Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 28LUTEGO 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 15:42   Czytania - SOBOTA - 28LUTEGO 2015

Sobota, 28 LUTEGO 2015

(Pwt 26,16-19)
Moj¿esz powiedzia³ do ludu: Dzi¶ Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonaæ te prawa i nakazy. Strze¿ ich, pe³nij z ca³ego swego serca i z ca³ej duszy. Dzi¶ uzyska³e¶ to, ¿e Pan ci powiedzia³, i¿ bêdzie dla ciebie Bogiem, o ile ty bêdziesz chodzi³ Jego drogami, strzeg³ Jego praw, poleceñ i nakazów oraz s³ucha³ Jego g³osu. A Pan uzyska³ to, ¿e¶ ty dzi¶ obieca³ byæ ludem stanowi±cym szczególn± Jego w³asno¶æ, jak ci powiedzia³, aby¶ zachowywa³ Jego wszystkie polecenia. On ciê wtedy wywy¿szy we czci, s³awie i wspania³o¶ci ponad wszystkie narody, które uczyni³, aby¶ by³ ludem ¶wiêtym dla Pana, Boga twego, jak sam powiedzia³.

(Ps 119,1-2.4-5.7-8)
REFREN: B³ogos³awieni s³uchaj±cy Pana

B³ogos³awieni, których droga nieskalana,
którzy postêpuj± zgodnie z prawem Pañskim.
B³ogos³awieni, którzy zachowuj± Jego upomnienia
i szukaj± Go ca³ym sercem.

Ty po to da³e¶ swoje przykazania,
by przestrzegano ich pilnie.
Oby niezawodnie zmierza³y me drogi
ku przestrzeganiu Twych ustaw.

Bêdê Ciê wys³awia³ prawym sercem,
gdy nauczê siê Twych sprawiedliwych wyroków
Przestrzegaæ bêdê Twoich ustaw,
aby¶ mnie nigdy nie opu¶ci³

(2 Kor 6,2b)
Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzieñ zbawienia.

(Mt 5,43-48)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: S³yszeli¶cie, ¿e powiedziano: Bêdziesz mi³owa³ swego bli¼niego, a nieprzyjaciela swego bêdziesz nienawidzi³. A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Je¶li bowiem mi³ujecie tych, którzy was mi³uj±, có¿ za nagrodê mieæ bêdziecie? Czy¿ i celnicy tego nie czyni±? I je¶li pozdrawiacie tylko swych braci, có¿ szczególnego czynicie? Czy¿ i poganie tego nie czyni±? B±d¼cie wiêc wy doskonali, jak doskona³y jest Ojciec wasz niebieski.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 08:17   

...A Ja wam powiadam: Mi³ujcie waszych nieprzyjació³ i módlcie siê za tych, którzy was prze¶laduj±; tak bêdziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; poniewa¿ On sprawia, ¿e s³oñce Jego wschodzi nad z³ymi i nad dobrymi, i On zsy³a deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych...

Z kazdego zlego czlowieka, z kazdego niesprawiedliwego Bóg moze uczynic dobrego...Kazdy ma szanse stac sie Jego dzieckiem - moim bratem...
Jak dobre jest s³once Twoje, Bo¿e!Jak wielkie jest niebo nade mna! Az dziw, ¿e o mnie - tak malej wobec Kosmosu, pamietasz...Ilez nadziei bylo dzis we mnie, gdy ramionami usilowalam obj±c niebosklon, gdy przemowiles do mnie, Bo¿e Ojcze spiewem ptaka, wschodzacym sloncem...Nie baæ siê...nie baæ siê...O pokój Twój, Boze Ojcze Wszechmog±cy, proszê...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 08:28   

Nie dac siê pokonac nienawi¶ci. Nie pozwolic aby szatan opanowal nasza dusze. Nie ma na to innego sposobu jak tylko milosc. Oczywi¶cie, taka milosc mo¿e pochodzic tylko od Boga i dlatego rzeczywi¶cie czyni nas Jego Dziecmi.


„Dzis”, zawsze i codziennie „dzisiaj” trzeba przyjmowac i to „z calego serca i z calej duszy” przymierze z Bogiem.

Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzieñ zbawienia.(2 Kor 6,2b)
Jezus Chrystus jest tym „dzis”, tym „czasem upragnionym i dniem zbawienia”. Narod wybrany przyjal go w Maryi, Jozefie, Apostolach, w poczatkach Kosciola. Jako narod jednak jest jeszcze poza Nowym Przymierzem.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 10:06   

Taka mi³o¶æ jest mo¿liwa tylko dziêki mocy mi³o¶ci Boga
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 11:44   

Kochaæ nieprzyjació³ i modliæ siê za nich, jak trudne do wype³nienia. Czêsto potrzebujemy czasu aby dojrzeæ do takiej mi³o¶ci.
Z Bogiem.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group