Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PONIEDZIAŁEK - 28 LIPCA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 15:36   Czytania - PONIEDZIAŁEK - 28 LIPCA 2014

Poniedziałek, 28 LIPCA 2014

(Jr 13,1-11)
To powiedział mi Pan: Idź i kup sobie lniany pas i włóż go sobie na biodra, ale nie kładź go do wody! I kupiłem pas zgodnie z rozkazem Pańskim i włożyłem go sobie na biodra. Po raz drugi otrzymałem polecenie Pańskie: Weź pas, który kupiłeś, a który nosisz na swych biodrach, wstań i idź nad Eufrat i schowaj go tam w rozpadlinie skały! Poszedłem i ukryłem go nad Eufratem, jak mi rozkazał Pan. Po upływie wielu dni rzekł do mnie Pan: Wstań i idź nad Eufrat i zabierz stamtąd pas, który ci kazałem ukryć. I poszedłem nad Eufrat, odszukałem i wyciągnąłem pas z miejsca, w którym go ukryłem, a oto pas zbutwiał i nie nadał się do niczego. I skierował Pan do mnie następujące słowo: To mówi Pan: Tak oto zniszczę pychę Judy i bezgraniczną pychę Jerozolimy. Przewrotny ten naród odmawia posłuszeństwa moim słowom, postępując według swego zatwardziałego serca; ugania się za obcymi bogami, by im służyć i oddawać cześć - niech więc się stanie jak ten pas, który nie nadaje się do niczego. Albowiem jak przylega pas do bioder mężczyzny, tak przygarnąłem do siebie cały dom Izraela i cały dom Judy - wyrocznia Pana - by były dla Mnie narodem, moją sławą, moim zaszczytem i moją dumą.

(Ps: Pwt 32,18-21)
REFREN: Wspomnij na Boga, który stworzył ciebie

Gardzisz Skałą, co ciebie zrodziła,
zapomniałeś o Bogu, który cię stworzył.
Zobaczył to Pan i wzgardził,
oburzony na własnych synów i córki.

I rzekł: „Odwrócę od nich oblicze,
zobaczę ich koniec.
Gdyż są narodem niestałym,
dziećmi, co nie mają wierności.

Mnie do zazdrości pobudzili nie-bogiem,
rozjątrzyli Mnie swymi czczymi bożkami;
i Ją do zazdrości pobudzę nie-ludem,
rozjątrzę ich głupim narodem”.

(Jk 1,18)
Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, abyśmy byli pierwocinami Jego stworzeń.

(Mt 13,31-35)
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach. Powiedział im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło. To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Lipiec 2014, 07:53   

Przedziwne jest dzisiejsze pierwsze ćzytanie...Nie chce mi sie wierzyc, ze takie polecenia wydawal Pan Bóg...
Krolestwa Bozego nalezy szukac, jak skarbu w roli...trzeba je odkrywac, zgadywac...
Jakze dziwny jestes, Boże...
 
 
Alina


Wysłany: 28 Lipiec 2014, 08:11   

Sporo jest tych przypowieści o Królestwie, ale żadna z nich nie ukazuje Królestwa Bożego w całej pełni.
Jest skarbem, ale nawet gdy człowiek odda wszystko - nie może go posiadać raz na zawsze. Jest ziarnem, staje się drzewem, jest zaczynem przemieniającym mąkę, jest nieustannie czymś innym niż na początku mogłoby się wydawać. Jest nową jakością, czymś co zmienić może całe ludzkie życie pod warunkiem jednak, że raz odnalezione- poszukiwane jest już nieustannie.
Królestwo Boże tutaj na ziemi jest bardziej drogą i nieustannym pragnieniem niż stanem posiadania.
Jest Jezusem Chrystusem, jest Jego Słowem rozkwitającym w ludzkim sercu, jest Miłością, jej obecnością, ale też jej pragnieniem, drogą ku Niej...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Lipiec 2014, 09:20   

"Tak oto zniszczę pychę Judy i bezgraniczną pychę Jerozolimy. Przewrotny ten naród odmawia posłuszeństwa moim słowom, postępując według swego zatwardziałego serca; ugania się za obcymi bogami, by im służyć i oddawać cześć - niech więc się stanie jak ten pas, który nie nadaje się do niczego. "

"Bezgraniczna pycha"! Ile zla z niej wynika. Jakie pieklo ona rodzi, szczegolnie jesli posiada wladze. Jak bardzo ona korumpuje ludzi.
"Nie nadaje sie do niczego" - przerazajaca perspektywa zycia ludzkiego, osoby.... nie nadawac sie do niczego.... byc niczym...
Bog sie oburza, Bog z tego powodu cierpi, bo pragnie abysmy byli Jego duma, pragnie i cieszy Go nasze szczescie, nasz wzrost, jak nasienie ktore przemienia sie w drzewo
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Lipiec 2014, 09:21   

Fajnie, ze Alina wrocila z wakacji. Pewnie bedzie o tym jakies slowo! Widzisz Alino jaki jestem delikatny?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group