Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - 29PAŹDZIERNIKA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 PaÄ˝dziernik 2014, 16:22   Czytania - ŚRODA - 29PAŹDZIERNIKA 2014

Środa, 29 PAŹDZIERNIKA 2014

(Ef 6,1-9)
Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi. A [wy], ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je stosując karcenie i napominanie Pańskie! Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, który z duszy pełnią wolę Bożą. Z ochotą służcie, jak gdybyście [służyli] Panu, a nie ludziom, świadomi tego, że każdy - jeśli uczyni co dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana - czy to niewolnik, czy wolny. A wy, panowie, tak samo wobec nich postępujcie: zaniechajcie groźby, świadomi tego, że w niebie jest Pan zarówno ich, jak wasz, a u Niego nie ma względu na osoby.

(Ps 145,10-14)
REFREN: Pan Bóg jest wierny we wszystkich swych słowach

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Pan jest wierny we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich świętych.
Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.

(Łk 13,22-30)
Tak nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni? On rzekł do nich: Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, skąd jesteście. Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś. Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 04:45   

Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi.


Czlowieku jezeli cos robisz to rob to wedlug swoich mozliwosci. Znaj swoje mozliwosci, ale znaj przede wszystkim slabosci, bo tylko ich uznanie i zrozumienie jest zapowiedzia sukcesu. Nie porywaj sie z motyka na slonce, ale to nie znaczy nie podejmuj sie rzeczy trudnych. To mowi mi dzis Jezus. Badz konsekwentna w dzialaniu i nie boj sie trudnosci. Zeby cos osiagnac musisz sie spocic. Musisz byc w tym co robisz prawdziwa, musisz mi byc oddana. Znajdz swoja drozke, ktora bedziesz kroczyla w kierunku mojej swiatlosci
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 06:42   

Niestety, zdarza sie, i to chyba czesto, ze dzieci mowia rodzicom przykre: "ja sie na swiat nie prosilem"...Wybacz mi, Pnie, ze osmiele sie glosno wypowiedziec swoje niezrozumienie, watpliwosc, a moze nawet prawie niezadowolenie wobec Ciebie, wobec Twoich slow:"...Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów..."i wobec ostrzezenia o ciasnych drzwiach do Krolestwa Bozego...Dlaczego - nie wszyscy...? Dlaczego - az pieklo, na zawsze...?
Wiem,ze gdyby nie bylo, nieladnie mowiac - "selekcji", gdyby w niebie znalezli sie niepoprawni okrutnicy, niebo mgloby sie stac miejscem walk, niepokoju, łez...Wiem...ale, przyznaje sie - tkwi we mnie taka zadra,..Na szczeście łagodzi ją zapewnienie o Twoim Miłosierdziu, Boże Ojcze Wszechmogący.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 07:43   

Nie nalezy zajmowac sie spekulacjami na temat tego czy wielu ludzi, czy tez malo bedzie zbawionych, ale nalezy zabiegac o zbawienie. Nie nalezy moralizowac ale zyc w sposob prawy, uczciwy i bogobojny. Nie nalezy rozprawiac o milosci ale ja realizowac w zyciu na codzien. Wprawdzie spekulowanie i moralizowanie robi dobre wrazenie i daje poczucie doskonalosci oraz rodzi samozadowolenie, ale „ sa pierwsi , ktorzy beda ostatnimi”.

Pan Jezus „odbywa swoja podroz” idac „przez miasta i wsie”. Celem Jego „podrozy” jest Jerozolima. Po drodze spotyka sie z ludzmi, oferujac im swoje nauczanie (slowo) i leczac ich choroby i slabosci (cuda). Jego przejscie jest czasem laski i ci wszyscy ktorzy Go spotykaja albo wchodza przez „ciasne drzwi” nawrocenia, albo zignoruja je, majac wlasne plany na zycie. Lekcewazac Chrystusa , nie chcac z Nim zmierzac do Jerozolimy by wziac udzial w uczcie mesjanskiej, ale wybieraja szeroko otwarta droge swiatowosci , zawioda sie na tym wyborze i poniosa tego skutki .
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 10:29   

"Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi. A [wy], ojcowie, nie pobudzajcie do gniew u waszych dzieci, lecz wychowujcie je stosując karcenie i napominanie Pańskie! " (Ef 6)

""ja sie na swiat nie prosilem" (Zoro)"
Jakże mocno musi być przygnieciony człowiek, aby tak powiedzieć!?
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 10:30   

"Wprawdzie spekulowanie i moralizowanie robi dobre wrazenie i daje poczucie doskonalosci oraz rodzi samozadowolenie, ale „ sa pierwsi , ktorzy beda ostatnimi”. "

Niezwykle trudno się powstrzymać od tego, bo jakieś nieujarzmione zadufanie tak kieruje.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 11:47   

Spekulacje? A może więcej miłości w chęci by wszyscy byli w niebie...?
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 11:51   

A może bliższe Bożemu Sercu są osoby, które mają,, zadrę,, że ktoś mógłby być na wieczność nieszczesliwy
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 11:53   

Należy.... Nie należy.... brzmi jak prawo bezduszne
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 18:08   

Masz racje Giga, ale czy mowiac , ze "brzmi to bezdusznie" nie dajesz do zrozumienia, ze nalezy unikac takich zwrotow?
Nie ma problemu jednak, bo przyznaje cie racje. Jesli komentuje te sprawe , to dlatego , zeby pojsc jeszcze troche dalej i powiedziec, ze dobrze jest zwracac sobie wzajemnie uwage, mowic o swoich odczuciach, odkryciach, co moze byc lepsze i jak ...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2014, 19:35   

Wiem, że Ojciec ma ukryte skarby w sercu.....UKRYTE...ale ja je widziałam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group