Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(24-29)o11o2014--(pon.-sobota)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 23 Listopad 2014, 22:10   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(24-29)o11o2014--(pon.-sobota)

(Mt 24, 42a. 44)
Czuwajcie i b±d¼cie gotowi,
bo w chwili, której siê nie domy¶lacie,
Syn Cz³owieczy przyjdzie.

 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 23 Listopad 2014, 22:20   

K+M+B

24-29 - 11 - 2014

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Piêkno Twojego przybycia

duchowe uniesienie
tanecznie
jak muzyka
jeszcze dr¿y we mnie
czujê je na ca³ym ciele
taka wielka to rado¶æ
¿e jeszcze teraz
nie mogê oddychaæ
ca³y jestem odmieniony
i ten sam ca³y
marzenia które spokojnie
dot±d ze mn± mieszka³y
zaczê³y po¶piesznie znikaæ
bo przesta³y byæ marzeniami
staj±c siê najprawdziwsz±
prawd± ¿ycia
które wskrzesi³o we mnie
piêkno Twojego przybycia

/O.Z.Kwiatkowski/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//

O Panie, prosz±c Ciê o gorliwo¶æ, proszê o to wszystko, czego mogê potrzebowaæ, i o to wszystko, czego Ty mo¿esz mi udzieliæ: istotnie jest to szczyt wszelkiego daru i wszelkiej cnoty oraz warunek prawdziwego i doskona³ego ¿ycia duchowego. Prosz±c Ciê o zapa³, proszê o prawdziwe si³y duchowe, o lojalno¶æ i wytrwa³o¶æ; proszê o si³ê wyrzekania siê wszystkich pobudek ludzkich i o czyste pragnienie podobania siê Tobie; proszê o wiarê, nadziejê i mi³o¶æ w stopniu najwy¿szym. Prosz±c Ciê o zapal, proszê, aby¶ mnie uwolni³ od lêku przed lud¼mi i od pragnienia ich pochwa³; proszê o dar modlitwy, poniewa¿ ona mo¿e mi przynie¶æ pociechê i proszê Ciê o lojaln± ¶wiadomo¶æ swego obowi±zku, wyp³ywaj±c± z wielkodusznej mi³o¶ci ku Tobie; proszê o ¶wiêto¶æ, pokój i rado¶æ. Proszê Ciê o gorliwo¶æ, proszê o jasno¶æ Cherubinów, o p³omieñ mi³o¶ci Serafinów i o czysto¶æ ¦wiêtych, prosz±c Ciê o gorliwo¶æ, streszczenie wszystkich darów, proszê o wszystko, czego mi brak. Gdy tylko bêdê posiada³ gorliwo¶æ serca, nic nie bêdzie stanowi³o dla mnie przeszkody, nic nie bêdzie trudne.
Bo¿e mój, prosz±c Ciê o gorliwo¶æ, proszê o Ciebie, o nic mniejszego ni¿ Ty sam, bo Ty odda³e¶ siê nam ca³kowicie. Przeniknij moje serce swoj± istot± i osob± i nape³niaj±c je sob±, nape³nij je gorliwo¶ci±. Ty sam mo¿esz zaspokoiæ duszê cz³owieka i sam siê tego podj±³e¶. Ty jeste¶ ¿ywym p³omieniem p³on±cym nieustannie mi³o¶ci± ku cz³owiekowi: wejd¼ do mojego serca i rozpal je, abym tak jak Ty móg³ p³on±æ mi³o¶ci±
(J. H. Newman).

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 24 Listopad 2014, 10:34   

Ostatni tydzieñ przed Adwentem. Wspomoz nas, Maryjo, ¿eby¶my mogli sie do niego przygotowaæ a potem czekaæ tak jak Ty czekalas.

Modlimy sie za szczê¶liwy powrót Ojca Zygmunta.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Listopad 2014, 19:18   

Ojciec Zygmunt melduje sie w Domu. Niestety , nie mialem ze soba laptopa, ale nawet gdybym go wzial ze soba, to prawde powiedziawszy, nie mialbym czasu aby pisac.... Jakies jednak jedno czy drugie zdanie mogoby zostac wyslane i jakies zdjecie, chociaz u nas w Domu ze zdjeciami krucho.
Moze jutro napisze troche jak bylo. Dzisiaj powiem jedno: dziekuje Bogu z glebi serca i ciagle mam przed oczyma osoby z ktorymi sie przez te dni pielgrzymki zzylem. Ile bylo zyczliwych spojrzen ! Ile cieplych, serdecznych slow! I nie byly to komplementy, bo modlitwa na nie nie pozwala, nadajac zyczliwym slowom DOMOWEJ autentycznosci.
Niech Bog nas prowadzi i wprowadzi Razem w Adwent.
Szczesc Boze
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Listopad 2014, 19:22   

Cytuje "kawalek Zosi" :

marzenia które spokojnie
dot±d ze mn± mieszka³y
zaczê³y po¶piesznie znikaæ
bo przesta³y byæ marzeniami
staj±c siê najprawdziwsz±
prawd± ¿ycia

Tak wlasnie przychodzi Bog. Napelnia czlowieka swoja obecnoscia i przepelnia... Kazdy z nas doswiadczyl takich momentow Laski. Bog jej nie zaluje. On jest Pelnia i zawsze przychodzi jako Pelnia. Modlmy sie o prawdziwe spotkania z Bogiem, abysmy byli przez nie prezemienieni. Modlmy sie o to abysmy pomagali sobie wzajemnie by tych spotkan doswiadczyc i pelniej je przezywac, bo ich istote stanowi zawsze i nieodlacznie Boza i ludzka PRZYJAZN.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 Listopad 2014, 01:16   

Amen
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Listopad 2014, 12:46   

Jestem zagrypiony. Jem i pije same lekarstwa, bo kazde jedzenie w Polsce ponoc jest lecznicze, a juz z pewnoscia : cebula, smietana i miod na goraco co mi pani kucharka na polecenie superiora przyrzadzila.
Zaraz obiad, a ja nie mam juz miejsca na jedzenie w brzuchu. Byl telefon z Krakowa. Chca mnie widziec na " Jerycho" modlitwy. Musialby chyba zdarzyc sie cud aby jutro czuc sie tak dobrze, by moc do Krakowa pojechac... Oddaje sprawe do "wyzszej instancji". Zobaczymy jaka bedzie odpowiedz. Oraganizatorzy "Jerycha" byli na poprzedniej pielgrzymce do sw. Szarbela.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Listopad 2014, 15:40   

Daria pomaga mi w przygotowaniu ksiazki o Mar Musa bardzo skutecznie i bardzo ofiarnie, mimo powaznych problemow ze zdrowiem. Modle sie o wyzdrowienie (pamietalem o tej intencji w Libanie) i prosze o wsparcie mojej modlitwy.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 Listopad 2014, 17:27   

£±cze w tej intencji swoje dziesi±tki Rozanca.
Niech Matka Bo¿a uprosi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Listopad 2014, 07:30   

Wykrzykujcie na cze¶æ Pana wszystkie ziemie,
s³u¿cie Panu z weselem.
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami rado¶ci.
Ps 100


Niech radosc bedzie nasza modlitwa.
Niech nasza wiara bedzie radosna.
Niech nas pobudza i niech nas ozywia prawda Bozego Krolestwa
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Listopad 2014, 10:23   

Byl telefon z Syrii, z Saydnaya. Zimno. Grypa sie przewleka. Nie ma czym palic, bo nie ma mazutu. Snieg juz spadl w gorach. Slyszy sie o zamarznieciach. Kiedys tego nie bylo. Slyszy sie, ze wypadki zamarzniecia zdarzaja sie wsrod zolnierzy ktorzy stacjonuja w gorach. Spia po dwoch w czolgach, na siedzaco, w mundurach, bo tam jest cieplej. Nieraz nie zdejmuja mundurow przez dlugi czas... Mimo tych warunkow ludzie wracaja zza granicy do Saydnaya, bo nie umieja sie odnalezc gdzie indziej. Oczywiscie nie wszyscy i pewnie nie wiekszosc, ale o czyms to jednak swiadczy. Caly czas zyja w stanie alertu. Boja sie Panstwa Islamskiego, ktore umacnia swoje pozycje w Syrii.
Ludzie cierpia juz cale trzy lata , gdyz inni ludzie mieli jakies plany polityczne i zdecydowali aby je przeprowadzic.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Listopad 2014, 07:46   

Szczê¶liwi, którzy mieszkaj± w domu Twoim, Panie,
nieustannie Ciebie wielbi±c.
Szczê¶liwi, których moc jest w Tobie;
mocy im bêdzie przybywaæ.
Ps 84

Daj nam mieszkac w Twoim domu Panie.
Daj nam zakosztowac szczescia na codzien.
Spraw aby nie porywaly i nie absorbowaly nas sprawy codziennosci w taki sposob aby zapomniec o Tobie
Spraw abysmy nie trudzili sie na prozno, aby nasze zycie nie bylo jalowe, abysmy nie przegrali naszego zycia.

Niech nasza moc sie powieksza,
niech jej przybywa nieustannie,
niech bedzie ona zawsze W TOBIE., bo bez Ciebie nasza moc i nasze szczescie jest zluda.

(£k 21, 28)
Nabierzcie ducha i podnie¶cie g³owy, poniewa¿ zbli¿a siê wasze odkupienie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Listopad 2014, 19:56   

Oto niebawem przyjdê. B³ogos³awiony, kto strze¿e s³ów proroctwa tej ksiêgi”.

Bog jest zrodlem swiatla, Bog zrodlem wody zycia, Bog nasyca swiat zywotnoscia, Bog usuwa zlo na zawsze, Bog swiat przemieni. “Niebawem przyjdzie”. Marana tha! Przyjdz nasz Panie ! Wszystko co w Nowym Niebie I Nowej Ziemi, swiatlo I woda zycia I zywotnosc tego co istnieje sprowadza sie do jednego slowa : MILOSC.

Przyjd¼cie, uwielbiajmy Go padaj±c na twarze,
Zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzy³.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego rêku.
Ps 95
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group