Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PONIEDZIAŁEK - 1WRZEŚNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 31 Sierpień 2014, 15:29   Czytania - PONIEDZIAŁEK - 1WRZEŚNIA 2014

Poniedziałek, 1 WRZEŚNIA 2014

(1 Kor 2,1-5)
Przyszedłszy do was, bracia, nie przybyłem, by błyszcząc słowem i mądrością głosić wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego. I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem. A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

(Ps 119,97-102)
REFREN: Jakże miłuję Prawo Twoje, Panie

Jakże miłuję Prawo Twoje:
przez cały dzień nad nim rozmyślam.
Przez Twoje przykazanie stałem się mądrzejszy od wrogów,
bo jest ono moim na wieki.

Jestem roztropniejszy od wszystkich, którzy mnie uczą,
bo rozmyślam o Twoich napomnieniach.
Jestem rozważniejszy od starców,
bo zachowuję Twoje postanowienia.

Powstrzymuję nogi od każdej złej ścieżki,
aby słów Twoich przestrzegać.
Nie odstępuję od Twoich wyroków,
albowiem Ty mnie pouczasz.

(Łk 4,18)
Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę.

(Łk 4,16-30)
Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana. Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. I dodał: Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman. Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 03:38   

"Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana."

Te slowa proroka Izajasza spelnily sie wiele wiekow pozniej w osobie Jezusa Chrystusa. Czlowiek oczekuje zazwyczaj spektakularnych dowodow na istnienie Boga. Chcemy sie ciagle upewniac, widziec dowody, ktore swiadcza o tym, ze sie nie mylimy. A Jezus mowi ludziom patrzcie na mnie, patrzcie na to co robie i nasladujcie mnie. Jest dla mnie jedynym wzorem do nasladowania, Tym ktory sie nie myli i ktory nie zabiega o slawe i wyrazy uznania. Pomoc, ktora Jezus niosl ucisnionym i wyzwalanie ludzi z ucisku, pokazywanie im, ze sa wolnymi ludzmi nie mogla i nie moze spotykac sie z dobrym przyjeciem u tych, ktorzy daza do budowania swoich fortun na zniewoleniu czlowieka
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 06:04   

Jak to dobrze, ze jest DOM, w ktorym moge, wspolnie z drogimi mi DOMownikami, skupic się nad zglebianiem tresci codziennych Czytan...Jest wtedy wsrod nas Duch Święty, wyraznie to czuję...
Ewangelia jest tak gleboka, logiczna, barwna, ze wszelkie nasze komentarze sa tylko niklym nawiazaniem do tych Bożych zdań.
Slowo Boze jest wielowarstwowe; zawsze pojawia sie druga, nowa warstwa znaczeniowa, gdy ponownie wracam do słów Ewangelii. Dzis odkrylam, ze gdyby nie cudowne oddalene sie znad przepasci (koncowy fragment), ziomkowie Jezusa zabiliby Go znacznie wczesniej - przed Ukrzyzowaniem...

...Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.

Krzyza tez Jezus mogł uniknąc. Przyjal dobrowolnie te straszna smierc, by mnie przekonac, że naprawde bardzo mnie kocha, ze bardzo MU na mnie zalezy...Dziekuję Ci, Najdroższy Jezu!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 07:05   

... A byli tak blisko zbawienia... Mieli do niego szczegolne prawo. Mogli wykorzystac szanse ktora byla przed nimi! Dlaczego jej nie wykorzystali? Przeciez na wlasne oczy widzieli i slyszeli wlasnymi uszami, „ze spelnily sie slowa Pisma.” ON BYL ICH SPELNIENIEM. Przeciez czekali wraz z calym Izraelem na to „dzisiaj” ktore sie u nich w Nazarecie TERAZ dokonywalo. Przeciez „przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku Jego słowom.” Dlaczego zatem zwrocili sie przeciw Niemu?
Chyba dlatego, ze nie przyjeli Ducha Panskiego, chyba nie na Ducha czekali, ale na atrakcje i bogactwa materialne. Nie chcieli proroka ktory wyzwala ich dusze od grzechu i czyni ich wolnymi od zla. Woleli zyc w grzechu, byle zaspokojenia doznaly ich zadze. „Coz za korzysc ma czlowiek, chociazby caly swiat posiadl a stracil zycie?”
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 11:09   

A wyobrazajac sobie te scene i czytajac slowa: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli" , czuje sie ciarki na plecach. Ta scena zapiera dech w piersiach.
Zadufany w siebie czlowiek wybiera swoje wlasne wyobrazenia.
Dzis tez.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 1 Wrzesień 2014, 15:18   

"A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej". (z Kor 1)

Na czym oparta jest moja wiara? W jaki sposób?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group