Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(1-7)-3-2015--(n.-s.)II N.W.Postu
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 22:21   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(1-7)-3-2015--(n.-s.)II N.W.Postu

Jezu mój kochany!
B±d¼ pozdrowiony, b±d¼ pochwalony, -
Dla nas zel¿ony i pohañbiony! -
B±d¼ uwielbiony, b±d¼ wys³awiony, -
Bo¿e nieskoñczony!
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 22:39   

K+M+B

1-7 3 2015

1 marca 2015
II niedziela Wielkiego Postu




Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

...do modlitwy

wszystko jest darem
to kruche szczê¶cie
które mnie cieszy
ale którym nikt siê nie zachwyca
ten p³acz zwyk³y
rozstajne drogi s³ów
zbie¿ne progi my¶li
drugi brzeg bliski
¶piew wiekuisty
w rêkach z³o¿onych
do modlitwy

/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//



W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Ka¿dy z nas czasami prze¿ywa swój Ogrójec, w³asny strach i lêk, poczucie osamotnienia i bezradno¶ci. Jezus uczy mnie, ¿e kochaæ Boga, to ufaæ Mu tak¿e wtedy, gdy nie rozumiem Jego woli i gdy ogarnia mnie ciemno¶æ niepokoju. Kochaæ Boga to mówiæ: oddal ode mnie te trudne chwile, jednak nie moja, lecz Twoja wola niech siê stanie, bo Ty mnie rozumiesz i kochasz.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
Jezus zdradzony i wydany na ¶mieræ postanawia zawrzeæ nowe, wieczne przymierze ze wszystkimi, którzy uwierz± w Jego mi³o¶æ i przyjm± Jego Ewangeliê. Czy staæ mnie na tak± mi³o¶æ, jakiej uczy mnie Chrystus, a zatem na mi³o¶æ, która kocha nawet nieprzyjació³, która koi ból, leczy rany, osusza ³zy?

W ostatnie dni karnawa³u, kiedy odprawia³am godzinê ¶wiêt±, ujrza³am Pana Jezusa, jak cierpia³ biczowanie. O, niepojêta to katusza. Jak strasznie Jezus ucierpia³ przy biczowaniu. O biedni grzesznicy, jak wy siê spotkacie w dzieñ s±du z tym Jezusem, którego teraz tak katujecie. Krew Jego p³ynê³a na ziemiê, a w niektórych miejscach cia³o zaczê³o odpadaæ. I widzia³am na plecach parê ko¶ci Jego obna¿onych z cia³a... Jezus cichy wydawa³ jêki i westchnienie. (Dz 188)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//
Rzymscy ¿o³nierze wyszydzaj± Jezusa i poni¿aj± Go. Nak³adaj± Mu koronê z cierni, opluwaj±, bij± trzcin± po g³owie. Ju¿ w Ogrójcu Jezus wiedzia³, ¿e ludzie zgotuj± Mu taki los. I ju¿ tam zgodzi³ siê zap³aciæ tê niezwyk³± cenê cierpienia i upokorzenia, któr± trudno nam sobie nawet wyobraziæ.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
Chrystus przyj±³ na siebie grzech, cierpienie i ¶mieræ, aby nas wybawiæ ze z³a. Aby wyzwoliæ nas od tych krzy¿y, które mo¿na przezwyciê¿yæ, i aby pomóc nam nie¶æ te, od których na razie nie mo¿emy siê uwolniæ. Wszêdzie tam, gdzie kierujemy siê mi³o¶ci± Chrystusa, uwalniamy siebie i innych od krzy¿a albo sprawiamy, ¿e staje siê on l¿ejszy.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
Gdy umiera kto¶ z naszych bliskich, w sposób bardzo osobisty przekonujemy siê, jak niewyobra¿alnie bolesna jest ¶mieræ doczesna, jak wiele niesie ze sob± pytañ i lêku, bólu rozstania i emocjonalnego buntu, jak bardzo wystawia na próbê nasz± wiarê, nadziejê i mi³o¶æ. Jak¿e zdumiewaj±ca jest mi³o¶æ Boga do cz³owieka, skoro Syn Bo¿y nie cofn±³ siê nawet przed tak± prób± mi³o¶ci, jak± by³o poddanie siê w³adzy doczesnej ¶mierci.

http://www.opoka.org.pl/b...ozaniec_md.html
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2015, 08:01   

Wiara w milosc Boga jest podstaw± niez³omno¶ci chrze¶cijañskiej. „Je¿eli Bóg z nami, któ¿ przeciwko nam?” Wcieleniem tej mi³o¶ci jest Jezus Chrystus, a stala, namacalna Jej obecno¶ci± jest Duch Swiety.
Jak nie mieæ pewno¶ci Zycia Wiecznego, je¶li Bog w Trojcy Swietej Jedyny jest jego zapowiedzia i spe³nieniem ?

Boze, nasz Ojcze, daj nam wiare godna Twojej mi³o¶ci, daj nam wiare i milosc Twojego Syna .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2015, 08:02   

Nawet wtedy ufa³em, gdy mówi³em:„Jestem w wielkim ucisku”.
Cenna jest w oczach Pana ¶mieræ ¶wiêtych Jego
.
Ps 116


Smierc ¶wiêtych, to ¶mieræ z nadziej± zycia, ¶mieræ w ktorej dusza nie umiera ufaj±c Bozej mi³o¶ci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Marzec 2015, 08:20   

Wspomó¿ nas, Bo¿e nasz, Zbawco,
dla chwa³y Twojego imienia nas wyzwól
i odpu¶æ nam grzechy przez wzgl±d na swoje imiê.
Niech jêk pojmanych dojdzie do Ciebie
i moc± Twojego ramienia ocal na ¶mieræ skazanych.

Ps 79


Panie nasz Boze, oby¶my mieli tyle pokory i odwagi aby przyj±æ prawde o potrzebie zbawienia. Niech nasz swiat otworzy oczy na prawde o grzechu który panoszy siê na swiecie. Powierzamy siê razem z naszym grzesznym swiatem Twojemu Milosierdziu.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 Marzec 2015, 11:04   

Jestem bardzo s³aby. Oka¿e mi Panie mi³osierdzie swoje
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Marzec 2015, 07:37   

Kto sk³ada ofiarê dziêkczynn± ten cze¶æ Mi oddaje,
Ps 50


Oby dzisiaj modlitw± moj± by³o dziêkczynienie. Obym umial to czynic z rado¶ci±. Obym umial zyc duchem Eucharystii, poniewa¿ ona jest udzialem w dziêkczynieniu Chrystusa, ona jest stala modlitwa Kosciola.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Marzec 2015, 08:06   

Nie bêdzie opuszczony, kto szuka Pana i na modlitwie uczy siê m±dro¶ci, walczy o nia, raduje siê gdy ja znajdzie, trwa przy niej. Taki cz³owiek jest budowniczym i prosta droga idzie ku Zbawienia, wiod±c ze soba innych. Nieustannie dziekuje Bogu za Jego milosierdzie.

Pan moim dziedzictwem a przeznaczeniem, Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz,
pe³niê Twojej rado¶ci i wieczn± rozkosz po Twojej prawicy.

Ps 16


W Panu i z Panem naszym osiagniemy Pelnie Zycia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Marzec 2015, 21:18   

Wlasnie wrocilem ze spotkania u ZoRo , gdzie jak zwykle odprawilem Msze sw. a potem, zupelnie niespodzianie, pojechalem poswiecic lokal "Lapinia" ktory otwiera wraz z synem i corka. Sympatyczny, maly lokal, rodzaj baru, ale .... nie bede opowiadal, to nie moja branza, niech Bozenka sama "sie wytlumaczy". Daj Boze aby sie im powiodlo. Szczesc Boze !
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Marzec 2015, 11:34   

Bpze, powierzam sie Twojemu Milosierdziu.
Pragne sie cieszyc radoscia "ze ten brat umarly,znow ozyl,zaginal a odnalazl sie".

Blogoslaw Panie, Bozenie i jej dzieciom w przedsiewzieciu oraz wszystkim w DOMu.

Boze, przyjmij tez modlitwe dziekczynna za swietna obrone pracy doktorskiej naszej Fatiny.
Swoja laska Boze potrafisz rozjasnic wszelkie ziemskie ciemnosci.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 7 Marzec 2015, 12:06   

Chwalimy Ciebie Panie za wszystkie ³aski, którymi nas obdarzasz.
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group