Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 12KWIETNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2014, 20:43   Czytania - SOBOTA - 12KWIETNIA 2014

Sobota, 12 KWIETNIA 2014

(Ez 37,21-28)
Tak mówi Pan Bóg: Oto wybieram Izraelitów spo¶ród ludów, do których poci±gnêli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzê ich do ich kraju. I uczyniê ich jednym ludem w kraju, na górach Izraela, i jeden król bêdzie nimi wszystkimi rz±dzi³, i ju¿ nie bêd± tworzyæ dwóch narodów, i ju¿ nie bêd± podzieleni na dwa królestwa. I ju¿ nie bêd± siê kalaæ swymi bo¿kami i wstrêtnymi kultami, i wszelkimi odstêpstwami. Uwolniê ich od wszystkich ich wiaro³omstw, którymi zgrzeszyli, oczyszczê ich i bêd± moim ludem, Ja za¶ bêdê ich Bogiem. S³uga mój, Dawid, bêdzie królem nad nimi i wszyscy oni bêd± mieæ jedynego Pasterza, i ¿yæ bêd± wed³ug moich praw, i moje przykazania zachowywaæ bêd± i wype³niaæ. Bêd± mieszkali w kraju, który da³em s³udze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkaæ w nim bêd±, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój s³uga, Dawid, bêdzie na zawsze ich w³adc±. I zawrê z nimi przymierze pokoju: bêdzie to wiekuiste przymierze z nimi. Za³o¿ê ich i rozmno¿ê, a mój przybytek po¶ród nich umieszczê na sta³e. Mieszkanie moje bêdzie po¶ród nich, a Ja bêdê ich Bogiem, oni za¶ bêd± moim ludem. Ludy za¶ pogañskie poznaj±, ¿e Ja jestem Pan, który u¶wiêca Izraela, gdy mój przybytek bêdzie w¶ród nich na zawsze.

(Jr 31,10-13)
REFREN: Pan nas obroni, tak jak pasterz owce

S³uchajcie, narody, s³owa Pana,
g³o¶cie na dalekich wyspach i mówcie:
„Ten, co rozproszy³, zgromadzi Izraela
i bêdzie czuwa³ nad nim jak pasterz nad sw± trzod±”.

Pan bowiem uwolni Jakuba,
wybawi go z rêki silniejszego od niego.
Przyjd± i bêd± wykrzykiwaæ rado¶nie na wy¿ynie Syjonu
i rozraduj± siê B³ogos³awieñstwem Pana.

Wtedy ogarnie dziewicê rado¶æ w¶ród tañca
i m³odzieñcy cieszyæ siê bêd± ze starcami.
Zamieniê bowiem ich smutek w rado¶æ,
pocieszê ich i rozweselê po ich troskach.

(Ez 18,31)
Odrzuæcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serca i nowego ducha.

(J 11,45-57)
Wielu spo¶ród ¯ydów przyby³ych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokona³, uwierzy³o w Niego. Niektórzy z nich udali siê do faryzeuszów i donie¶li im, co Jezus uczyni³. Wobec tego arcykap³ani i faryzeusze zwo³ali Wysok± Radê i rzekli: Có¿ my robimy wobec tego, ¿e ten cz³owiek czyni wiele znaków? Je¿eli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierz± w Niego, i przyjd± Rzymianie, i zniszcz± nasze miejsce ¶wiête i nasz naród. Wówczas jeden z nich, Kajfasz, który w owym roku by³ najwy¿szym kap³anem, rzek³ do nich: Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagê, ¿e lepiej jest dla was, gdy jeden cz³owiek umrze za lud, ni¿ mia³by zgin±æ ca³y naród. Tego jednak nie powiedzia³ sam od siebie, ale jako najwy¿szy kap³an w owym roku wypowiedzia³ proroctwo, ¿e Jezus mia³ umrzeæ za naród, a nie tylko za naród, ale tak¿e, by rozproszone dzieci Bo¿e zgromadziæ w jedno. Tego wiêc dnia postanowili Go zabiæ. Odt±d Jezus ju¿ nie wystêpowa³ w¶ród ¯ydów publicznie, tylko odszed³ stamt±d do krainy w pobli¿u pustyni, do miasteczka, zwanego Efraim, i tam przebywa³ ze swymi uczniami. A by³a blisko Pascha ¿ydowska. Wielu przed Pasch± udawa³o siê z tej okolicy do Jerozolimy, aby siê oczy¶ciæ. Oni wiêc szukali Jezusa i gdy stanêli w ¶wi±tyni, mówili jeden do drugiego: Có¿ wam siê zdaje? Czy¿by nie mia³ przyj¶æ na ¶wiêto? Arcykap³ani za¶ i faryzeusze wydali polecenie, aby ka¿dy, ktokolwiek bêdzie wiedzia³ o miejscu Jego pobytu, doniós³ o tym, aby Go mo¿na by³o pojmaæ.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2014, 00:36   

"Oto wybieram Izraelitów spo¶ród ludów, do których poci±gnêli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzê ich do ich kraju"

Jestesmy WYBRANI, ZBIERANI I PROWADZENI przez Boga DO NASZEGO KRAJU.
Jestesmy czlonkami Bozego PRZYMIERZA z Jego ludem. Jest to przymierze POKOJU.

Modlmy sie o ten pokoj i o to abysmy byli jego apostolami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2014, 00:37   

Nieraz nie mozna zanegowac faktow, gdy sa zbyt ewidentne, mozna jednak je zle interpretowac, wypaczajac ich sens. W przypadku gdy tego uczynic sie nie da, gdy sens staje zbyt oczywisty, rodzi sie pokusa likwidacji autora niewygodnych faktow. Kazde klamstwo jest posiewem smierci.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2014, 09:21   

Choæbym nawet chcia³a, nie umiem my¶leæ o Faryzeuszach i "reszcie ¶wiata" nie wy³±czaj±c siebie , w kategorii ¼li i dobrzy...
Oni mieli poczucie swojej misji. Wierzyli, ¿e znaj± Boga, ¿e wiedz± jaki ma byæ Mesjasz, czuli siê odpowiedzialni za naród. Z pewno¶ci± wiele by³o w tym pychy, ale czy nas ona nie dotyczy?
Wiemy od nich zdecydowanie wiêcej, bo wiemy, ¿e Bóg objawi³ nam siê w Jezusie. Ale czy na pewno Go znamy? Czy nie wyobra¿amy Go sobie nieraz po swojemu i na swój w³asny u¿ytek i nie przywi±zujemy siê zanadto do tych wyobra¿eñ?

Panie naucz mnie pokory w nieustannym poszukiwaniu Ciebie...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2014, 10:41   

Prosze,uczyn nas apostolami Twojego pokoju...
Granica miedzy dobrem a zlem przebiega w sercu czlowieka a nie pomiedzy ludzmi
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2014, 15:09   

Serce czlowieka jest sercem konkretnego czlowieka, a moje sercem jest moim sercem.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 KwiecieÅ„ 2014, 00:09   

Chcialabym miec takie serce...pelne uczciwej milosci bez pretensji.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 KwiecieÅ„ 2014, 16:18   

"Tego jednak nie powiedzia³ sam od siebie, ale jako najwy¿szy kap³an w owym roku wypowiedzia³ proroctwo" - osobista opinia ewangelisty, czy g³êbsza prawda?
_________________
R-k DMM
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 KwiecieÅ„ 2014, 21:20   

A moze i jedno i drugie..
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group