Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 29STYCZNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 28 StyczeÅ„ 2015, 15:47   Czytania - CZWARTEK - 29STYCZNIA 2015

Czwartek, 29 STYCZNIA 2015

(Hbr 10,19-25) Mamy wiêc, bracia, pewno¶æ, i¿ wejdziemy do Miejsca ¦wiêtego przez krew Jezusa. On nam zapocz±tkowa³ drogê now± i ¿yw±, przez zas³onê, to jest przez cia³o swoje. Maj±c za¶ kap³ana wielkiego, który jest nad domem Bo¿ym, przyst±pmy z sercem prawym, z wiar± pe³n±, oczyszczeni na duszy od wszelkiego z³a ¶wiadomego i obmyci na ciele wod± czyst±. Trzymajmy siê niewzruszenie nadziei, któr± wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który da³ obietnicê. Troszczmy siê o siebie wzajemnie, by siê zachêcaæ do mi³o¶ci i do dobrych uczynków. Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrañ, jak siê to sta³o zwyczajem niektórych, ale zachêcajmy siê nawzajem, i to tym bardziej, im wyra¼niej widzicie, ¿e zbli¿a siê dzieñ.

(Ps 24, 1-6)
REFREN: Oto lud wierny, szukaj±cy Boga

Do Pana nale¿y ziemia i wszystko, co j± nape³nia,
¶wiat i jego mieszkañcy.
Albowiem On go na morzach osadzi³
i utwierdzi³ ponad rzekami.

Kto wst±pi na górê Pana,
kto stanie w Jego ¶wiêtym miejscu?
Cz³owiek r±k nieskalanych i czystego serca,
który nie sk³oni³ swej duszy ku marno¶ciom.

On otrzyma b³ogos³awieñstwo od Pana
i zap³atê od Boga, swego Zbawcy.
Oto pokolenie tych, którzy go szukaj±,
którzy szukaj± oblicza Boga Jakuba.

(Ps 119,105)
Twoje s³owo jest pochodni± dla stóp moich i ¶wiat³em na mojej ¶cie¿ce.

(Mk 4,21-25)
Jezus mówi³ ludowi: Czy po to wnosi siê ¶wiat³o, by je postawiæ pod korcem lub pod ³ó¿kiem? Czy nie po to, aby je postawiæ na ¶wieczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie mia³o wyj¶æ na jaw. Kto ma uszy do s³uchania, niechaj s³ucha. I mówi³ im: Uwa¿ajcie na to, czego s³uchacie. Tak± sam± miar±, jak± wy mierzycie, odmierz± wam i jeszcze wam do³o¿±. Bo kto ma, temu bêdzie dane; a kto nie ma, pozbawi± go i tego, co ma.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 StyczeÅ„ 2015, 21:48   

Ziarno Krolestwa Bozego jest po to aby roslo i owocowalo. Swiatlo jest po to aby o¶wieca³o do niego droge. Sad Bozy polega na tym, ze okaze siê na nim jak przyjêli¶my Slowo i w zwi±zku z tym jaki przynios³o ono owoc. Podobnie mo¿na powiedziec, ze s±dzeni bêdziemy ze swiatla, na ile je przyjêli¶my, a na ile zmarnowali¶my szanse pojscia do Ziemi Obiecanej.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 01:36   

Swaitlo w dziiejszej Ewangelii kojarzy mi sie troche z ziarnem, ktore moze byc rzucane na rozna powierzchnie

"Troszczmy siê o siebie wzajemnie, by siê zachêcaæ do mi³o¶ci i do dobrych uczynków." Troska drugiego czlowieka, jego zyczliwosc jest najwiekszym skarbem zycia, najwieksza laska Boza

"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie mia³o wyj¶æ na jaw." Tak czesto jestem usidlona w swoich wlasnych slabosciach, swoich wyobrazeniach i staram sie je ukryc sama przed soba, bo sie ich wstydze. Tak czesto mierze innych inna miare niz siebie. Jezus proponuje mi proste zycie w prawdzie o sobie i o innych, w prawdzie o tym co sie dzieje wokol mnie. Kaze mi uwazac na to czego slucham, co rozumiem jako wybor tego za czym w zyciu podazam. Chcialabym, aby moje zycie bylo wypelnianiem sie Slowa Bozego
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 01:37   

Swaitlo w dziiejszej Ewangelii kojarzy mi sie troche z ziarnem, ktore moze byc rzucane na rozna powierzchnie

"Troszczmy siê o siebie wzajemnie, by siê zachêcaæ do mi³o¶ci i do dobrych uczynków." Troska drugiego czlowieka, jego zyczliwosc jest najwiekszym skarbem zycia, najwieksza laska Boza

"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie mia³o wyj¶æ na jaw." Tak czesto jestem usidlona w swoich wlasnych slabosciach, swoich wyobrazeniach i staram sie je ukryc sama przed soba, bo sie ich wstydze. Tak czesto mierze innych inna miare niz siebie. Jezus proponuje mi proste zycie w prawdzie o sobie i o innych, w prawdzie o tym co sie dzieje wokol mnie. Kaze mi uwazac na to czego slucham, co rozumiem jako wybor tego za czym w zyciu podazam. Chcialabym, aby moje zycie bylo wypelnianiem sie Slowa Bozego
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 08:48   

Pociagne twoja mysl, Dorota, o wstydzie.
Mojej kolezanki wnuczka (podstawowka) podzielila sie z babcia mysla, ze spowiadac sie trzeba tez z tego, czego sie czlowiek wstydzi.
Zosia przyszla dzisiejszym rozwazaniom z pomoca, zamieszczajac wiersz Ojca Zygmunta : „W miejsce etykiety dworskiej”.
„po¶piesznie bêdziemy siê uczyæ od dzieci
ich prostych odpowiedzi
ich prostych pytañ
i pozbawionego dwuznaczno¶ci milczenia”
Obysmy sie umieli wstydzic.
Niech nam w tym pomaga Swiatlo.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 11:20   

"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie mia³o wyj¶æ na jaw."

Dwojakie znaczenie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 12:56   

Swiatlo to zycie. Swiatlo to pokoj Bozy. Swiatlo to - Zmartwychwstanie.
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 29 StyczeÅ„ 2015, 13:52   

¦wiat³em jest cz³owiek wiary a zw³aszcza chrze¶cijanin, który w ciemno¶ci ludzkiego ¿ycia niesie swoj± osob± ¦wiat³o Bo¿e. Aby Pan mnie obdarzy³ ¦wiat³em Bo¿ym. Pozdrawiam.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 30 StyczeÅ„ 2015, 01:32   

Abymy sie umieli nauczyc od dzieci prostoty ich odpowiedzi i reagowania, abysmy odrzucili swoj egoizm
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group