Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK w oktawie Wielkanocy - 22KWIETNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 21 KwiecieÅ„ 2014, 20:57   Czytania - WTOREK w oktawie Wielkanocy - 22KWIETNIA 2014

Wtorek w oktawie Wielkanocy, 22 KWIETNIA 2014

(Dz 2,36-41)
W dniu Piêædziesi±tnicy Piotr mówi³ do ¯ydów: Niech wiêc ca³y dom Izraela wie z niewzruszon± pewno¶ci±, ¿e tego Jezusa, którego wy¶cie ukrzy¿owali, uczyni³ Bóg i Panem, i Mesjaszem. Gdy to us³yszeli, przejêli siê do g³êbi serca: Có¿ mamy czyniæ, bracia? - zapytali Piotra i pozosta³ych Aposto³ów. Nawróæcie siê - powiedzia³ do nich Piotr - i niech ka¿dy z was ochrzci siê w imiê Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a we¼miecie w darze Ducha ¦wiêtego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy s± daleko, a których powo³a Pan Bóg nasz. W wielu te¿ innych s³owach dawa³ ¶wiadectwo i napomina³: Ratujcie siê spo¶ród tego przewrotnego pokolenia! Ci wiêc, którzy przyjêli jego naukê, zostali ochrzczeni. I przy³±czy³o siê owego dnia oko³o trzech tysiêcy dusz.

(Ps 33,4-5.18-20.22)
REFREN: Pe³na jest ziemia ³askawo¶ci Pana

S³owo Pana jest prawe,
a ka¿de Jego dzie³o godne zaufania.
On mi³uje prawo i sprawiedliwo¶æ,
ziemia jest pe³na Jego ³aski.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekaj± na Jego ³askê,
aby ocali³ ich ¿ycie od ¶mierci
i ¿ywi³ ich w czasie grodu.

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest nasz± pomoc± i tarcz±.
Panie, niech nas ogarnie Twoja ³aska wed³ug nadziei,
któr± pok³adamy w Tobie.

(Ps 118,24)
Oto jest dzieñ, który Pan uczyni³ radujmy siê w nim i weselmy.

(J 20,11-18)
Maria Magdalena natomiast sta³a przed grobem p³acz±c. A kiedy /tak/ p³aka³a, nachyli³a siê do grobu i ujrza³a dwóch anio³ów w bieli, siedz±cych tam, gdzie le¿a³o cia³o Jezusa - jednego w miejscu g³owy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: Niewiasto, czemu p³aczesz? Odpowiedzia³a im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go po³o¿ono. Gdy to powiedzia³a, odwróci³a siê i ujrza³a stoj±cego Jezusa, ale nie wiedzia³a, ¿e to Jezus. Rzek³ do niej Jezus: Niewiasto, czemu p³aczesz? Kogo szukasz? Ona za¶ s±dz±c, ¿e to jest ogrodnik, powiedzia³a do Niego: Panie, je¶li ty Go przenios³e¶, powiedz mi, gdzie Go po³o¿y³e¶, a ja Go wezmê. Jezus rzek³ do niej: Mario! A ona obróciwszy siê powiedzia³a do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. Rzek³ do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wst±pi³em do Ojca. Natomiast udaj siê do moich braci i powiedz im: Wstêpujê do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. Posz³a Maria Magdalena oznajmiaj±c uczniom: Widzia³am Pana i to mi powiedzia³.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2014, 00:04   

Niech wiêc ca³y dom Izraela wie z niewzruszon± pewno¶ci±, ¿e tego Jezusa, którego wy¶cie ukrzy¿owali, uczyni³ Bóg i Panem, i Mesjaszem.

OKAZUJE SIE ZATEM , ZE WALCZYCIE Z BOGIEM. JESTESCIE A-TEISTAMI, CZYLI PRZECIWNIKAMI BOGA.


Nawróæcie siê - powiedzia³ do nich Piotr - i niech ka¿dy z was ochrzci siê w imiê Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a we¼miecie w darze Ducha ¦wiêtego.

POKUTA TO NIE JEST ZADOSCUCZYNIENIE BOGU ZA STRATY MORALNE JAKIE PONIOSL PRZEZ GRZECH CZLOWIEKA, ALE WEWNETRZNA DYSPOZYCJA NA PRZYJECIE DUCHA SWIETEGO I ROZPOCZECIE NOWEGO ZYCIA, Z BOGIEM I DLA BOGA, CZYLI ZYCIA MILOSCIA.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2014, 13:44   

"PE£NA JEST ZIEMIA £ASKAWO¦CI PANA"

Z bogactwa dzisiejszego S³owa wybieram tylko to jedno zdanie, refren psalmu. I rzeczywi¶cie powtarzam go sobie jak refren w ci±gu dnia.
Je¿eli potrafiê to wypowiedzieæ ca³ym sob±, w pe³nej rado¶ci i wewnêtrznego zrozumienia to w pewnym sensie mogê powiedzieæ, ¿e moja wiara jest pe³na. Bo z jednej strony oznacza to osobiste do¶wiadczanie tej¿e ³askawo¶ci, a wiêc obdarowywania £ask±, a z drugiej strony moja odpowied¼ na to obdarowanie nie mo¿e byæ inna ni¿ przemiana ¿ycia i ¿ycie wg tej £aski. "Pe³na jest ziemia ³askawo¶ci Pana" Wiemy co oznacza s³owo pe³nia. Nie sposób nie zauwa¿yæ, ¿e co¶ jest pe³ne, albo, ¿e czego¶ jest pe³no. Co widzê w swoim ¿yciu? Przecie¿ psalmista nie pomyli³ siê....
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2014, 19:02   

Ziemia jest pelna Boga a wiêc i Jego ³aski?To serce czlowieka moze byc zamkniete
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group