Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-WTOREK-Św.Męczenników Korneliusza,Cypriana-16IX2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 18:02   Czytania-WTOREK-Św.Męczenników Korneliusza,Cypriana-16IX2014

Wtorek, 16 WRZEŚNIA 2014

Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa


(1 Kor 12,12-14.27-31a)
Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem. Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne [członki]. Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? Lecz wy starajcie się o większe dary.

(Ps 100,1-5)
REFREN:My ludem Pana i Jego owcami

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył,
jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki,
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

(Łk 7,16)
Wielki prorok powstał między nami, i Bóg nawiedził lud swój.

(Łk 7,11-17)
Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 02:04   

Kazdy z nas dostal od Pana Boga jakas misje do spelnienia. Dobrze jezeli zrozumie na czym ona polega i podejmie sie jej wykonywania. Kazdy dostal inna dzialke do przekopania. W naturze czlowieka jest rywalizacja o ziemskie zaszczyty i funkcje. O to kto bradziej i lepiej, kto blizej. Rywalizacja o to kto jest pierwszy byla nawet wsrod uczniow Jezusa. Pojawia sie wowczas zazdrosc i strach. Jednak dla Boga i ja i ty jestesmy takimi samymi dziecmi Bozymi, ktore On tak samo kocha i przytula do siebie. Nikt nie jest dla Niego lepszy ani gorszy. "Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami."

Jezus uzalil sie nad kobieta, ktora byla wdowa. Zmarl jej syn, ktory byl jedynym jej wsparcie i zywicielem. Wdowa skazana byla na biede, bo nie bylo nikogo kto ja utrzymywal. Jezus ulitowal sie nad nia, czyli osoba posiadajaca najnizszy status spoleczny, biedna, opuszczona i pogardzana. Wskrzesil z martwych jej syna. Byl to niezwykly akt milosierdzia, ktorym wskazal na potrzebe pomocy biednym i opuszczonym, a rownoczesnie pokazal, ze smierc nie jest koncem, jest poczatkiem
 
 
Alina


Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:41   

... Lecz wy starajcie się o większe dary.

Czym są więc te większe dary ? Im dłużej żyję na tym świecie i im bardziej staram się pojąć coś z chrześcijaństwa, tym bardzie drugorzędne wydaje mi się to "co robimy", a coraz ważniejsze to "jak to robimy" ? Jak, to znaczy ile wkładamy w to serca, ile jest w tym miłości. Jasne, że każdy z nas ma inne predyspozycje i inne talenty i każdy musi sobie znaleźć swoje miejsce w tym świecie, tak , aby to co potrafi i do czego jest zdolny- mógł wykorzystać. Najważniejsze jest jednak ludzkie serce, najważniejsze jest to , na ile ono staje się podobne do Serca Pana. To jest dla mnie ten "większy dar", to jest ta łaska, której pragnę. I ona nie zależy od tego czy jestem profesorem czy zwykłą sprzątaczką i tak w każdym przypadku chodzi najbardziej o to co noszę w sercu.

Ewangelia pokazuje mi Serce Boga, które jest wrażliwe na ból i cierpienie człowieka. Jezus przełamuje wszystkie zwyczaje i schematy , aby pokazać człowiekowi Kim naprawdę jest. Dobrze jest pamiętać o tym wtedy, gdy człowiekowi zaczyna się wydawać, że zło i związane z nim cierpienie zalewa świat. Wierzę, że Ten, Który ulitował się nad biedną wdową, jest dziś obecny tym bardziej w swoich cierpiących i prześladowanych dzieciach.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 15:23   

Bog nie ma wzgledu na...
Dla Niego jak pisze Dorota, wszyscy jestesmy jednacy. On jest po Bozemu madry. Chwali i gani tak samo biednych jak i bogatych. Wsrod biednych tak jak i bogatych sa dobrzy i zli. On nas zna. Zna nasze grzeszne slabosci, ktore bez wzgledu na status dotykaja wszystkich.
Bog wiedzial, ze sami sobie z tym nie damy rady.Zeslal nam wiec Chrystusa, by przez ofiare swojego zycia,doprowadzil nas do zmartwychwstania... z grzechu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 21:31   

Nasze zycie ma sens. Twoje zycie ma sens. Moje zycie ma sens. Bez sensu jest nie dostrzec tego, ze zycie ma sens... Sens zycia twojego i mojego nie sa konkurentami, ale towarzyszami drogi. Tym bardziej moje zycie ma sens im bardziej przyjazne twojemu sensowi i vice versa....
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 22:35   

ale to piękne
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group