Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- WTOREK- Wspomn. św. Hieronima- 30WRZEŚNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 Wrzesień 2014, 14:35   Czytania- WTOREK- Wspomn. św. Hieronima- 30WRZEŚNIA 2014

Wtorek, 30 WRZEŚNIA 2014

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


(Hi 3,1-3.11-17.20-23)
Hiob otworzył usta i przeklinał swój dzień. Zabrał głos i tak mówił: Niech przepadnie dzień mego urodzenia i noc, gdy powiedziano: Poczęty mężczyzna. Dlaczego nie umarłem po wyjściu z łona, nie wyszedłem z wnętrzności, by skonać? Po cóż mnie przyjęły kolana a piersi podały mi pokarm? Teraz bym spał, wypoczywał, odetchnąłbym w śnie pogrążony z królami, ziemskimi władcami, co sobie stawiali grobowce, wśród wodzów w złoto zasobnych, których domy pełne są srebra. Nie żyłbym jak płód poroniony, jak dziecię, co światła nie znało. Tam niegodziwcy nie krzyczą, spokojni, zużyli już siły. Po co się daje życie strapionym, istnienie złamanym na duchu, co śmierci czekają na próżno, szukają jej bardziej niż skarbu w roli; cieszą się, skaczą z radości, weselą się, że doszli do grobu. Człowiek swej drogi jest nieświadomy, Bóg sam ją przed nim zamyka.

(Ps 88,2-8)
REFREN: Moja modlitwa niech dotrze do Ciebie

Panie, mój Boże, wołam do Ciebie we dnie,
żalę się przed Tobą w nocy.
Niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
nakłoń ucha na moje wołanie.

Bo przepełniona jest moja dusza nieszczęściem,
a życie moje zbliża się do Otchłani.
Zaliczono mnie do grona idących do grobu,
stałem się jak mąż pozbawiony siły.

Między zmarłymi jest moje postanie,
tak jak poległych, którzy leżą w grobach,
o których Ty już więcej nie pamiętasz,
nad którymi nie roztaczasz już opieki.

Strąciłeś mnie w otchłań najgłębszą,
w mrok i przepaść.
Twój gniew mnie przygniata,
spiętrzyły się nade mną jego fale.

(Mk 10,45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

(Łk 9,51-56)
Gdy dopełnił się czas wzięcia Jezusa [z tego świata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich? Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Wrzesień 2014, 21:54   

Jaki sen ma zycie nieudane, ulomne, zycie porazka, zycie kleska, zycie przegrana, zycie w bolu? Nie ma sensu, chyba ze mozna sie zlu skutecznie przeciwstawic i mozna sie od zla wyzwolic. Czy trzeba zatem zadac od Boga aby ogien spadl z nieba i zlo spopielil? . Jezus zna inna droge i jej nas uczy: nie zabija przeciwnika ale niszczy grzech stawiajac nam przed oczy prawde ze klamstwo jest nie- prawda, a smierc w spotkaniu z zyciem staje sie miejscem w ktorym dokonuje sie z – martwyche – wstanie.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 02:34   

Jak starszna jest beznadziej i desperacja, ktore prowadza Hioba do pragnienia smierci

Jezus byl odrzucony juz jako dziecko w lonie matki. Nie znalazlo sie dla niej miejsce, aby porodzila syna. To odrzucenia przewija sie przez cale zycie Jezusa, ktory uczy aby pomimo to nie siac w swoim sercu ziarna nienawisci, bo jest to ziarno, ktore rodzi plon niemozliwej do zatrzymania destrukcji. Nienawisc jest naturalnym instynktem czlowieka, o czym swiadczy reakcja Jakuba i Jana. Jest wspierana przez szatana. Jezus przestrzega uczniow, aby nie uzywali swojej mocy z nienawiscia, bo to nie jest Jego droga
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 06:11   

Zwyciestwo krzyza nie jest militarnym sukcesem i nie jest sztuka niszczenia przeciwnika ale jest zwycieska manifestacja Prawdy, Dobroci i Piekna.


Meka sprawiedliwego Hioba jest zapowiedzia i udzialem w Krzyzu Chrystusa. Nie ma innej drogi zbawienia dla czlowieka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group