Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Proscie a otrzymacie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 21:05   Proscie a otrzymacie

„Pro¶cie, a bêdzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; ko³aczcie, a otworz± wam”. A je¶li szukalem , pukalem i nie otrzyma³em tego o co prosilem ? Dlaczego ? Jak mam dalej wierzyc, ze Ojciec „który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go prosz±? Nie trac wiary. Bog nie zawodzi. Bog s³yszy wolanie, zna prosbe która do Niego zanosisz i nie lekcewa¿y jej . On zawsze „daje TO CO JEST DOBRE tym którzy Go prosza”.Moze nie widzisz teraz tego dobra. Jak Chrystus konal na krzyzu tez Mu mowili drwi±c z Niego : „innych wybawial, sam siebie nie jest w stanie wybawic”. Inni mowili :” zejdz z krzyza a uwierzymy w ciebie”. Nie zszed³ z krzyza. A wiec przegral. Slusznie ze nie wierza w Niego? Poniesli klêskê, gdy nie uwierzyli w Zmartwychwstanie, chocia¿ im siê wydaje , ze slusznie postapili i ze wiara nie ma sensu. Jest sens, bo jest Zbawienie. Kazda twoja prosba jest czescia , znakiem wielkiej prosby i wielkiego oczekiwania, aby osi±gn±æ Zycie Wieczne, aby dojsc do Ziemi Obiecanej, aby cieszyc siê Pelnia Zycia. Kazde twoje oczekiwanie wiaze siê z tym wielkim Oczekiwanie i kazde pragnienie ma w perspektywie to wieczne Spelnienie. Twoja modlitwa przybliza cie do osi±gniêcia tego celu. Nie rezygnuj, miej zaufanie do Boga. Wówczas twoje wytrwanie bêdzie znakiem dojrza³o¶ci twojej wiary i staniesz siê uczestnikiem Zbawienia. Nie rezygnuj, bo niewys³uchane modlitwy przynosza wielki owoc.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 21:27   

My¶lê, ¿e wielu z nas ma do¶wiadczenie poczucia, ¿e pro¶ba nie zosta³a wys³uchana, podczas gdy po jakim¶ czasie okaza³o siê, ¿e to Pan Bóg mia³ racjê. Czyli tak naprawdê zosta³a wys³uchana tylko znacznie bardziej i kompletnie inaczej.

M.
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 22:05   

''Albowiem ka¿dy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a ko³acz±cemu otworz±.''
To wszystko jest w zasiêgu rêki tylko musimy ca³kowicie zaufaæ Jezusowi. To nie nasze ¿yczenia maj± siê spe³niaæ my prosimy a Bóg decyduje co dla nas jest dobre mimo ró¿nych sytuacji naszych beznadziejnych. Nasze pretensje do Nieba pojawiaj± siê, ale to wszystko prze³amiemy je¶li bêdziemy umocnieni WIARA NADZIEJA I MI£O¦CI¡.
Pozdrawiam.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 02:28   

Wiary, Nadziei i Milosci nam wszystkim zycze w Wielkim Poscie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 18:58   

Kilka lat temu umar³a córka mojej nauczycielki od biologii z liceum po pó³ roku choroby.Zarowno mama jak i córka bardzo modli³y siê o inne zakoñczenie. Córka by³a m³oda i by³a oparciem dla mamy.Ciezko mi by³o patrzeæ na p³acz i zagubienie Matki i zupe³ne niezrozumienie dlaczego .Do dzi¶ nie widzimy dlaczego by³o to lepsze.I to jest najtrudniejsze gdy cz³owiek nie widzi nawet po czasie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 19:05   

Mia³am te¿ blisk± s±siadkê, której m±¿ zosta³ zamordowany w Katyniu po dwóch latach ma³¿eñstwa. Zosta³a sama do koñca ¿ycia. Wyda³a listy, które pisalii do siebie z mê¿em.Czytala mi je podczas powstawania ksi±¿ki, wspomina³a.Do koñca by³a to niezagojona rana i droga w ciemno¶ci, pomimo wiary w Pana Boga.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 08:37   

"Nie rezygnuj, twoje niewysluchane modlitwy przynosza wielki owoc". Czlowiek w danym momencie nie widzi. Watpli, bo "leczyl innych , a siebie samego uleczyc nie umie", watpili czy wprost nie wierzyli i szydzili z Niego, z TEGO KTORY JEST SPELNIENIEM WSZYSTKICH MODLITW I OCZEKIWAN, bo nie zszedl z krzyza . Stalo sie daleko wiecej, bo ZMARTWYCHWSTAL. W tej perspektywie znajdziemy tylko pelna odpowiedz na skandal niewysluchanych modlitw. Dodac jeszcze trzeba , ze jest to wyzwanie wiary, ale istota tego wyzwania jest MILOSC. .
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 09:59   

Mi³o¶æ i ufno¶æ
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2015, 09:55   

Amen
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 1 Marzec 2015, 22:03   

Dobiega koñca niedziela-dzieñ pamiêci ¯o³nierzy wyklêtych, dzieñ postu dla Syrii ( dziêki zdecydowanej postawie Romana wytrwa³am o kromce chleba i kubku wody), dzieñ modlitwy. Daj Bo¿e wszystkim dobry tydzieñ!
_________________
BML
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Marzec 2015, 01:06   

Bog zaplac. Oprowadzalam wczoraj po Tokio gosci, ktorzy nas odwiedzili, czyli dwoch Ojcow dominikanow z Polski. Pamietalam o poscie, ale poniewaz oni sa w podrozy i to dosc intensywnej to towarzyszac im nie udalo mi sie zachowac scislego postu, ale dzisiaj zamierzam to nadrobic.

Pamietalismy o Zolnierzach Niezlomnych i modlitwie za przesladowanych chrzescijan w modlitwie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Marzec 2015, 08:12   

Ja tez i nawet dosc gladko sie odbylo. Duzo rozmawialem i pisalem z Syria.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group