Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 26LUTEGO 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 25 Luty 2015, 15:58   Czytania - CZWARTEK - 26LUTEGO 2015

Czwartek, 26 LUTEGO 2015

(Est 14,17k-m.r-t)
Królowa Estera zwróci³a siê do Pana, przejêta niebezpieczeñstwem ¶mierci. I b³aga³a Pana, Boga Izraela, i rzek³a: Panie mój, Królu nasz, Ty jeste¶ jedyny, wspomó¿ mnie samotn±, nie maj±c± oprócz Ciebie ¿adnego wspomo¿yciela, bo niebezpieczeñstwo jest niejako w rêce mojej. Ja s³ysza³am od m³odo¶ci mojej w pokoleniu moim w ojczy¼nie, ¿e Ty, Panie, wybra³e¶ Izraela spo¶ród wszystkich narodów i ojców naszych ze wszystkich ich przodków na wieczyst± posiad³o¶æ i uczyni³e¶ im tak wiele rzeczy wed³ug obietnicy. Wspomnij, Panie, poka¿ siê w chwili udrêczenia naszego i dodaj mi odwagi, Królu bogów i W³adco nad wszystkimi w³adcami. Daj odpowiedni± mowê w usta moje przed obliczem lwa i obróæ serce jego ku nienawi¶ci do wroga naszego, aby zgin±³ on sam i ci, którzy z nim jedno my¶l±. Wybaw nas rêk± Twoj± i wspomó¿ mnie opuszczon± i nie maj±c± nikogo oprócz Ciebie, Panie, który wiesz wszystko.

(Ps 138,1-3.7c-8)
REFREN: Pan mnie wys³ucha³, kiedy Go wzywa³em

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich.
Bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów,
pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku.

I bêdê s³awi³ Twe imiê
za ³askê Twoj± i wierno¶æ.
Wys³ucha³e¶ mnie, kiedy Ciê wzywa³em,
pomno¿y³e¶ moc mojej duszy.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa ³aska trwa na wieki,
nie porzucaj dzie³a r±k Twoich.

(Ps 51,12a.14a)
Stwórz, o Bo¿e, we mnie serce czyste i przywróæ mi rado¶æ z Twojego zbawienia.

(Mt 7,7-12)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Pro¶cie, a bêdzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; ko³aczcie, a otworz± wam. Albowiem ka¿dy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a ko³acz±cemu otworz±. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamieñ? Albo gdy prosi o rybê, czy poda mu wê¿a? Je¶li wiêc wy, choæ ¼li jeste¶cie, umiecie dawaæ dobre dary swoim dzieciom, o ile¿ bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go prosz±. Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Karol
Karol


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 Luty 2015, 19:54   

"Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. " To ostatnie zdanie z Ewangeli ¶w. Mateusza wydaje siê kompletnie oderwane od reszty tekstu. Ten ca³y tekst mówi o zawierzeniu i wytrwa³o¶ci. Najpierw czytamy "Pro¶cie, a bêdzie Wam dane" a zaraz potem "Kto prosi otrzymuje". I to ostatnie zdanie zupe³nie niepasuj±ce do poprzednich. A mo¿e jednak... . Mo¿e to jest tak, ¿e Pan Bóg dzia³a zawsze przez ludzi. Ludzi, którzy maj± woln± wolê i wcale nie robi± tego co Pan Bóg by sobie ¿yczy³. Wrêcz przeciwnie. I mo¿e dlatego jest to 'czyñcie innym tak jakby¶cie chcieli, ¿eby Wam czyniono'? Wtedy ¿ycie bêdzie przyjemniejsze i ³atwiejsze. I mo¿e prosiæ bêdzie ³atwiej.
Szczê¶æ Bo¿e.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 08:54   

Twoje rozwazanie naprowadzilo mnie Karolu na mysl, ze pewnie jest naturalna harmonia miedzy Dobrem ktorym jest Bog i dobrem ktorego z natury pragnie czlowiek. Im bardziej jest on zatem "naturalny", tym blizszy prawdy o Bogu, czyli blizszy Jemu samemu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 08:55   

„Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie!”Jest to uniwersalna dewiza zyciowa, sluzaca uporz±dkowaniu zycia spo³ecznego, jednak nie likwiduje ona zla. Ze zranienia grzechem mo¿e wyleczyc cz³owieka tylko Bog.


W ka¿dym z nas jest pragnienie dobra, oraz mo¿liwo¶æ jego czynienia, dlatego tak bardzo nas boli, gdy ktos nam go odmawia albo je w nas kwestionuje.

Wierzac w dobro które jest w nas, tym bardziej powinni¶my mieæ zaufanie do tego dobra którym jest sam Bog i nie watpic w to, ze kazda nasza modlitwa jest przez Boga wysluchiwana i otrzymujemy z Jego reki dobro o które prosimy, nie zawsze jednak w takiej formie jakiej w danej chwili pragniemy i to jest najczê¶ciej przyczyna naszego zwatpienia.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 19:04   

Proszê, daj ufaæ ze wysluchujesz tak, by by³o to najlepsze dla cz³owieka. Pomnó¿ Jezu moj± ufno¶æ bo chwilami jej nie czujê
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group