Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Najwazniejsze bywa nie wypowiedziane
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2014, 04:00   Najwazniejsze bywa nie wypowiedziane

Wczoraj zachwycily mnie proste kobieciny. Oczywiscie, wstyd mi , ze tak sie wyrazam, ale teraz robie to z innym nastawieniem, wyrzucajac samemu sobie prostactwo w moim spojrzeniu. Wynioslosc moze polegac na posiadaniu gupich skojarzen i nie dostrzegania tego, na tepych kulturowych schematach ktorych .... na codzien widac i czlowiek sie nie spodziewa nawet , ze je posiada. Wczoraj byl dzien skupienia na ktore przyszlo troche japonskich „kobiecinek” ktore kiwaly sie smiesznie w powitaniach, kazda przyniosla pieknie opakowana paczke ze slodyczami, potulnie zdjela buty i zalozyla goscinne laczki oraz dyskretnie usiadla na brzegu krzesla, jak uczennica ktora przyszla na egzamin.
Tymczasem to ja bylem zainfektowany kulturowym wirusem w moim spojrzeniu i wcale tego nie wiedzialem. Kazda z nich miala wiele do powiedzenia o zyciu i czynila to prosto, szczerze, bez owijania w bawelne i bez checi promowania samej siebie. Nie epatowaly tez dramaturgia wydarzen zyciowych zeby zyskac sympatie, uznanie, wspolczucie, podziw. Dowiedzialem sie wielu faktow z ktorych upleciona jest historia ich wiary w Jezusa Chrystusa i jakie ma On w ich zyciu znaczenie. „Proste kobieciny” okazaly sie absolwentkami prywatnych szkol i tokijskich renomowanych uniwersytetow, niektore umialy grac na pianinie, mowic po angielsku, ale NIE TO JEST WAZNE CO MAJA, LECZ W JAKI SPOSOB SIE TYM CO POSIADAJA POSLUGUJA. Bylem urzeczony ich naturalna skromnoscia ktora daleka byla jednak od kompleksu nizszosci , ich zrownowazeniem, rozwaga, szacunkiem dla obcego, dla jego odmiennosci, bez checi imitowania jego wzorca kulturowego. Posiadaly ducha krytycznego, ale nie byl on duchem wrogosci i glosnego kontestowania tego co sie rozni od tego co dla nich bylo familiarne. Pelen uznania bylem dla ich powagi pelnej serdecznosci. Jak zwykle, najwazniejsze bywa to co nie zostalo wypowiedziane . Z pewnoscia tak byllo w moim przypadku.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2014, 06:51   

O piêkne to!
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2014, 08:59   

"Kazda z nich miala wiele do powiedzenia o zyciu i czynila to prosto, szczerze, bez owijania w bawelne i bez checi promowania samej siebie."
Po ludzku zazdroszczê Ojcu takiego do¶wiadczenia, bo bardzo mi takich zdarzeñ, takiej atmosfery, takiej kultury brakuje.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group