Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 1LUTEGO 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2015, 16:46   Czytania - NIEDZIELA - 1LUTEGO 2015

1 LUTEGO 2015
IV niedziela zwyk³a, 1 LUTEGO 2015


(Pwt 18,15-20)
Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spo¶ród braci twoich, podobnego do mnie. Jego bêdziesz s³ucha³. W³a¶nie o to prosi³e¶ Pana, Boga swego, na Horebie, w dniu zgromadzenia: Niech wiêcej nie s³ucham g³osu Pana, Boga mojego, i niech ju¿ nie widzê tego wielkiego ognia, abym nie umar³. I odrzek³ mi Pan: Dobrze powiedzieli. Wzbudzê im proroka spo¶ród ich braci, takiego jak ty, i w³o¿ê w jego usta moje s³owa, bêdzie im mówi³ wszystko, co rozka¿ê. Je¶li kto¶ nie bêdzie s³uchaæ moich s³ów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego za¿±dam zdania sprawy. Lecz je¶li który prorok odwa¿y siê mówiæ w moim imieniu to, czego mu nie rozkaza³em, albo wyst±pi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponie¶æ ¶mieræ.

(Ps 95,1-2.6-9)
REFREN:Refren: S³ysz±c g³os Pana serc nie zatwardzajcie.

Przyjd¼cie, rado¶nie ¶piewajmy Panu,
wzno¶my okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia.
Stañmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
rado¶nie ¶piewajmy Mu pie¶ni.

Przyjd¼cie, uwielbiajmy Go padaj±c na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzy³.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego rêku.

Oby¶cie dzisiaj us³yszeli g³os Jego:
„Niech nie twardniej± wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
do¶wiadczali Mnie, choæ widzieli moje dzie³a”

(1 Kor 7,32-35)
Chcia³bym, ¿eby¶cie byli wolni od utrapieñ. Cz³owiek bez¿enny troszczy siê o sprawy Pana, o to, jak by siê przypodobaæ Panu. Ten za¶, kto wst±pi³ w zwi±zek ma³¿eñski, zabiega o sprawy ¶wiata, o to, jak by siê przypodobaæ ¿onie. I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamê¿na i dziewica troszczy siê o sprawy Pana, o to, by by³a ¶wiêta i cia³em i duchem. Ta za¶, która wysz³a za m±¿, zabiega o sprawy ¶wiata, o to, jak by siê przypodobaæ mê¿owi. Mówiê to dla waszego po¿ytku, nie za¶, by zastawiaæ na was pu³apkê; po to, by¶cie godnie i z upodobaniem trwali przy Panu.

(Mt 4,16)
Lud, który siedzia³ w ciemno¶ci, ujrza³ ¶wiat³o wielkie, i mieszkañcom cienistej krainy ¶mierci wzesz³o ¶wiat³o.

(Mk 1,21-28)
W mie¶cie Kafarnaum Jezus w szabat wszed³ do synagogi i naucza³. Zdumiewali siê Jego nauk±: uczy³ ich bowiem jak ten, który ma w³adzê, a nie jak uczeni w Pi¶mie. By³ w³a¶nie w synagodze cz³owiek opêtany przez ducha nieczystego. Zacz±³ on wo³aæ: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszed³e¶ nas zgubiæ. Wiem, kto jeste¶: ¦wiêty Bo¿y. Lecz Jezus rozkaza³ mu surowo: Milcz i wyjd¼ z niego. Wtedy duch nieczysty zacz±³ go targaæ i z g³o¶nym krzykiem wyszed³ z niego. A wszyscy siê zdumieli, tak ¿e jeden drugiego pyta³: Co to jest? Nowa jaka¶ nauka z moc±. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i s± Mu pos³uszne. I wnet rozesz³a siê wie¶æ o Nim wszêdzie po ca³ej okolicznej krainie galilejskiej.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2015, 17:22   

Uczeni w Pismie komentowali slowo Boze, Chrystus je glosil z Boza moca. Ich komentarze obja¶nia³y rozne kwestie, a Chrystus dawal moc Ducha aby siê stawalo cialem to co mowil. Przyszedl za³o¿yæ Krolestwo Boze i ono stawalo siê rzeczywisto¶ci±. Usuwal przyczyne wszelkich dewiacji i nieszczê¶æ uwalniaj±c ludzi od w³adzy zlego ducha, który siê kamuflowal przybieraj±c maske pobo¿no¶ci i wiedzy religijnej wo³aj±c w synagodze, w dzien ¶wiêty, szabat :”wiem kim jestes: Swiety Bozy”. Ale jednoczesnie rzucil diabelskie oskarzenie Zbawicielowi : „przyszed³e¶ nas zgubic”. Po dzis dzien szatan zwodzi ludzi u¿ywaj±c maski pobo¿no¶ci. Ufamy jednak Chrystusowi, gdyz On ma wladze uwalniania od zlego ducha, a nie konczy wszystkiego na komentarzach, jak skrybi. Zawierzmy nasze zycie Jezusowi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2015, 17:25   

Obchodzimy rok osob konsekrowanych, którzy poswiecili zycie Bogu, wybieraj±c bez¿enno¶æ. Jest to kwestia powolania a nie wywierania jakiegokolwiek nacisku, w przeciwnym wypadku byloby to nastawianiem pu³apki na tych którzy bez powolania dokonali takiego zobowi±zania.

I jeszcze jedno :
Prawdziwy prorok glosi Zycie, fa³szywy sprzymierzony jest ze ¶mierci± .
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Luty 2015, 23:19   

"Lecz Jezus rozkazal mu surowo: Milcz i wyjdz z niego".
Jezus rozkazal, nie dyskutowal, nie prosil, nie argumentowal. Sa sytuacje, okolicznosci, ze nalezy wlasnie tak, zdecydowanie sie zachowac, dzialac.
Przyklad z gory...godny nasladowania. Mozna w ten sposob uniknac wiele nieporozumien, przykrosci...dla samego siebie tez. Bo tak to juz jest, ze grzecznosci niegrzerzeczni...nie rozumieja, wykorzystujac ja jako indolencje czy slabosc...a nam potem zle.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group