Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK w oktawie Wielkanocy - 24KWIETNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2014, 20:42   Czytania - CZWARTEK w oktawie Wielkanocy - 24KWIETNIA 2014

Czwartek w oktawie Wielkanocy, 24 KWIETNIA 2014

(Dz 3,11-26)
Gdy chromy, uzdrowiony, trzyma³ siê Piotra i Jana, ca³y lud zdumiony zbieg³ siê do nich w kru¿ganku, który zwano Salomonowym. Na ten widok Piotr przemówi³ do ludu: Mê¿owie izraelscy! Dlaczego dziwicie siê temu? I dlaczego tak¿e patrzycie na nas, jakby¶my w³asn± moc± lub pobo¿no¶ci± sprawili, ¿e on chodzi? Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, ws³awi³ S³ugê swego, Jezusa, wy jednak wydali¶cie Go i zaparli¶cie siê Go przed Pi³atem, gdy postanowi³ Go uwolniæ. Zaparli¶cie siê ¦wiêtego i Sprawiedliwego, a wyprosili¶cie u³askawienie dla zabójcy. Zabili¶cie Dawcê ¿ycia, ale Bóg wskrzesi³ Go z martwych, czego my jeste¶my ¶wiadkami. I przez wiarê w Jego imiê temu cz³owiekowi, którego widzicie i którego znacie, imiê to przywróci³o si³y. Wiara /wzbudzona/ przez niego da³a mu tê pe³niê si³, któr± wszyscy widzicie. Lecz teraz wiem, bracia, ¿e dzia³ali¶cie w nie¶wiadomo¶ci, tak samo jak zwierzchnicy wasi. A Bóg w ten sposób spe³ni³ to, co zapowiedzia³ przez usta wszystkich proroków, ¿e Jego Mesjasz bêdzie cierpia³. Pokutujcie wiêc i nawróæcie siê, aby grzechy wasze zosta³y zg³adzone, aby nadesz³y od Pana dni och³ody, aby te¿ pos³a³ wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymaæ a¿ do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedzia³ Bóg przez usta swoich ¶wiêtych proroków. Powiedzia³ przecie¿ Moj¿esz: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spo¶ród braci waszych. S³uchajcie Go we wszystkim, co wam powie. A ka¿dy, kto nie pos³ucha tego Proroka, zostanie usuniêty z ludu. Zapowiadali te dni tak¿e pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego nastêpców. Wy jeste¶cie synami proroków i przymierza, które Bóg zawar³ z waszymi ojcami, kiedy rzek³ do Abrahama: B³ogos³awione bêd± w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi. Dla was w pierwszym rzêdzie wskrzesi³ Bóg S³ugê swego i pos³a³ Go, aby b³ogos³awi³ ka¿demu z was w odwracaniu siê od grzechów.

(Ps 8,2.5-9)
REFREN: Jak jest przedziwne imiê Twoje, Panie!

O Panie, Panie nasz,
jak przedziwne jest imiê Twoje po ca³ej ziemi.
Czym jest cz³owiek, ¿e o nim pamiêtasz,
czym syn cz³owieczy, ¿e troszczysz siê o niego?

Uczyni³e¶ go niewiele mniejszym od anio³ów,
uwieñczy³e¶ go czci± i chwa³±.
Obdarzy³e¶ go w³adz± nad dzie³ami r±k Twoich,
wszystko z³o¿y³e¶ pod jego stopy:

Owce i byd³o wszelakie
i dzikie zwierzêta,
ptaki niebieskie i ryby morskie,
wszystko, co szlaki mórz przemierza.

(Ps 118, 24)
Oto dzieñ, który Pan uczyni³, radujmy siê w nim i weselmy.

(£k 24,35-48)
Uczniowie opowiadali, co ich spotka³o w drodze, i jak poznali Jezusa przy ³amaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stan±³ po¶ród nich i rzek³ do nich: Pokój wam! Zatrwo¿onym i wylêk³ym zdawa³o siê, ¿e widz± ducha. Lecz On rzek³ do nich: Czemu jeste¶cie zmieszani i dlaczego w±tpliwo¶ci budz± siê w waszych sercach? Popatrzcie na moje rêce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie siê Mnie i przekonajcie: duch nie ma cia³a ani ko¶ci, jak widzicie, ¿e Ja mam. Przy tych s³owach pokaza³ im swoje rêce i nogi. Lecz gdy oni z rado¶ci jeszcze nie wierzyli i pe³ni byli zdumienia, rzek³ do nich: Macie tu co¶ do jedzenia? Oni podali Mu kawa³ek pieczonej ryby. Wzi±³ i jad³ wobec nich. Potem rzek³ do nich: To w³a¶nie znaczy³y s³owa, które mówi³em do was, gdy by³em jeszcze z wami: Musi siê wype³niæ wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Moj¿esza, u Proroków i w Psalmach. Wtedy o¶wieci³ ich umys³y, aby rozumieli Pisma, i rzek³ do nich: Tak jest napisane: Mesjasz bêdzie cierpia³ i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imiê Jego g³oszone bêdzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, pocz±wszy od Jerozolimy. Wy jeste¶cie ¶wiadkami tego.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2014, 20:53   

„Dla was w pierwszym rzêdzie wskrzesi³ Bóg S³ugê swego i pos³a³ Go, aby b³ogos³awi³ ka¿demu z was w odwracaniu siê od grzechów”.

Innymi slowy - chodzi o misje uswiecania, tak jak On jest Swiety. Misj± Chrystusa jest nasze uswiecenie. Formacja chrzescijanska do tego winna zmierzac, zdajac sobie sprawe, ze jej kamieniem wegielnym jest wiara w Jezusa Chrystusa.

Oby nasza wiara stawala sie coraz bardziej dojrzala, coraz bardziej wspolnotowa, oparta na milosci ktora przebacza, bo sama doznala przebaczenia.

„Przez wiarê w Jego imiê temu cz³owiekowi, którego widzicie i którego znacie, imiê to przywróci³o si³y”

Tylko wiara w Jezusa Chrystusa moze zbawic ten swiat, to znaczy moze mu dac sile aby uwolnic sie od porazenia zlem.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 23 KwiecieÅ„ 2014, 21:41, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2014, 21:00   

Jestesmy swiadkami smierci i zmartwychwstania Chrystusa i jako tacy powinnismy glosic „nawrocenie i odpuszczenie grzechow wszystkim narodom, poczawszy od Jerozolimy”.

„Pani wszystkich narodow” z Akita wstawiaj sie za nami. Pozwol nam glosic swiatu prawde o Bozym Milosierdziu na ktorym zasadza sie zbawienie nasze i calego swiata .
 
 
Alina


WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2014, 10:39   

Zmartwychwsta³y Jezus przychodzi do aposto³ów w swoim ciele.To cia³o jest przemienione, ale jednocze¶nie ma wszystkie cechy ludzkiego cia³a.Jezus je, ma na ciele rany,mo¿na Go dotkn±æ...Jakie to dowarto¶ciowanie naszej cielesno¶ci! "Mój" eremita napisa³ dzisiaj, ¿e jedn± z przeszkód, aby móc otworzyæ siê na g³êbokie przyjêcie pokoju od Chrystusa- jest uciekanie tylko w sferê ducha, nie dowarto¶ciowywanie cia³a
Pan przychodzi jako Bóg i Cz³owiek, jako Bóg i Brat nasz zarazem


. Panie ,ja wiem, ¿e nape³niasz mnie Pokojem, nape³nij mnie te¿ wiêksz± Mi³o¶ci± ku Tobie ...abym bardziej umia³a Ciebie kochaæ


.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2014, 11:05   

NO W³asnie...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2014, 15:26   

(Ps 118, 24)
"Oto dzieñ, który Pan uczyni³, radujmy siê w nim i weselmy."
Jak¿e trudne to dla mnie dzisiaj!
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2014, 16:14   

S± takie chwile
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group