Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 25STYCZNIA 2015
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 24 StyczeÅ„ 2015, 16:53   Czytania - NIEDZIELA - 25STYCZNIA 2015

III niedziela zwyk³a, 25 STYCZNIA 2015

(Jon 3,1-5.10)
Pan przemówi³ do Jonasza po raz drugi tymi s³owami: Wstañ, id¼ do Niniwy, wielkiego miasta, i g³o¶ jej upomnienie, które Ja ci zlecam. Jonasz wsta³ i poszed³ do Niniwy, jak powiedzia³ Pan. Niniwa by³a miastem bardzo rozleg³ym - na trzy dni drogi. Pocz±³ wiêc Jonasz i¶æ przez miasto jeden dzieñ drogi i wo³a³, i g³osi³: Jeszcze czterdzie¶ci dni, a Niniwa zostanie zburzona. I uwierzyli mieszkañcy Niniwy Bogu, og³osili post i oblekli siê w wory od najwiêkszego do najmniejszego. Zobaczy³ Bóg czyny ich, ¿e odwrócili siê od swojego z³ego postêpowania. I ulitowa³ siê Bóg nad niedol±, któr± postanowi³ na nich sprowadziæ, i nie zes³a³ jej.

(Ps 25,4-9)
REFREN: Naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami

Daj mi poznaæ Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodziæ Twoimi ¶cie¿kami.
Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ,
Bo¿e i Zbawco, w Tobie mam nadziejê.

Wspomnij na swoje mi³osierdzie, Panie,
na swoj± mi³o¶æ, która trwa od wieków.
Pamiêtaj o mnie w swoim mi³osierdziu
ze wzglêdu na dobroæ Tw±, Panie.

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
uczy pokornych dróg swoich.

(1 Kor 7,29-31)
Mówiê, bracia, czas jest krótki. Trzeba wiêc, aby ci, którzy maj± ¿ony, tak ¿yli, jakby byli nie¿onaci, a ci, którzy p³acz±, tak jakby nie p³akali, ci za¶, co siê raduj±, tak jakby siê nie radowali; ci, którzy nabywaj±, jak gdyby nie posiadali; ci, którzy u¿ywaj± tego ¶wiata, tak jakby z niego nie korzystali. Przemija bowiem postaæ tego ¶wiata.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Bo¿e. Nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê.

(Mk 1,14-20)
Gdy Jan zosta³ uwiêziony, Jezus przyszed³ do Galilei i g³osi³ Ewangeliê Bo¿±. Mówi³: Czas siê wype³ni³ i bliskie jest królestwo Bo¿e. nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê. Przechodz±c obok Jeziora Galilejskiego, ujrza³ Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieæ w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzek³ do nich: Pójd¼cie za Mn±, a sprawiê, ¿e siê staniecie rybakami ludzi. I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Id±c dalej, ujrza³ Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy te¿ byli w ³odzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powo³a³, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w ³odzi i poszli za Nim.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 03:28   

Co to znaczy zostawiæ wszystko i pój¶æ za Jezusem? To znaczy uwierzyæ, ¿e mówi prawdê. Bardziej zaufaæ Jemu ni¿ sobie. To pozwoliæ, by nas odrywa³ od tego, na czym jeste¶my skupieni i czym jeste¶my poch³oniêci. To nabraæ dystansu do w³asnych d±¿eñ. Choæ zewnêtrzne warunki pozostaj± jednakowe, wewn±trz zmienia siê mnóstwo: w ka¿dej sprawie pytamy Jezusa o Jego wolê, wszystko jej podporz±dkowujemy, pozwalaj±c, aby to On faktycznie kierowa³ naszym ¿yciem.
- ks. Jaros³aw Januszewski

Posiadajac cokolwiek zyc tak jakby sie nie posiadalo.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 08:26   

„Przemija bowiem postaæ tego ¶wiata” i nie warto siê do niczego przywi±zywaæ naiwna wiara w mo¿liwo¶æ osi±gniêcia w doczesno¶ci Pelni Zycia. Trzeba uwolnic siê od wszystkich idoli i calym zaufaniem oddajac swoje zycie Jedynemu Bogu, który nas pierwej umilowal.

„Czas siê wype³ni³ i bliskie jest królestwo Bo¿e. nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê”, tymczasem zlaicyzowany swiat zawraca nam glowe coraz to nowymi programami politycznymi. Partie prze¶cigaj± siê w obietnicach bez pokrycia. Politycy nie wierza w to co mowia, ale ciagle domagaja siê wiary w ich slowa. Swiatowa polityka i te lokalne równie¿ , mowia o pokoju, ale pos³uguj± siê k³amstwami, zdrada, podwojnymi standardami, wyzyskiem, co w konsekwencji i w sposób nieunikniony prowadzi do nienawi¶ci, podzia³ów, konfliktow i wojny, czyli w rzeczywisto¶ci chodzi o zycie wedlug standardow szatana. Trzeba siê zwrocic w sposób radykalny ku Chrystusowi i ku Jego Ewangelii. „Czas siê wype³ni³ i bliskie jest królestwo Bo¿e. nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê”, czyli Dobra Nowine.

„Czas siê wype³ni³ i bliskie jest królestwo Bo¿e. nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê”. W kontek¶cie tego oredzia Jezus powoluje apostolow. Nasze powolanie równie¿ posiada te perspektywe.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 12:25   

Przemija postac tego swiata, przemija zycie, przemija czlowiek, przemijaja jego slabosci, przemija wszystko co zrobil, nawet jesli sa to najwyzsze na swiecie gmachy, nawet jesli sa to namocniejsze mury. Wszystko przemija poza tym co Boze, niewidoczne, co wysmiewane jako zacofane i glupie, czyli co jest zwyczajana miloscia i szacunkiem do drugiego czlowieka
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 12:45   

Jezus powo³uje nas ka¿dego dnia. Czy s³yszê to wo³anie. Czy nie jestem g³ucha i ¶lepa. Królestwo Bo¿e jest blisko a czy ja swoj± osob± ¶wiadczê o Chrystusie.
Z Bogiem.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 12:58   

Zachwyca mnie postawa Jonasza i mieszkancow Niniwy. On idzie za Bogiem i Jego Slowem tak jak apostolowie w Ewangelii za Jezusem. Zawierza Mu sie choc wczesniej od Niego uciekal i sie przed Nim chowal. Uwierzyl Bogu, ze to co zrobi nie bedzie robieniem z siebie pajaca i kretyna.

Idzie do Niniwy, ktora byla miastem bardzo rozleglym na 3 dni drogi i idac ulicami krzyczy, ze za 40 dni miasto zostanie zburzone. To tak jakby ktos szedl przez np. Warszawe i wolal, ze za 40 dni miasto zostanie zniszczone. Wyobrazam sobie jak wielka trzeba miec odwage, zeby to ludziom glosic. Jak zareagowaliby mieszkancy Warszawy? Pewnie pukneliby sie w glowe, pewnie zatrzymalyby Jonasza sluzby miejskie, szczegolnie te obecne i zaaresztowaly za zaklocanie porzadku publicznego. Wyladowalby w areszcie jako nienormalny.

A przydalby sie taki Jonasz nie tylko w Warszawie, ale w wielu wiekszych jeszcze miastach np. w Paryzu, w Londynie, czy w Tokio, zeby tak chodzil i mowil, ze to miasto bedzie za 40 dni zburzone za to, ze odeszlo do Boga, ze karmi sie drwina, glupota i wyzyskiem. Ze buduje sobie bozkow.

Ale wzruszajaca obok odwagi Jonasza jest jeszcze postawa mieszkancow Niniwy, ze wierza jego slowom, ze nie zamykaja go w wariatkowie, ze oglaszaja post, ze oblekaja sie w wory zgrzebne od najmniejszego do najwiekszego, czyli oblekaja w wory nawet dzieci, ktore w ogole nie wiedza o co chodzi, ale co najwazniejsze odchodza od swojego zlego postepowania.

Jak bym chciala, zeby ludzie uslyszeli dzis idacego przez miasto Jonasza. Jak bardzo sama chcialabym umiec go uslyszec i zrozumiec. Jak bardzo chcialabym, zeby ludzie w Paryzu powiedzieli: "sluchajcie osmieszanie islamu i Papieza nie jest wolnoscia slowa, tylko glupota drwina. Przestanmy tak robic, przeprosmy i muzulmanow i katolikow i przyznajmy, ze to bylo glupie. Wrocmy do prawdziwego Boga
Ostatnio zmieniony przez Dorota Halasa 25 StyczeÅ„ 2015, 13:17, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 13:17   

Módlmy siê o odwagê dla nas aby¶my stawali siê podobni do Jonasza.
Módlmy siê aby dzisiejszych m±drych g³osicieli Jezusa Chrystusa ¶wiat us³ucha³.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 StyczeÅ„ 2015, 20:16   

Bog pochylil sie nad nami,wyciagnal do nas reke,zaproponowal nam wspolna droge.
To zaproszenie do prawdziwego szczescia,bo przemija postac tego swiata. Szkoda, ze pozno dochodzimy do takiej wiedzy,po tylu uludnych zmaganiach,marnujac cas i zycie.
Psalmista uczy wolania,ktore uswiadamia kazdemu ten gest Boga.
Pozwolmy Jezusowi by wziol nas w swoje ramiona,uchwycmy sie mocno Jego szat,a przynajmniej z ufnoscia starajmy sie ich dotknac.
Niech wyciagnieta reka Boga pomaga mi pociagnac innych do nowego zycia,zeby nikogo w nim nie zabraklo, szczegolnie Tych ktorych kocham.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2015, 09:19   

"Przemija bowiem postaæ tego ¶wiata." (1 Kor)

Teraz trwa chwila, która mija. Nie wrócê do niej inaczej, ni¿ mo¿e jakim¶ wspomnieniem. Nieustannie pod±¿am do przodu, choæ paradoksalnie wydaje siê, ¿e czasem tkwiê w miejscu, je¶li nie rozgl±dam siê szerzej. Zmienno¶æ i wzglêdno¶æ. Panta rhei.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group