Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PIĄTEK - 24PAŹDZIERNIKA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2014, 15:34   Czytania - PIĄTEK - 24PAŹDZIERNIKA 2014

Piątek, 24 PAŹDZIERNIKA 2014

(Ef 4,1-6)
Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

(Ps 24,1-6)
REFREN: Oto lud wierny, szukający Boga

Do Pana należy ziemia i wszystko, co ją napełnia,
świat i jego mieszkańcy.
Albowiem On go na morzach osadził
i utwierdził ponad rzekami.

Kto wstąpi na górę Pana,
kto stanie w Jego świętym miejscu?
Człowiek rąk nieskalanych i czystego serca,
który nie skłonił swej duszy ku marnościom.

On otrzyma błogosławieństwo od Pana
i zapłatę od Boga, swego Zbawcy.
Oto pokolenie tych, którzy Go szukają,
którzy szukają oblicza Boga Jakuba.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Łk 12,54-59)
Jezus mówił do tłumów: Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: Deszcze idzie. I tak bywa. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: Będzie upał. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne? Gdy idziesz do urzędu ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie pociągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, póki nie oddasz ostatniego pieniążka.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 03:15   

Usiłujmy zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Pokoj temu domowi

" I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?" Wartosci milosci, prawdy i sprawiedliwosci sa wartosciami, ktorych uczy mnie Jezus.

Tylko obludnik uwaza, ze sa one niepotrzebne, a tylu obludnikow stara sie mnie przekonanc, ze wyznawanie przeze mnie wartosci jest oznaka mojego gorszego pochodzenia i wyksztalcenia. Nie przeszkadza mi taki osad obludnikow.

Jezus namawia, aby dazyc do porozumienia i odrzucic sianie niepokoju oraz zawisci, bo sa pulapka prowadzaca do samodestrukcji. Wiezienie jest dla mnie symbolem piekla, w ktorym czlowiek musi odpokutowac za swoje grzechy, ktorych moglby uniknac gdyby podazal droga milosci blizniego
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 07:55   

Pan Jezus kieruje slowa dzisiejszej Ewangelii „do tlumow”, przekonujac je , ze kazdy powinien wiedziec co jest sluszne i tylko obludnicy twierdza, ze nie sa w stanie „rozpoznac obecnego czasu”, a jest nim przyjscie Chrystusa , a wiec czas przyjecia Jego, co nie tylko jest sluszne, ale i zbawienne.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 07:56   

Sw. Pawel zacheca, a nie nakazuje. Nie wystepuje w roli pana ktory moze karac i wiezic, ale wieznia w Panu. Nie wydaje przepisow i zarzadzen, ale budzi poczucie godnosci, wymieniajac cnoty maryjne : pokora, cichosc, cierpliwosc. Przypomina , ze podstawa jednosci ciala i jednosci Ducha jest pokoj i ze nie osiagnie sie prawdziwej milosci, bez tej skromnej, codziennej, milosci „znoszenia sie wzajemnie”. Prowadzi ona do miloscia noszenia sie wzajemnie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 09:25   

"Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. " (z Ef 4)

Nieskomplikowana sugestia.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Alina


Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2014, 09:37   

A czy my rozpoznajemy obecny czas jako swój czas łaski, pojednania za wszystkimi, przylgnięcia do Chrystusa z całych sił ? Czas dany nam teraz , nie jutro i nie potem? A może my też rozpoznajemy świetnie wygląd ziemi i nieba, a nie widzimy, że Pan przychodzi i pragnie naszego nawrócenia, pogłębienia wiary i miłości w nas i nie chce nieustannie czekać.
A może my też jesteśmy w tym tłumie zadowoleni z siebie i przekonani , że wiemy co jest w tym naszym czasie jedyne i słuszne.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2014, 10:57   

"Sw. Pawel zacheca, a nie nakazuje."

Podziwiam tę postawę. Pewnie dlatego, że mam w tym braki.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group