Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - 26LISTOPADA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Listopad 2014, 16:54   Czytania - ŚRODA - 26LISTOPADA 2014

Środa, 26 LISTOPADA 2014

(Ap 15,1-4)
Ja, Jan, ujrzałem na niebie znak inny - wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag, tych ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga. I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka: Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny! Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów! Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki.

(Ps 98, 1. 2-3ab. 7-8. 9)
Refren: Dzieła Twe wielkie i godne podziwu

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Niech szumi morze i wszystko, co w nim żyje,
krąg ziemi i jego mieszkańcy.
Rzeki niech klaszczą w dłonie,
góry niech razem wołają z radości.

W obliczu Pana, który nadchodzi,
bo przychodzi osądzić ziemię
On będzie sądził świat sprawiedliwie
i ludy według słuszności.

(Ap 2, 10c)
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.

(Łk 21,12-19)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Listopad 2014, 20:23   

Wytrwalosc jest niezbedna aby cos stworzyc, a nie tylko tworzyc, i zwyciezyc, a nie tylko walczyc.
Wytrwalosc mozna pomylic nieraz z uporem, ale sa to dwie rozne postawy. Wytrwalosc jest gleboko uczlowieczajaca, bowiem odwoluje sie do samych korzeni motywacji, do ludzkiego serca i je umacnia i uszlachetania. Upor czesto staje sie fikasacja albo fanatyzmem.
Wytrwalosc jest przekonywujacym wyznaniem wiary w fundamentalne wartosci ludzkie i wyrazeniem gotowosci do ich bronienia.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 26 Listopad 2014, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 26 Listopad 2014, 00:27   

Dopiero co odbyta DOMowa rozmowa o sile świadectwa.
Dociera tam gdzie słowo jest ignorowane, gdzie nawet nikt nie słucha ,
 niesione wytrwale mimo wszystko.
Raz podpatrzone zapada w serce, daje sile. Prowadzi.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 26 Listopad 2014, 01:18   

Tylko to bo boskie nie przeminie. Wszystko co ludzkie przemija

Czlowiek nie moze sie wszystkim zamartwiac i ciagle bac. Musi sie zawierzyc Opatrznosci Bozej, uwierzyc w to, ze za jej posrednictwem Pan Bog czlowieka chroni i prowadzi,, ze w razie potrzeby da mu potrzebna sile i moc przeciwstawienia sie zlu. "Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić". Ale kazdy z nas musi byc przygotowany na najgorsze, na niezrozumienie, niechec i nie nawisc ze strony najblizszych, bo zlo nie spi, lecz czyha na kazdym kroku i wabi najrozniejszymi atrakcjami latwego zycia
 
 
Alina


Wysłany: 26 Listopad 2014, 09:19   

Kiedy czegoś takiego doświadczam, zwłaszcza od najbliższych, ale nie tylko, najpierw zastanawiam się czy to aby na pewno prześladowana jest moja wiara, czy też ja sama, bo np. staje się nieznośna. Wbrew pozorom granica bywa subtelna i cienka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Listopad 2014, 11:54   

Nasza moca jest uwielbianie Bogu, wyraz wiary w Jego zbawcza Milosc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group