶ciej do¶æ daleki od komfortu.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 19:53   

Dziêki Alino za to porównanie: ¿e do domu siê wchodzi i z niego wychodzi....z nowymi si³ami.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 20:40   

Podobnie jak Basia sie poczulem, tez zbiera mi sie na dziekowanie. Poza tym, to "wchodzenie i wychodzenie" widze wlasnie jako rownowage o ktorej mowila Beata, chyba ze nie bardzo zrozumialem jej wypowiedz, to przepraszam, bo niezbyt to przyjemne dla mowiacego, gdy ktos inny tlumaczy wypowiedziane przez niego slowa.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group