Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 31SIERPNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2014, 16:21   Czytania - NIEDZIELA - 31SIERPNIA 2014

XXII niedziela zwyk³a, 31 SIERPNIA 2014

(Jr 20,7-9)
Uwiod³e¶ mnie, Panie, a ja pozwoli³em siê uwie¶æ; ujarzmi³e¶ mnie i przemog³e¶. Sta³em siê codziennym po¶miewiskiem, wszyscy mi ur±gaj±. Albowiem ilekroæ mam zabieraæ g³os, muszê obwieszczaæ: Gwa³t i ruina! Tak, s³owo Pañskie sta³o siê dla mnie codzienn± zniewag± i po¶miewiskiem. I powiedzia³em sobie: Nie bêdê Go ju¿ wspomina³ ani mówi³ w Jego imiê! Ale wtedy zacz±³ trawiæ moje serce jakby ogieñ, nurtuj±cy w moim ciele. Czyni³em wysi³ki, by go st³umiæ, lecz nie potrafi³em.

(Ps 63,2-6.8-9)
REFREN: Ciebie, mój Bo¿e, pragnie moja dusza

Bo¿e mój, Bo¿e, szukam Ciebie
i pragnie Ciebie moja dusza.
Cia³o moje têskni za Tob±,
jak ziemia zesch³a i ³akn±ca wody.

Oto wpatrujê siê w Ciebie w ¶wi±tyni,
by ujrzeæ Tw± potêgê i chwa³ê.
A Twoja ³aska jest cenniejsza od ¿ycia,
wiêc s³awiæ Ciê bêd± moje wargi.

Bêdê Ciê wielbi³ przez ca³e me ¿ycie
i wzniosê rêce w imiê Twoje.
Moja dusza syci siê obficie,
a usta Ciê wielbi± radosnymi wargami.

Bo sta³e¶ siê dla mnie pomoc±
i w cieniu Twych skrzyde³ wo³am rado¶nie:
Do ciebie lgnie moja dusza,
prawica Twoja mnie wspiera.

(Rz 12,1-2)
Proszê was, bracia, przez mi³osierdzie Bo¿e, aby¶cie dali cia³a swoje na ofiarê ¿yw±, ¶wiêt±, Bogu przyjemn±, jako wyraz waszej rozumnej s³u¿by Bo¿ej. Nie bierzcie wiêc wzoru z tego ¶wiata, lecz przemieniajcie siê przez odnawianie umys³u, aby¶cie umieli rozpoznaæ, jaka jest wola Bo¿a: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskona³e.

(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim ¶wiat³em, aby¶my wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powo³ania.

(Mt 16,21-27)
Jezus zacz±³ wskazywaæ swoim uczniom na to, ¿e musi i¶æ do Jerozolimy i wiele cierpieæ od starszych i arcykap³anów, i uczonych w Pi¶mie; ¿e bêdzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wzi±³ Go na bok i pocz±³ robiæ Mu wyrzuty: Panie, niech Ciê Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwróci³ siê i rzek³ do Piotra: Zejd¼ Mi z oczu, szatanie! Jeste¶ Mi zawad±, bo nie my¶lisz o tym, co Bo¿e, ale o tym, co ludzkie. Wtedy Jezus rzek³ do swoich uczniów: Je¶li kto chce pój¶æ za Mn±, niech siê zaprze samego siebie, niech we¼mie krzy¿ swój i niech Mnie na¶laduje. Bo kto chce zachowaæ swoje ¿ycie, straci je; a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, znajdzie je. Có¿ bowiem za korzy¶æ odniesie cz³owiek, choæby ca³y ¶wiat zyska³, a na swej duszy szkodê poniós³? Albo co da cz³owiek w zamian za swoj± duszê? Albowiem Syn Cz³owieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z anio³ami swoimi, i wtedy odda ka¿demu wed³ug jego postêpowania.
...........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2014, 08:49   

Czlowiek albo kieruje sie Boza madroscia i spelnia Boza wole, albo ja ignoruje lub sie jej sprzeciwia. Albo Bog jest dla niego zasadniczym odniesieniem w okreslaniu tego co jest dobrem a co zlem, albo decyduje o tym sam. Albo zamyka sie w egocentryzmie albo otwiera na milosc. Gdy zamyka sie egoistycznie na Boga i drugiego czlowieka sadzi, ze ratuje siebie, gdy w rzeczywistosci siebie pograza. Zyskuje na wieki zycie ten kto je daje, bo milosc Boga i blizniego jest wieczna. Na tym tez polega prawdziwa milosc dla siebie samego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2014, 08:50   

Gdy „Piotr wzi±³ Go (Jezusa) na bok i pocz±³ robiæ Mu wyrzuty: Panie, niech Ciê Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie”, Jezus odpowiedzial : „Zejd¼ Mi z oczu, szatanie! Jeste¶ Mi zawad±, bo twoje mysli nie sa Bo¿e, ale ludzkie.” Reakcja i odpowiedz Jezusa jest tym bardziej szokujaca, ze Piotr odwoluje sie do Boga! Mowi :”niech cie Bog broni”. Szatan zatem to nie agnostyk albo deista, ale wrog, sprzeciwiajacy sie i walczacy z Bogiem. Szczegolnym punktem tej opozycji jest Krzyz. Szatan sprzeciwia sie mu cala swoja potega, bo gdzie Krzyz tam koniec jego wladzy.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2014, 09:05   

Zaprzeæ siê samego siebie w codzienno¶ci... to wstaæ rano na modlitwê , gdy mam ochotê jeszcze spaæ, to daæ potrzebuj±cemu swój czas, który mam ochotê przeznaczyæ dla siebie, to zachowaæ w sobie cierpliwo¶æ, ³agodno¶æ , pokój i odpowiedzieæ dobrem na z³o wtedy, gdy pierwszym odruchem wydaje siê byæ zupe³nie co¶ przeciwnego....to wreszcie temu co prosi o tunikê oddaæ swój p³aszcz, a temu co chce i¶æ ze mn± 1000 kroków i¶æ 2000 tysi±ce...
To wszystko jest przeciwne mojej grzesznej naturze, to dla mnie samej niemo¿liwe...

Panie nape³niaj mnie Swoim Duchem i spraw, aby Twoja Obecno¶æ we mnie odzywa³a siê trawi±cym serce ogniem zawsze wtedy, gdy uparcie chcê byæ bardziej sob± ni¿ Tob±...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2014, 10:30   

I mnie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group