Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - Święto św. Brygidy - 23 LIPCA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 16:49   Czytania - ŚRODA - Święto św. Brygidy - 23 LIPCA 2014

Środa, 23 LIPCA 2014

Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy


(Ga 2,19-20)
Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.

(Ps 34,2-11)
REFREN: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwoliłod wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

Bójcie się Pana, wszyscy Jego święci,
ci, co się Go boją, nie znają biedy.
Bogacze zubożeli i zaznali głodu,
szukającym Pana niczego nie zbraknie.

Wytrwajcie w mojej miłości; kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.

(J 15,1-8)
Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja /będę trwał/ w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 20:28   

Siostro Brigido...wszystkiego najlepszego,Bozego zycia w zdrowiu i pomyslnosci w milosiernych poslugach, i poczynaniach.
Bylas dzisiaj obecna w DOMu...fajny prezent...dla nas.
Daj znac, gdzie zyjesz teraz i jak sie masz. Moj maz martwi sie o Ciebie,my tez.
Szczesc Boze.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 05:58   

Sw.Paweł:

...Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.
...............
*****************
JEZUS:

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić
...Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni...


************************
Tyle wspanialych zdań! Prawie codziennie dech w piersiach zapiera mi podziw i zdumienie nad wielkoscia nauki Chrystusa!
Czy kiedys zdolam, jak sw.Paweł, podsumowac swoje zycie stwierdzeniem: "Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus"? Bez Ciebie, Panie, nic nie jestem w stanie uczynic...Pomagaj mi, Boże, stawac sie coraz bardziej TWOJĄ, proszę CIĘ o to calym sercem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 09:17   

"Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie." (z J 15)

Naturalne prawo. Wystarczy się w nie zapatrzeć.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 13:55   

Nasze owocne zycie jest radoscia Boga.

Owocnosc zycia zalezy od trwalej i zywej wiezi z Chrystusem
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 13:56   

Chrystus w majestacie prawa zostal skazany na smierc krzyzowa, kompromitujac przez to ludzkie opieranie sie na prawie. Czlowiek jesli nie dozna wewnetrznej przemiany grzesznie bedzie sie poslugiwal prawem manipulujac nim wedlug tego co dla niego jest wygodne. Dlatego Pawel nie kladzie ufnosci w prawie, ale w Chrystusie, ktory zyje w nim dzieki Duchowi Swietemu, duchowi milosci Bozej.
Krotko mozna powiedziecc, ze Pawel Apostol zawierzyl Milosci i zyje miloscia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group