Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PONIEDZIAŁEK - 15GRUDNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Grudzień 2014, 21:03   Czytania - PONIEDZIAŁEK - 15GRUDNIA 2014

Poniedziałek, 15 GRUDNIA 2014

(Lb 24,2-7.15-17a)
Gdy Balaam podniósł oczy i zobaczył Izraela rozłożonego obozem według swoich pokoleń, ogarnął go Duch Boży i zaczął głosić swoje pouczenie, mówiąc: Wyrocznia Balaama, syna Beora; wyrocznia męża, który wzrok ma przenikliwy; wyrocznia tego, który słyszy słowa Boże, który ogląda widzenie Wszechmocnego, który pada, a oczy mu się otwierają. Jakubie, jakże piękne są twoje namioty, mieszkania twoje, Izraelu! Jak szerokie doliny potoków, jak ogrody nad brzegiem strumieni lub jak aloes, który Pan sadził, i jak cedry nad wodami. Płynie woda z jego wiader, a zasiew jego ma wilgoć obfitą; król jego wiele mocniejszy niż Agag, królestwo jego w górę wyniesione. I wygłosił swoje pouczenie, mówiąc: Wyrocznia Balaama, syna Beora; wyrocznia męża, który wzrok ma przenikliwy; wyrocznia tego, który słyszy słowa Boże, który ogląda widzenie Wszechmocnego, a w wiedzy Najwyższego ma udział, który pada, a oczy mu się otwierają. Widzę go, lecz jeszcze nie teraz, dostrzegam go, ale nie z bliska: wschodzi Gwiazda z Jakuba, a z Izraela podnosi się berło.

(Ps 25,4-9)
REFREN: Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami

Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
Prowadź mnie w prawdzie według Twych pouczeń,
Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję.

Wspomnij na swoje miłosierdzie, Panie,
na swoją miłość, która trwa od wieków.
Tylko o mnie pamiętaj w swoim miłosierdziu,
ze względu na dobroć Twą, Panie.

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogę grzesznikom.
Pomaga pokornym czynić dobrze,
pokornych uczy dróg swoich.

(Ps 85,8)
Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.

(Mt 21,23-27)
Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę? Jezus im odpowiedział: Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodził chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi? Oni zastanawiali się między sobą: Jeśli powiemy: z nieba, to nam zarzuci: Dlaczego więc nie uwierzyliście mu? A jeśli powiemy: od ludzi - boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: Nie wiemy. On również im odpowiedział: Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 07:10   

Jezus w rozmowie z arcykaplanami i starszymi ludu, czyli ludzmi ktorzy sa Jego nieprzyjaciolmi nie podnosi glosu, nie wyzywa ich i nie poniza. Wskazuje im na pobudki, ktore nimi kieruja, czyli zawisc, zazdrosc i dwulicowosc. Ich nienawisc do Jezusa wynika ze strachu i zadzy posiadania wladzy i pieniedzy. Potrzeba im do tego poparcia mas, ktore oczekuja atrakcyjnych, choc nieprawdziwych rozwiazan. Jezus wymaga ode mnie prawdziwosci we wszystkich aspektach mojego zycia, wymaga mojej reakcji na wszystkie przejawy lamania prawa i sprawiedliwosci, a nie tylko te ktore sobie wybiore.

Jego odpowiedz arcykaplanom nie jest nastawiona na poparcie tlumow, bo On nie manipuluje ich emocjami, lecz ukazuje prawde o czlowieku i jego slabosciach. On wymaga od swoich wyznawcow prawdziwosci i szczerosci.Wymaga samodzielnego myslenia i osobistej odpowiedzialnosci w podazaniu Jego droga. Dlatego powiedzial w innym miejscu, zeby zostawic wszystko i isc za nim. Zostawic swoje zadze slawy i posiadania. Zeby pojsc za Nim z cala odpowiedzialnoscia i oddaniem, bo On nie jest gwiazdorem, ale Droga, Prawda i Zyciem, czyli wszystkim

Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 08:32   

Madrosc tego swiata jest egoistyczna, zimna i wyrachowana. Jej sila sa komplikacje formalne, dzieki którym potrafia się sprytnie wywinąć i innych w te siec złapać. „Niebo” nie peta się formalizmami, ale idzie za natchnieniem Ducha. Slynne powiedzenie sw. Augustyna : kochaj i rob co chcesz, w tym kontekscie jest lepiej rozumiane.


Blogoslawienstwo Boze nie zawodzi. Spelni się to co Duch Swiety mowi. Jego obietnicą jest szczescie, czyli Pelnia Zycia.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 10:43   

"Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami." (Ps 25)

Abym nie zbłądziła.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 15 Grudzień 2014, 18:32   

Okaz nam łaskę i daj nam zbawienie
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Grudzień 2014, 01:06   

"kochaj i rob co chcesz". Po ludzku, koniecznie miloscia madra. Glupia, wiele potrafi wyrzadzic zlego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group