Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--29o9o2014o--poniedzialek
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 03:38   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--29o9o2014o--poniedzialek

(Ps 103,21)
B³ogos³awcie Pana, wszyscy Jego anio³owie, wszyscy s³udzy, pe³ni±cy Jego wolê.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 03:53   

K+M+B

29-9-2014 poniedzialek

¦wiêto ¶wiêtych archanio³ów Micha³a, Gabriela i Rafa³a

¦wiêty Michale Archaniele,

broñ nas w walce. Przeciw niegodziwo¶ci
i zasadzkom z³ego ducha b±d¼ nam obron±.
Niech go Bóg poskromi, pokornie b³agamy,
a Ty, Ksi±¿ê Zastêpów niebieskich moc±
Bo¿± str±æ do piek³a szatana
i inne duchy z³e, które na zgubê
dusz kr±¿± po ¶wiecie.
Amen.

¦wiêty Archaniele Gabrielu,

broñ mnie przed niezrozumieniem,
Otwórz moje uszy , otwórz moje oczy, abym zrozumia³ sens mojego ¿ycia i rozpozna³ S³owo Bo¿e.
Naucz mnie swojej gorliwo¶ci i wprowad¼ na drogê ¦wiat³a.
Amen.

¦wiêty Archaniele Rafaelu ,

ulecz moje serce z oziêb³o¶ci i egoizmu.
Wyzwól mnie od przywi±zania do rzeczy doczesnych, które przeszkadzaj± mi w pe³nym zjednoczeniu z Bogiem.
Zak³ócaj± mi pe³ny obraz Boskiej Mi³o¶ci.
Broñ mnie przed s³abo¶ci±, chciwo¶ci± i zazdro¶ci±.
Pozwól mi poznaæ Boga, uwielbiaæ Go i kochaæ ca³ym sercem.
Amen.



Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Nie mogê siê namodliæ

nie mogê siê namodliæ
tej wody z nieba
nie mogê siê napiæ do syta
drzew w Twoim ogrodzie tak zielona muzyka
taka szumi±ca cisza Twoich oceanów...

plaster s³oñca ustami dotykam
gdy my¶lami próbujê dogoniæ uczuæ
na które w spotkaniu z Tob± siê natykam
nie mogê siê namodliæ
plaster s³oñca jak miód
muzyka
umieram na progu ¿ycia...

nie uciekaj go³êbiu Bo¿y
gdy wyci±gam rêkê
aby ciebie schwytaæ


/wiersz O.Zygmunta Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

1. Archanio³ Bo¿y Gabryjel – pos³an do Panny Maryjej. – Z majestatu Trójcy ¦wiêtej – tak
sprawowa³ poselstwo k'Niej: – Zdrowa¶ Panno, ³aski¶ pe³na, – Pan jest z Tob±, to rzecz pewna.

2. Panna siê wielce zdumia³a – z poselstwa, które s³ysza³a. – Pokorniuchno siê sk³oni³a, – jako
Panna ¶wi±tobliwa. – Zasmuci³a siê z tej mowy, – nic nie rzek³a Anio³owi.

3. Ale pose³ z wysoko¶ci, – nape³nion Boskiej m±dro¶ci, – rzek³ Jej: “Nie bój siê, Maryja, –
najszczê¶liwsza¶, Panno mi³a. – Nalaz³a¶ ³askê u Pana, – oto poczniesz Jego Syna.

4. Jezus nazwiesz Imiê Jego – Bêdzie Synem Najwy¿szego; – wielki z strony cz³owieczeñstwa, – a
niezmierny z strony Bóstwa – Wieczny Syn Ojca Wiecznego, – Zbawiciel ¶wiata ca³ego”.

5. Bogu Ojcu Wszechmocnemu, – Synowi Jego mi³emu – i Duchowi Naj¶wiêtszemu, – Bogu w Trójcy
Jedynemu – dziêkujmy w uni¿ono¶ci – za ten cud Jego mi³o¶ci.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 04:17   

Katechizm Ko¶cio³a katolickiego o anio³ach

Istnienie istot duchowych, niecielesnych, które Pismo ¦wiête nazywa zazwyczaj anio³ami, jest prawd± wiary. ¦wiadectwo Pisma ¦wiêtego jest tak oczywiste, jak jednomy¶lno¶æ Tradycji.
¦w. Augustyn mówi na ich temat: „«Anio³» oznacza funkcjê, nie naturê. Pytasz, jak nazywa siê ta natura? - Duch. Pytasz o funkcjê? - Anio³. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wype³nia, jest anio³em” (¦w. Augustyn, „Enarratio in Psalmos”, 103, 1, 15: PL 37, 1348-49). W ca³ym swoim bycie anio³owie s± s³ugami i wys³annikami Boga. Poniewa¿ zawsze kontempluj± „oblicze Ojca... który jest w niebie” (Mt 18, 10), s± wykonawcami Jego rozkazów, „by s³uchaæ g³osu Jego s³owa” (Ps 103, 20).
Jako stworzenia czysto duchowe anio³owie posiadaj± rozum i wolê: s± stworzeniami osobowymi (por. Pius XII, enc. „Humani generis”: DS 3891) i nie¶miertelnymi (por. £k 20, 36), przewy¿szaj± doskona³o¶ci± wszystkie stworzenia widzialne. ¦wiadczy o tym blask ich chwa³y (por. Dn 10, 9-12)...
W liturgii Ko¶ció³ ³±czy siê z anio³ami, by uwielbiaæ trzykroæ ¶wiêtego Boga (Msza³ Rzymski, „Sanctus”); przywo³uje ich obecno¶æ (w „Supplices Te rogamus...” - „Pokornie Ciê prosimy...” z Kanonu rzymskiego, w „In paradisum deducant te angeli”... - „Niech anio³owie zawiod± ciê do raju...”, w liturgii pogrzebowej lub w „Hymnie cherubinów” w liturgii bizantyjskiej) oraz czci szczególnie pamiêæ niektórych anio³ów (¶w. Micha³a, ¶w. Gabriela, ¶w. Rafa³a, Anio³ów Stró¿ów).
¯ycie ludzkie od dzieciñstwa (por. Mt 18, 10) a¿ do zgonu (por. £k 16, 22) jest otoczone opiek± (por. Ps 34, 8; 91, 10-13) i wstawiennictwem (por. Hi 33, 23-24; Za 1, 12; Tb 12, 12) anio³ów. „Ka¿dy wierny ma u swego boku anio³a jako opiekuna i stró¿a, by prowadzi³ go do ¿ycia” (¶w. Bazyli Wielki, „Adversus Eunomium”, 3, 1: PG 29, 656 B). Ju¿ na ziemi ¿ycie chrze¶cijañskie uczestniczy - przez wiarê - w b³ogos³awionej wspólnocie anio³ów i ludzi, zjednoczonych w Bogu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 11:19   

„Radujcie siê, niebiosa i ich mieszkañcy” bo nie ma juz w was diabla. Wszechswiat sie zmienil i nieustannie zmienia. Pozostala jeszcze ziemia na ktorej sie zly duch okopal i gdzie sie nad jej mieszkancami pastwi, jak to czynil w stosunku do Jezusa na Golgocie, gdzie chcial Go krzyzem pokonac. Poddal Go torturom, zabil i nawet stanal u Jego grobu aby Go pilnowac, ale ciemnosci nie sa w stanie stlumic i zgasic swiatla zmartwychwstania . Rozprzestrzenia sie ono tym bardziej im bardziej geste sa ciemnosci. Chrystus szatana pokonal swoim Zmartwychwstaniem, a my nalezymy do Chrystusa , otrzymawszy Jego Ducha Swietesci . Jestesmy w Nim i z Nim Dziecmi Boga.
Niech nas zatem ogarnie to Swiatlo i ta Dobroc ktora jest stworcza potega Boga i Jego milosiernym dotykiem Milosci.
Niech On nam kroluje teraz i na wieki. Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 11:23   

Pozwalam sobie przyniesc tutaj, do naszej kapliczki list i prosbe Bernadki :


Prosze o modlitwe.Jutro tzn w poniedzialek 290914 nasza starsza corka Maria broni
pracy magisterskiej.Bardzo sie boi , Mama pewnie jeszcze wiecej.
Dziekanat nagle przypomial sobie o papierach gdy ona zdazyla pojechac do Warszawy.
Na dodatek zlapala jakas infekcje i musiala zacza antybiotyk.
Papiery zawoizla jej dzis mlodsza corka porannym samolotem do Warszawy ale zaraz
rozchorowala sie i da jej te papiery jutro przed obrona....
Duzo niepotrzebnego stresu .
Ale jutro Swieto Aniolow, no i Wasze modlitwy
Pozdrowienia z Helsinek
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 11:24   

Jasne, ze dolaczam do tego moja modlitwe i prosbe skierowana do naszych poteznych przyjaciol, archaniolow o ktorych w kazdej Mszy sw. pamietamy. Oni o nas nigdy nie zapominaja.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 WrzesieÅ„ 2014, 11:25   

Dolaczam modlitwe za wszystkich uczestnikow pielgrzymki do Libanu, aby trwale byly owoce duchowe ktorymi zostalismy tam obficie obdarowani.

Modle sie za Kosciol Wschodni i o nasza wiez wzajemna.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 WrzesieÅ„ 2014, 01:17   

Swiety Michale,bron nas w walce przeciw niegodziwosci i zasadzkom zlego ducha,badz nam obrona.
Swiety Rafale,badz nam pomoca i przedstawiaj Bogu nasze prosby o potrzebne uzdrowienia duszy i ciala.
Swiety Gabrielu,zwiastujacy dobre nowiny,oswiecaj nasze zycie najlepsza dobra nowina, jaka jest Slowo Boze.Pomagaj zrozumiec i praktykowac nalezycie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group