Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
UPOMNIENIE
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Luty 2015, 07:46   UPOMNIENIE

UPOMNIENIE

Jaka wazna rzecza jest upomnienie.
Jak wazna rzecza jest to, aby uczynic je we wlasciwy sposob.

Upomnienie jest aktem pos³uszeñstwa wobec Bozej troski o cz³owieka, dlatego powinno ono wynikac i powinno byæ czynione w duchu mi³o¶ci.

Szczegolnie trzeba uwazac z publicznym upominaniem...
 
 
annaW

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 Luty 2015, 20:04   

Czêsto brakuje nam odwagi, mi³o¶ci, m±dro¶ci do upominania. Ró¿nych osób, w ró¿nej formie-w kontek¶cie chrze¶cijañskim i obywatelskim, rodzinnym i spo³ecznym.
A mog³oby ono byæ po¿yteczne i owocne. Znacznie bardziej od pok±tnego utyskiwania.
 
 
ania
ania


Miejscowosc: Bonstetten
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 00:00   

Najwiekszy problem w tym, ze osoba upominana nawet w najlepszej wierze czesto reaguje zloscia a wrecz furia.
Niemniej posuwajac sie do przodu w swoim zyciu czyli po prostu stajac sie starszym nalezy stawac sie madrzejszym, moze ma sie wowczas lepsze szanse na owocne upominanie i na przyjmowanie upomnien bez urazonego ego.
_________________
ania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 09:56   

Moja babcia, madra a "nieuczona" kobieta mogla upominac swojego ziecia , poniewaz czasem dala sie namowic na wypicie "kielicha" i miala wowczas czerwone wypieki na twarzy z czego on sie bardzo cieszyl i wzbudzalo to u niego tysieczne wesole uwagi, oraz dlatego, ze jak byly jakies konflikty pomiedzy nim a jej corka (moja mama), to czesto manifestowala zrozumienie dla jego racji, chociaz nigdy mu jej nie przyznawala, gdy jej nie mial.
 
 
annaW

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 19:18   

Hm, mo¿na by pomy¶leæ o tym "kielichu" (niekoniecznie w Wielkim Po¶cie)... Ja te¿ mam ziêcia i nieraz przyda³oby Mu siê upomnienie (w stosunku do córki nie ma problemu). Wci±¿ otwarta pozostaje kwestia odpowiedniej formy i w³a¶ciwej chwili. Staram siê zostawiaæ to Duchowi ¶w., ale czy zawsze Go s³yszê?..
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 21:11   

Duch Swiety ciebie slyszy Aniu i nie proznuje. Nieraz czekanie to trwonienie okazji. Najwieksza watpliwosc budzi odpowiednia milosc. Zawsze jej za malo. Dlatego pomoc sobie modlitwa i... to co teraz wydaje mi sie najwazniejsze, NIE CHCIEC POWIEDZIEC WSZYSTKIEGO. Trzeba sie zadowolic tym co mozna. Lepiej krok anizeli kilka krokow , ale za daleko.
 
 
annaW

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 22:07   

Mi³o¶æ... Zawsze niedoskona³a. Czujê jednak, ¿e kocham mocno tê "niesforn± Gromadkê", tote¿ pragnê ich dobra- dobrych relacji ma³¿eñskich, wiary, etc. No tak, Pan Bóg wie lepiej, co dla nich dobre. Z drugiej strony przecie¿ mo¿e chcieæ pos³u¿yæ siê mn±. A wiêc jestem "do dyspozycji" (s³owem i czynem...).
Zwykle robiê niedu¿e kroki (tylko my¶li pozwalaj± sobie na "bieganie" ). W±tpliwo¶ci nie brakuje. Czasem ³atwiej napisaæ wiersz, ni¿ ogarn±æ to kochane towarzystwo. Dla nabrania dystansu wypucowa³am nasz± sypialniê (jutro pewnikiem bêdziemy j± dzieliæ z Wnusi±).
A wiêc Drogi Ojcze i mili Domownicy, dobrej nocki i zapa³u do ¿ycia po przebudzeniu.
Z Bogiem
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 11:13   

Wnusia to tez calkime niezly sposob, taki w rodzaju "kielicha", co nie znaczy , ze na tym samym poziomie, a zreszta, nie o formalne oceny i porownania chodzi, prawda , ale o dobro "gromadki" i "usmiech Pana Boga"
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group