Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - CZWARTEK - 23PAŹDZIERNIKA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2014, 15:32   Czytania - CZWARTEK - 23PAŹDZIERNIKA 2014

Czwartek, 23 PAŹDZIERNIKA 2014

(Ef 3,14-21)
Zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą. Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.

(Ps 33,1-2.4-5.11-12.18-19)
REFREN: Pełna jest ziemia łaskawości Pana

Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana,
prawym przystoi pieśń chwały.
Chwalcie Pana na cytrze,
grajcie Mu na harfie o dziesięciu strunach.

Bo słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło godne zaufania.
On miłuje prawo i sprawiedliwość,
ziemia jest pełna Jego łaski.

Zamiary Pana trwają na wieki,
zamysły Jego serca przez pokolenia.
Błogosławiony lud, którego Pan jest Bogiem,
naród, który On wybrał na dziedzictwo dla siebie.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekają na Jego łaskę,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie grodu.

(Łk 12,49)
Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

(Łk 12,49-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 02:10   

Panie Boze według bogactwa swej chwały spraw w nas przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznej

Jezus jest Prawda, Droga i Zyciem. Jest Miloscia. Chce we mnie rozpalic ogien wszystkich tych rzeczy. Zabiega, abym poszla za Nim calkowicie, abym poddala sie temu ogniowi, nawet gdyby mialo to oznaczac nieporozumienie ze znajomymi, albo nawet rodzina, jezeli chca oni ten ogien w sobie ugasic, albo od niego stronia.

Jezus ostrzega mnie, ze nie moge byc osoba "fajna", czyli przyjmujaca kompromisy na rzecz zyskania popularnosci, ze moje zycie nie bedzie sielankowe. Jego milosc nie jest cukierkowa wizja z kolorowej i romantycznej reklamy. Jego ogien jest prawdziwy, jest ogniem Pelni Zycia, ale droga do niego prowadzi przez brak zrozumienia, prze konflikty i ciernie.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 04:41   

....Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam...

Czy nie jest taka obecna sytuacja w swiecie? Wyjete z kontekstu słowa Chrystusa brzmia paradoksalnie...Duchu Swiety, Boze, oswiecaj nas, prosze...
 
 
Alina


Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 08:26   

Porusza mnie to wielkie pragnienie Jezusa, żeby już rzucić ogień na ziemię. Potem z tą samą niecierpliwością i gorącym pragnieniem w sercu będzie szedł, wyprzedzając uczniów do Jerozolimy by tam oddać życie.To jest trochę tak, jak u kogoś kto nosi w sercu wielki skarb i pragnie się nim podzielić i nie chce już czekać...
Obyśmy nie byli w tym życiu ciągle zwlekający i letni.Obyśmy mieli serca wypełnione Jego Duchem , a w nim wielkie pragnienia...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 09:07   

Chrystus nie zacheca do wojny, mowiac o ogniu rozlamow przez ktory musza przejsc Jego uczniowie. Ani wojna , ani rozlam nie jest Jego celem. Wprost przeciwnie , chodzi o prawdziwy pokoj, a nie ten egoistyczny, ktory paradoksalnie nazywamy „swietym spokojem” a ktory, jako czysty egoizm, nic ze swietosci nie ma w sobie. Kto pragnie pokoju, musi zerwac ze „swietym spokojem” obojetnosci i zgodzic sie na nielatwy ogien milosci Chrystusa, ktora jest naznaczona krzyzem. Jest to zbawcza droga, prowadzaca do prawdziwego pokoju i jednosci.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 10:44   

"Chwalcie Pana na cytrze,
grajcie Mu na harfie o dziesięciu strunach." (z Ps 33)

Nie umiem grać na żadnym instrumencie, ale zawsze dziękuję, gdy mam okazję usłyszeć dźwięki, które same chwalą Stwórcę.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group