Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-PONIEDZIAŁEK- Wsp.św.Tymoteusza i Tytusa -26.I.2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 25 Styczeń 2015, 15:56   Czytania-PONIEDZIAŁEK- Wsp.św.Tymoteusza i Tytusa -26.I.2015

Poniedziałek, 26 STYCZNIA 2015
Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa


(2 Tm 1,1-8)
Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, /posłany/ dla /głoszenia/ życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, do Tymoteusza, swego umiłowanego dziecka. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, naszego Pana! Dziękuję Bogu, któremu służę jak moi przodkowie z czystym sumieniem, gdy zachowuję nieprzerwaną pamięć o tobie w moich modlitwach. W nocy i we dnie pragnę cię zobaczyć - pomny na twoje łzy - by napełniła mnie radość na wspomnienie bezobłudnej wiary, jaka jest w tobie; ona to zamieszkała pierwej w twojej babce Lois i w twej matce Eunice, a pewien jestem, że /mieszka/ i w tobie. Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez włożenie moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!

lub

(Tt 1,1-5)
Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa, [posłany do szerzenia] wśród wybranych Bożych wiary i poznania prawdy wiodącej do życia w pobożności, w nadziei życia wiecznego, jakie przyobiecał przed wiekami prawdomówny Bóg, a we właściwym czasie objawił swe słowo przez nauczanie powierzone mi z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego - do Tytusa, dziecka mego prawdziwego we wspólnej nam wierze. Łaska i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Zbawiciela naszego! W tym celu zostawiłem cię na Krecie, byś zaległe sprawy należycie załatwił i ustanowił w każdym mieście prezbiterów, jak ci poleciłem.

(Ps 96,1-3.7-8.10)
REFREN: Głoście cześć Pana wśród wszystkich narodów

Śpiewajcie Panu pieśń nową
śpiewaj Panu, ziemio cała.
śpiewajcie Panu, stawcie Jego imię,
Każdego dnia głoście Jego zbawienie.

Głoście Jego chwałę
wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie Jego cuda
pośród wszystkich ludów

Oddajcie Panu, rodziny narodów,
oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu.
licoście wśród ludów, że Pan jest królem.
On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje,
będzie sprawiedliwie sądził ludy.

(Łk 4,18)
Pan mnie posłał, abym ubogim głosił dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.

(Łk 10,1-9)
Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
..........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 02:01   

"Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego" Duch trzezwego myslenie wymaga ode mnie myslenia codziennie, codziennego podejmowania decyzji i brania odpowiedzialnosci za nie. Jezus swoja nauka wytracal ludzi z rutyny, bo rutyna pozbawia myslenia i moze wtracic czlowieka w domene zla. Zlo jest mechaniczne i polega na rutynowym dzialaniu z wylaczeniem funkcji myslenia. Milosc wymaga ode mnie myslenia, podejmowania decyzji i dawania swiadectwa

Mysle, ze tak samo jak pierwsi uczniowie zostalismy poslani jak owce miedzy wilki. Zawsze bedziemy w mniejszosci, zawsze bedziemy obiektem drwin i kpin, bo szatan nie spi, bo oferuje atrakcyjne rozwiazania i sposoby na zycie, ktore maja przynosic pozorne szczecie. Bo wiele osob sie na te rozwiazania nabiera. Jakie to piekne zyczyc domowi i jego domownikom pokoju. Nie ma nic wiekszego od pokoju. Jakie to piekne byc wyzbytym zadzy posiadania dobr, tytulow i slawy. Tylko wtedy czlowieka ogarnia prawdziwy pokoj

Pokoj temu domowi
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 08:33   

Uczniowie Chrystusa staja się robotnikami żniw Panskich, przygotowuja nadejście Bozego Krolestwa, którego Pelnia jest przyjscie Chrystusa i rzeczywista Komunia z Nim. Stanowi ona istote Zbawienia. Cudowne uzdrawienia sa znakami wiarygodności ich zbawczej misji.

„Wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał”. Apostolowie przygotowuja przyjscie Pana, aby było ono owocne. Nie zajmuja oni Jego miejsca. Sa jak Jan Chrzciciel.

Jeszcze jedno slowo odnosnie twojego wpisu Doroto. Zgadzam sie z tym, ze rutyna wylacza myslenie, ale rozszerzyc to na wszelkie zlo i powiedziec , ze polega ono na tym iz sie nie mysli, poszloby za daleko i byloby sprzeczne z tym co sw. Pawel mowi o "trzezwym mysleniu". Zlo jest w pewnym sensie pijane, mysli kategoriami falszywych wizji i obliczen, posiada odmienne od Dobra standardy, jego myslenie jest chore, ale jest bardzo "logiczne", przemyslne, sprytne. Zlo posiada piekielna inteligencje.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 09:26   

"...rutyna wylacza myslenie..."

Codziennie wykonuję rutynowe zadania i nie czuję się bezmyślna.
***
"Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! "

"...i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie!"
Co to oznacza? Może rzeczywiście jest to istota ...
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 13:37   

Jak wstrętna jest inteligencja na służbie pychy..gardzi słabymi, depcze i niszczy..........nie potrafi trzeźwo myśleć.A Bóg daje ducha mocy, miłości i trzeźwego myślenia.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 20:25   

"Zlo posiada piekielna inteligencje"

I ciagle istnieje, i ma sie dobrze, i chaos sieje. Uwielbia frajerow. Potrudzmy sie wiec i badzmy tez inteligentni ale.... inaczej....w prostocie z laski Ducha Swietego. Latwe i wygodne to nie jest ale czego sie nie robi dla Boga!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 21:31   

Nikogo w drodze nie pozdrawiac , Dario, rozumiem w duchu wczesniejszych zachet , czy wrecz warunkow prowadzenia misji ewangelicznej. Chodzi zatem aby podobnie jak nie opierac sie na zawartosci sakwy, nie zabezpieczac sie wzieciem w droge jeszcze jednego ubrania itd. podobnie nie liczyc na protektorow, nie klaniac sie im, nie zabiegac o ich wzgledy, ale ufac Panu ktory strzeze owce aby nie zostaly pozarte przez wilki. Czasem mowi sie , ze wschodni pozdraowienia trwaja dlugi czas i jesli chcialoby sie byc bardzo grzecznym mogloby nie starczyc czasu na gloszenie slowa Bozego.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 02:04   

Ja napisalam "rutyna pozbawia myslenia i moze wtracic czlowieka w domene zla" nawiazujac do potrzeby trzezwego myslenia. Nie rozszerzam wiec swojej opinii na wszelkie zlo. Pisze: "moze".Zgadzam sie, ze zlo jest bardzo sprytne i posiada bardzo duza inteligencje, a wiec mysli i to jak Ojciec zauwaza w sposob niezwykle logiczny. Inteligencja zla jest tak wysoka, ze sie z nim nie wygra. Zlo jest przymilne i dobrze wygladajace, usmiecha sie i wabi.

Mnie chodzi o to, ze jezeli wpadam w rutyne robienia czegos to obojetnieje na to co sie dzieje, odklepuje rutyne i basta, staje sie obojetna na to co sie dzieje wokol mnie, a wiec nie reaguje na zlo, staje sie podatna na nie, moge wpasc w jego szpony. Jezus kaze mi myslec i to trzezwo myslec kazdego dnia, bo rutyna wylacza moja wrazliwosc na otoczenie.

Moge codziennie odmawiac Rozaniec i przechodzic kolo bezdomnego, glodnego czlowieka w poczuciu dobrze spelnionego obowiazku. Rutyna odmawiania Rozanca nie zwalnia mnie od myslenia, a wrecz przeciwnie w tym wypadku moze mnie wtracic w domene obojetnosci, a to jest domena szatana. Rutyna bylo tez prawo, ktore zachowywali faryzeusze i uczeni w owym prawie

Trzezwe myslenie, to takie ktore kieruje sie wrazliwoscia i nie popada w rutyne. Myslenie logiczne jest podatne na popadniecie w rutyne, bo odrzuca wrazliwosc czlowieka i podporzadkowuje go tylko rozumowi, a czlowiek nie jest logiczny z natury. Logiczne myslenie doprowadzilo do powstania wielu systemow totalitarnych i systemow zaglady, ktorte polegaly na wtraceniu ludzi w rutyne, czyli zmuszeniu ich do odrzuceniu trzezwego myslenia i do rozwiniecia w sobie obojetnosci na los drugiego czlowieka.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Styczeń 2015, 13:17   

"nie liczyc na protektorow, nie klaniac sie im, nie zabiegac o ich wzgledy"

Dzięki Ojcze.
Jakież to proste!
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Styczeń 2015, 20:08   

Klaniac (w najglebszym tego slowa znaczeniu) nalezy sie tylko Panu Bogu.
Dla bliznich, starczy sklonic sie uprzejmie, byc serdecznym, uprzejmym, grzecznym i pomocnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group