Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - 22PAŹDZIERNIKA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2014, 15:25   Czytania - ŚRODA - 22PAŹDZIERNIKA 2014

Środa, 22 PAŹDZIERNIKA 2014

(Ef 3,2-12)
Słyszeliście przecież o udzieleniu przez Boga łaski danej mi dla was, że mianowicie przez objawienie oznajmiona mi została ta tajemnica, jaką pokrótce przedtem opisałem. Dlatego czytając [te słowa] możecie się przekonać o moim zrozumieniu tajemnicy Chrystusa. Nie była ona oznajmiona synom ludzkim w poprzednich pokoleniach, tak jak teraz została objawiona przez Ducha świętym Jego apostołom i prorokom, to znaczy, że poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię. Jej sługą stałem się z daru łaski udzielonej mi przez Boga na skutek działania Jego potęgi. Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich - zgodnie z planem wieków, jaki powziął [Bóg] w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. W Nim mamy śmiały przystęp [do Ojca] z ufnością dzięki wierze w Niego.

(Iz 12,2-5)
REFREN: Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia

Oto Bóg jest moim zbawieniem.
Będę miał ufność i bać się nie będę.
Bo Pan jest moją mocą i pieśnią,
On stał się dla mnie zbawieniem.

Wy zaś z weselem czerpać będziecie wodę
ze zdrojów zbawienia.
Chwalcie Pana.
Wzywajcie Jego imienia.

Dajcie poznać Jego dzieła między narodami,
przypominajcie, że wspaniałe jest imię Jego.
Śpiewajcie Panu, bo uczynił wzniosłe rzeczy.
Niech to będzie wiadome po całej ziemi.

(Mt 24,42a.44)
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

(Łk 12,39-48)
To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. Wtedy Piotr zapytał: Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich? Pan odpowiedział: Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas wydzielił jej żywność? Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: Mój pan ociąga się z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 03:12   

Wiara jest laska Ducha Swietego

Będę miał ufność i bać się nie będę.
Bo Pan jest moją mocą i pieśnią,
On stał się dla mnie zbawieniem

"Komu wiele dano, od tego wiele wymagac sie bedzie". Jest takie popularne powiedzenie po angielsku "there are no free lunches", czyli nie ma obiadow za darmo. Jezeli ktos cie zaprasza na obiad to znaczy, ze czegos od ciebie chce, czegos oczekuje w zamian. Taka jest natura czlowieka.

Pan Bog daje czlowiekowi wszystko za darmo i nie rozlicza go z kazdego czynu od razu. Nie zsyla na kary za popelnione przewinienie. Jednak wystawia mi zlecenie na zycia. Na podstawie otrzymanych lask mam prowadzic swoje zycie tak, aby sie z niego rozliczyc. To rozliczenie bedzie calosciowe, za wszystko i bedzie uwzglednialo moja uprzywilejowana pozycje w stosunku do tych, ktorym Pan Bog zlecil mniej. Do tego rozliczenia musze sie przygotowac i stane przed Panem Bogiem taka jaka jestem ze swoimi wadami i przywarami, z niedokonczonymi zleceniami.

Wszyscy jako chrzescijanie jestesmy uprzywilejowani, w stosunku do tych, ktorzy nie otrzymali jeszcze laski wiary. Ale ich Pan Bog tez kocha, tylko mniej bedzie od nich wymagal.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 08:24   

Szatan jest zlodziejem, chcacym zniweczyc oczekiwanie czlowieka na Chrystusa, pozbawiajac go w ten sposob radosci zycia wiecznego. Wykorzystuje on nieobecnosc „gospodarza” aby zaskoczyc „rzadce” swoim zlodziejskim najsciem. Nasze czuwanie ma podwojny charakter: oczekujemy przyjscia Syna Czlowieczego w chwale, oraz czuwamy, aby nie zaskoczyl nas wrog zbawienia i ukradl nam zycia wiecznego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 08:25   

„Każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce”.
Jest bardzo wazne, aby nie dac sie zwiesc pozorom i nie widziec w tym powiedzeniu Chrystusa okrucienstwa, ale wielka, odpowiedzialna milosc Boga, ktory nas nie straszy i nie szuka zadnego osobistego zysku, ale pragnie uratowac czlowieka od najwiekszego nieszczescia – utraty zbawienia.

Rzadca powinien byc „wierny i roztropny” – a wiec ufajacy, cierpliwy i madry.
Powinien umiec „na czas wydzielac zywnosc” – a wiec odpowiedzialny i uczciwy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 08:27   

Jezus Chrystus jest dobra nowina o zbawieniu czlowieka i swiata, a wiec o milosiernej milosci Boga, ktory grzesznego czlowieka ratuje od zla i czyni w Jezusie Chrystusie swoim dzieckiem. Zbawienie juz sie dokonalo, a czuwajac wraz z calym Kosciolem czekamy na pelne sie jego ujawnienie, wraz z chwalebnym przyjsciem Chrystusa na ziemie.
CZUWAC - ZNACZY WIERZYC I KOCHAC.
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. (Mt 24,42a.44)
 
 
Alina


Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 08:50   

Jest takie popularne powiedzenie po angielsku "there are no free lunches", czyli nie ma obiadow za darmo. Jezeli ktos cie zaprasza na obiad to znaczy, ze czegos od ciebie chce, czegos oczekuje w zamian. Taka jest natura czlowieka. -

to raczej przerażające Dorota. Prawdę mówiac nie chce mi się wierzyć, że taka jest natura człowieka, a jeśli tak jest to znaczy, że w naszym życiu jest o wiele więcej łaski niż moglibyśmy przypuszczać. Być może, dzisiaj Robbin napisał, że samo to, że umiemy dziękować -jest łaską. W każdym razie nie chciałabym żyć w świecie w którym to angielskie powiedzenie jest jakąś powszechną prawdą.
Ostatnio zmieniony przez Alina 22 PaÄ˝dziernik 2014, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alina


Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 09:29   

...ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich - zgodnie z planem wieków, jaki powziął [Bóg] w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Poruszają mnie dzisiaj te słowa. Oby rosło w nas rozumienie tego odwiecznego planu Boga w stosunku do nas i do świata. Obyśmy w tym Bożym planie odnaleźli swoje miejsce na wzór świętych, na czele ze św. Pawłem i obyśmy pragnęli uczestniczyć w tym wielkim planie Bożego zbawiania świata.


Czuwanie kojarzy mi się także z Miłością. Przypomina mi się Pieśń nad Pieśniami.Oby nasze czuwanie było właśnie takie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 11:08   

"Będę miał ufność i bać się nie będę." (Iz 12)

Lęk. Obawa. Nieodłączni towarzysze codzienności.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 22:10   

There are no free lunches.
Tez bym nie chcilala zyc w swiecie gdzie praktykuje sie zasade tego powiedzenia, w odniesieniu do natury ludzkiej.
Szmat zycia przezylam,bylam na niezliczonych obiadach i pewnie tylez samo wydalam. Nikt ode mnie nic nie chcial,ani ja nie oczekiwalam.
Miejmy nadzieje,ze ta zasada obowiazuje jedynie w reustauracjach!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 10:17   

Nasze dzialanie jest intencjonalne. Czlowiek rozni sie od zwierzat tym, ze szuka sensu a nie tylko zaspokojenia zmyslow. Czlowiek to pragnienie duszy a nie tylko ciala. W tym sensie rozumiem "free lunches" Doroty , ktorych nie ma, jak i tych wszystkich ktorzy stoja w opozycji do tego, mowiac ze one istnieja. Mam wrazenie , ze zgodni jestesmy w naszych oczekiwaniach i odczuciach i bynajmniej nie chodzi mi o nadinterpretowanie kogokolwiek . W gruncie rzeczy podobnie widzimy nature czlowieka.
 
 
Alina


Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 11:13   

Nie żyłam i nie żyję w świecie w którym obowiązywałaby zasada no free lunches. Ugoszczenie kogoś, sprawienie, że choć przez chwilę mój dom staje się także czyimś domem jest radością i myślę że taką radość zna i podziela wielu ludzi. Czy taka jest nasza natura, czy też musiała ona zostać dotknięta łaską- aby taka się stała- nie mam pojęcia. Jest to ciekawe pytanie, bo jednocześnie jest to pytanie o to czy człowiek ze swej natury jest skłonny do bezinteresownej miłości i dawania czegoś z dobrego serca bez oczekiwania odpłaty czy też nie jest. Czy natura człowieka po grzechu pierworodnym nie jest zdolna do takiego czynu dopóki nie zostanie przemieniona przez łaskę, czy też odwrotnie- taka jest natura człowieka, człowiek przez Boże podobieństwo jest do tego zdolny, ale niekiedy przez grzech tą zdolność zabija w sobie.

Nie mam pojęcia, choć przeczuwam, że odpowiedź na to pytanie nie jest nieznana, a tym bardziej nie jest niemożliwa.

I jeszcze jedno. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy się bać odmiennych zdań i różnic w podejściu do pewnych spraw. Nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy być zawsze zgodni w swoich oczekiwaniach i odczuciach. Z odmiennego rozumienia rodzi się dyskusja, ożywia się strona i może wyniknąć coś dobrego.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 17:35   

Opiekując się w młodości ludźmi przeważnie starszymi i chorymi odbierałam za swoją służbę wiele sympatii, uśmiechów-to też jest odpłata. Obdarzanie się wdzięcznością. I może w tym duchu : dam za darmo ( bez pieniędzy, bez przysługi), ale dostanę w zamian czyjeś zadowolenie, a nawet moje własne.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 08:03   

Tez nie widze powodu i tez zle by bylo gdybysmy nie tylko zawsze ale rowniez czasami robili cos na sile, bo niewiele mozna w ten sposob ozywic, nawet strony.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2014, 10:35   

"Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy się bać odmiennych zdań i różnic w podejściu do pewnych spraw. Nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy być zawsze zgodni w swoich oczekiwaniach i odczuciach. Z odmiennego rozumienia rodzi się dyskusja, ożywia się strona i może wyniknąć coś dobrego."
Bardzo podzielam to zdanie, ale...
W moim środowisku pracy najczęściej tylko ja mam odmienne zdanie, co dla pozostałych -tutaj mężczyzn- oznacza, że jestem zawsze przeciwna, zawsze w opozycji. Nie pojmują proliferacji, rozbieżności, odmienności. Coraz rzadziej zgłaszam swoje zdanie. Zauważam, że poklask jest nagradzany.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group