Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- SOBOTA- Święto św. Łukasza Ewangelisty - 18.X.2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2014, 15:29   Czytania- SOBOTA- Święto św. Łukasza Ewangelisty - 18.X.2014

Sobota, 18 PAŹDZIERNIKA 2014

Święto św. Łukasza Ewangelisty


(2 Tm 4,9-17a)
Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do Dalmacji. Łukasz sam jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź ze sobą; jest mi bowiem przydatny do posługiwania. Tychika zaś posłałem do Efezu. Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy. Aleksander, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków. I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii i żeby wszystkie narody je posłyszały.

(Ps 145,10-13.17-18)
REFREN: Królestwo Pana glosza Jego swieci

Niech Cie wielbia, Panie, wszystkie Twoje dziela
i niech Cie blogoslawia Twoi swieci.
Niech mówia o chwale Twojego królestwa
i niech glosza Twoja potege.

Aby synom ludzkim oznajmic Twoja potege
i wspanialosc chwaly Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i laskawy we wszystkich swoich dzielach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywaja,
wszystkich wzywajacych Go szczerze.

(J 15,16)
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem abyście szli i owoc przynosili.

(Łk 10,1-9)
Następnie wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
..........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2014, 08:21   

Jezus „wyznaczyl” wybranych przez siebie uczniow i „wyslal ich po dwoch”. Z kim tworze ja owa scisla wspolnote ?

Poprzedzali Go, a wiec byli zwiastunami Jego przybycia, przygotowujac na to napotykanych ludzi. Jak ja to czynie?

Trudnosci i niebezpieczenstwa zwiazane z tym poslannictwem sa wieksze anizeli naturalne mozliwosci czlowieka, dlatego nie powinno sie klasc zaufania w zasobach materialnych, srodkach technicznych i organizacji ale w Tym ktory czlowieka powoluje i nieustannie umacnia.

Nie powinno sie traktowac zadnych instytucji jako cel apostolskich staran, gdyz celem tym jest Krolestwo Boze, ktore przychodzi z Jezusem Chrystusem w znaku slowa ktore leczy i wyzwala czlowieka dajac mu pokoj zbawienia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2014, 08:22   

W jakims aspekcie doswiadczenie Pawla dotyka kazdego z nas, gdyz posiada ono cechy codziennosci i domowosci. Chodzi o znoj codziennych staran, przykrosci i niepokojow i chodzi o codziennosc poslugi i wiezi z Chrystusem. Jak we mnie dopelnia sie gloszenie Ewangelii?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2014, 08:38   

Jak czesto czlowiek nagle zostaje sam na lodzie i nikt nie staje w jego obronie. Opuszczaja go nawet najblizsi i podobnie myslalacy. Zawodza ci, na ktorych sie liczylo, ktorzy byli z pozoru przyjaciolmi. Nawet Sw, Pawel zostal opuszczony przez ludzi. Dobrze jezeli opuszczaja oni tylki i nie wyrzadzaja zla jak brazownik Aleksander. Sw. Pawel prosi o milosierdzie Boze dla tych, ktorzy go skrzywdzili lub nie zrozumieli. Do rozpoczecia pracy misyjnej zostal przy nim wiernie Sw. Lukasz.

Jak wazny jest ten jeden czlowiek, ktory zostaje, ktory wspiera swoja obecnoscia. Moze nawet nic nie mowic, ale wazne, ze jest. Jak wazne jest kiedy sie jest opuszczonym przez ludzi czuc obecnosc Boga, zawierzyc Mu sie i miec pewnosc, ze to Jego a nie moja wola sie dzieje.


Wysylajac siedemdziesieciu dwoch uczniow, po dwoch do kazdego miasta Jezus ostrzega ich, ze bedzie ich malo, ze beda z mniejszosci, ze spotkaja sie z agresja i nienawiscia, ze ryzykuje swoje zycie. Mowi im, ze sprzymierzencow moga znalezc nie dzieki swojej wlasnej sile przekonywania, ale dzieki lasce Ducha Swietego, za ktorego posrednictwem Bog wyznacza robotnikow na swoje zniwo.

Nie noscie ze soba trzosa oznacza dla mnie nie zajmujcie sie materialna strona waszego pielgrzymowania. Pan Bog zesle Wam aniola, laske Ducha Swietego, ktora Was poprowadzi. Pamietam jak planujac przyjazd o. Zygmunta z objetej wojna Syrii do Japonii zastanawialam sie skad wziac na to pieniadze. Siostra Mediatrix powiedziala wtedy, zebym sie nie martwila, bo jak Duch Swiety bedzie chcial to pieniadze sie znajda.


Idzcie i niescie pokoj, niescie go tyle ile wam sie uda. Przynoscie pokoj kazdemu domowi, a jezeli ktos tego pokoju nie chce, nie wciskajcie mu go na sile. Zachowajacie pokore i skromnosc. Zadawalajcie sie tym co macie. Wydaje mi sie, ze Jezus mowi to samo do nas wszystkich, ktorych naznaczyl pieczecia Ducha Swietego, abysmy niesli jego nauke w swiat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group