Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 27 lipca 2014 r.
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 Lipiec 2014, 16:04   Czytania - NIEDZIELA - 27 lipca 2014 r.

Siedemnasta Niedziela zwyk³a, 27 lipca 2014 r.

PIERWSZE CZYTANIE
1 Krl 3, 5. 7-12 Modlitwa Salomona o m±dro¶æ
Czytanie z Pierwszej Ksiêgi Królewskiej

W Gibeonie ukaza³ siê Pan Salomonowi w nocy, we ¶nie. Wtedy rzek³ Bóg: «Pro¶ o to, co mam ci daæ». A Salomon odrzek³: «O Panie, Bo¿e mój, Ty¶ ustanowi³ królem Twego s³ugê, w miejsce Dawida, mego ojca, a ja jestem bardzo m³ody. Brak mi do¶wiadczenia. Ponadto Twój s³uga jest po¶ród Twego ludu, który¶ wybra³, ludu mnogiego, który nie da siê zliczyæ ani te¿ spisaæ, z powodu jego mnóstwa. Racz wiêc daæ Twemu s³udze serce pe³ne rozs±dku do s±dzenia Twego ludu i rozró¿niania dobra i z³a, bo któ¿ zdo³a s±dziæ ten lud Twój tak liczny?»
Spodoba³o siê Panu, ¿e w³a¶nie o to Salomon poprosi³. Bóg wiêc mu powiedzia³: «Poniewa¿ poprosi³e¶ o to, a nie poprosi³e¶ dla siebie o d³ugie ¿ycie ani te¿ o bogactwa, i nie poprosi³e¶ o zgubê twoich nieprzyjació³, ale prosi³e¶ dla siebie o umiejêtno¶æ rozstrzygania spraw s±dowych, wiêc spe³niani twoje pragnienie i dajê ci serce m±dre i rozs±dne, takie, ¿e podobnego tobie przed tob± nie by³o i po tobie nie bêdzie».

Oto S³owo Bo¿e.
PSALM RESPONSORYJNY:

Ps 119 (118), 57 i 72. 76-77. 127-128. 129-130 (R.: por. 97a)

Jak¿e mi³ujê prawo Twoje, Panie.

Panie, Ty jeste¶ moim dzia³em, *
przyrzek³em zachowaæ Twoje s³owa.
Prawo ust Twoich jest dla mnie lepsze *
ni¿ tysi±c sztuk z³ota i srebra.

Jak¿e mi³ujê prawo Twoje, Panie.

Niech Twoja ³aska bêdzie mi pociech± *
zgodnie z obietnic±, dan± Twemu s³udze.
Niech mnie ogarnie Twoja ³aska, a ¿yæ bêdê, *
bo Twoje Prawo jest moj± rozkosz±.

Jak¿e mi³ujê prawo Twoje, Panie.

Przeto bardziej mi³ujê Twoje przykazania *
ni¿ z³oto, ni¿ z³oto najczystsze.
Dlatego uwa¿am za s³uszne wszystkie Twe postanowienia, *
i nienawidzê wszelkiej drogi fa³szu.

Jak¿e mi³ujê prawo Twoje, Panie.

Twoje napomnienia s± przedziwne, *
dlatego przestrzega ich moja dusza.
Poznanie Twoich s³ów o¶wieca *
i naucza niedo¶wiadczonych.

Jak¿e mi³ujê prawo Twoje, Panie.
DRUGIE CZYTANIE


Rz 8, 28-30 Bóg przeznaczy³ nas, aby¶my byli podobni do Jego Syna
Czytanie z Listu ¶wiêtego Paw³a Aposto³a do Rzymian

Bracia:
Wiemy, ¿e Bóg z tymi, którzy Go mi³uj±, wspó³dzia³a we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy s± powo³ani wed³ug Jego zamiaru. Albowiem tych, których od wieków pozna³, tych te¿ przeznaczy³ na to, by siê stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On by³ pierworodnym miêdzy wielu braæmi.
Tych za¶, których przeznaczy³, tych te¿ powo³a³, a których powo³a³, tych te¿ usprawiedliwi³, a których usprawiedliwi³, tych te¿ obdarzy³ chwa³±.

Oto S³owo Bo¿e.
¦PIEW PRZED EWANGELI¡:


Mt 11, 25

Alleluja, Alleluja, Alleluja

Wys³awiam Ciê, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
¿e tajemnice królestwa objawi³e¶ prostaczkom.

Alleluja, Alleluja, Alleluja
EWANGELIA

Mt 13, 44-52 (krótsza perykopa Mt 13, 44-46) Przypowie¶ci o skarbie, o perle i o sieci
S³owa Ewangelii wed³ug ¶wiêtego Mateusza

Jezus opowiedzia³ t³umom tak± przypowie¶æ:
«Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalaz³ go pewien cz³owiek i ukry³ ponownie. Uradowany poszed³, sprzeda³ wszystko, co mia³, i kupi³ tê rolê.
Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukuj±cego piêknych pere³. Gdy znalaz³ jedn± drogocenn± per³ê, poszed³, sprzeda³ wszystko, co mia³, i kupi³ j±».

Koniec krótszej perykopy.

«Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniaj±cej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy siê nape³ni³a, wyci±gnêli j± na brzeg i usiad³szy, dobre zebrali w naczynia, a z³e odrzucili. Tak bêdzie przy koñcu ¶wiata wyjd± anio³owie, wy³±cz± z³ych spo¶ród sprawiedliwych i wrzuc± w piec rozpalony; tam bêdzie p³acz i zgrzytanie zêbów.
Zrozumieli¶cie to wszystko?».
Odpowiedzieli Mu: «Tak jest».
A On rzek³ do nich: «Dlatego ka¿dy uczony w Pi¶mie, który sta³ siê uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».

Oto s³owo Pañskie
.................................
http://www.niedziela.pl/i...data=2014-07-27
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Lipiec 2014, 20:44   

Modlitwa Salomona jest prosba o duchowa madrosc i rownowage. Ten kto je posiadl bedzie zyl dobrze i jego zycie wyda dobre owoce. Zyciowa madroscia jest umiejetnosc zawierzenia i powierzenia sie Bogu. Mozna tego dokonac tylko w milosci i poprzez milosc, a wowczas WSZYSTKO co ma miejsce w zyciu obraca sie ku chwale Boga i szczesciu osobistemu tego kto tym zawierzeniem zyje. Istota zawierzenia jest uczynienie z milosci Bozej najwiekszej pasji swojego zycia.
Panie przymnoz mi milosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Lipiec 2014, 17:19   

Dzisiaj tez odkrylem, podczas gloszonych kazan, ze ten co znalazl skarb w ziemi i ten ktory nareszcie znalazl perle na ktora czekal caly czas, obaj, oprocz radosci ktora sie w nich zrodzila POSZLI I SPRZEDALI WSZYSTKO CO POSIADALI ! To nie byla latwa decyzja i nie byl to latwe przedsiewziecie. Zaryzykowali WSZYSTKO ! Taka wlasnie jest wiara i taka milosc , bo to ona jest perla drogocenna i skarbem.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 28 Lipiec 2014, 02:22   

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiemy /rozumiem/ to czym jest Bo¿e Królestwo. Jest skarbem i to rozumiem, ale jest te¿ kupcem poszukuj±cym…jest wiêc pragnieniem wiêkszym ni¿ wszystko inne, poszukiwaniem, znalezieniem…oddaniem wszystkiego w zamian ...jest te¿ sieci± czyli Ko¶cio³em…
Jest wiêc pragnieniem , znalezieniem,oddaniem wszystkiego, spe³nieniem, czym¶ co ro¶nie, rozwija siê trwa…jest znalezieniem, ale nie jest samym tylko posiadaniem…raczej wymian±...

zapewne jest po prostu Mi³o¶ci±
_________________
Alina
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 28 Lipiec 2014, 09:44   

"Racz wiêc daæ Twemu s³udze serce pe³ne rozs±dku do s±dzenia Twego ludu i rozró¿niania dobra i z³a..."
(z 1 Krl 3)
Rozró¿nianie dobra i z³a. Wielki dar. Umiejêtno¶æ wspieraj±ca w³a¶ciwe wybory.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group