Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- PONIEDZIAŁEK- Wspomn. św. Jana Kantego - 20.X.2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2014, 17:09   Czytania- PONIEDZIAŁEK- Wspomn. św. Jana Kantego - 20.X.2014

Poniedziałek, 20 PAŹDZIERNIKA 2014

Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera


(Ef 2,1-10)
I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach przemożne bogactwo Jego łaski wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

(Ps 100,1-5)
Refren: Bóg sam nas stworzył, my Jego własnością

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem.
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył;
Jesteśmy Jego własnością
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
hymnami w Jego przedsionki,
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

(Mt 5,3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

(Łk 12,13-21)
Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami? Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia. I opowiedział im przypowieść: Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2014, 02:50   

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

Pan Bog nie neguje dazenia do dostatniego zycia, jesli nie jest ono zwiazane z wyzyskiem drugiego czlowieka. Kazdy czlowiek ma prawo do dostatniego zycia. Pan Bog nie akceptuje chciwosci, ktora czyni bogactwo i pieniadze bozkiem i jedynym celem w zyciu czlowieka. Staje sie to balwochwalstwem. Bogactwo i chciwosc zaslaniaja Boga. Chciwosc nie dotyczy zreszta tylko pieniedzy i dobr materialnych, ale rowniez zaszczytow i posiadania wladzy. Wszystkie zadze jezeli opetaja dusze czlowieka sa dzielem szatana, usidlaja go i oddalja od Boga, ktory jest jedynym bogactwem czlowieka
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2014, 08:52   

Mentalnosc ewangeliczna ksztaltuje Ewangelia, natomiast mentalnosc swiatowa ksztaltuje swiat poddany zadzy posiadania i szukajacy zawodnych ubezpieczen. Ewangelia budzi ducha wielkodusznosci, swiat pobudza do chciwosci. Ewangelia pobudza do sluzby, duch swiata do panowania nad innymi. Duch Ewangelii jest duchem milosci, duch swiata jest egoistyczny.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2014, 08:53   

Jestesmy na nowo stworzeni w Jezusie Chrystusie jako wyraz wielkiego milosierdzia Boga, abysmy dzieki wierze mogli dostapic zbawiennej Pelni. Dlatego nie powinnismy zyc „wedlug doczesnego sposobu tego swiata”, wlasciwego dla „synow buntu”, ale abysmy zyli „na wyzynach niebieskich – w Chrystusie Jezusie”, pelniac „dobre czyny , ktore Bog z gory przygotowal, abysmy je pelnili” .

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył;
Jesteśmy Jego własnością
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.
Ps 100
 
 
Alina


Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2014, 14:35   

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?
- dzisiaj myślałam o tych słowach. Prosimy Jezusa, żeby ułożył nam życie w/g naszej myśli, aby działo się w tym życiu tak jak my chcemy i jak my uważamy za słuszne.Pan chce nam dać o wiele więcej niż my sobie wyobrażamy i chcemy wziąć. Chce nam dać Swojego Ducha , chce przemienić nasze serca na wzór Swojego Serca. Nie bójmy się prosić nieustannie o to "więcej", które On chce nam podarować, a wtedy wszystko, także naszą codzienność i nasze problemy zobaczymy w innym, nowym świetle.
 
 
Alina


Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2014, 14:49   

O. Robbin napisał dzisiaj, że Jezus ostrzega nas przed przywiązaniem do rzeczy materialnych i do świata.Przypomina nam , że tutaj na ziemi jesteśmy tylko przejściowo /on transit/ Bardzo trudno jest nie być przywiązanym do tego co jest człowieka własnością. Tylko Boża łaska sprawia, że stajemy się zdolni dzielić to co nasze z potrzebującymi i używać tego co posiadamy w celach dobroczynnych.


Rozmawialiśmy też dzisiaj z Ojcem o Tayeebie. Tayeeb jest moim kolegą, ostatnio dość często bywa w naszym domu, jestem pewna, że ma dobre, wrażliwe serce. Napisałam, że żałuję, że jest muzułmaninem. Robbin napisał mi, że gdy Tayeeb dalej będzie z nami , może przyjdzie kiedyś taki dzień, że Chrystus poruszy jego serce poprzez nasze czyny i naszą miłość ku niemu. Bardzo mi się to spodobało. Bardzo lubię, gdy Robbin pisze w ten sposób.
_________________
Alina
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2014, 22:51   

Czasami stajemy sie zdolni do dzielenia "naszym"z innymi z laski Bozej.
Czasami pomaga nam w tym sam Bog. To dopiero laska! Chyba mnie ona dotknela.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group