Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 3MARCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Marzec 2015, 15:41   Czytania - WTOREK - 3MARCA 2015

Wtorek, 3 MARCA 2015

(Iz 1, 10.16-20)
S³uchajcie s³owa Pañskiego, wodzowie sodomscy, daj pos³uch prawu naszego Boga, ludu Gomory! Obmyjcie siê, czy¶ci b±d¼cie! Usuñcie z³o uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestañcie czyniæ z³o! Zaprawiajcie siê w dobrem! Troszczcie siê o sprawiedliwo¶æ, wspomagajcie uci¶nionego, oddajcie s³uszno¶æ sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chod¼cie i spór ze Mn± wied¼cie! - mówi Pan. Choæby wasze grzechy by³y jak szkar³at, jak ¶nieg wybielej±; choæby czerwone jak purpura, stan± siê jak we³na. Je¿eli bêdziecie ulegli i pos³uszni, dóbr ziemskich bêdziecie za¿ywaæ. Ale je¶li siê zatniecie w oporze, miecz was wytêpi. Albowiem usta Pañskie [to] wyrzek³y.

(Ps 50,8-9.16bc-17.21.23)
REFREN: Temu, kto prawy, uka¿ê zbawienie

„Nie oskar¿am ciê za twe ofiary,
bo twoje ca³opalenia zawsze s± przede Mn±.
Nie przyjmê z twego domu cielca
ani koz³ów ze stad twoich”.

„Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karno¶ci,
a s³owa moje odrzuci³e¶ za siebie?

Ty tak postêpujesz, a Ja mam milczeæ?
Czy my¶lisz ¿e jestem do ciebie podobny?
Kto sk³ada ofiarê dziêkczynn± ten cze¶æ Mi oddaje,
a tym, którzy postêpuj± uczciwie, ukarzê Bo¿e zbawienie”.

(Ez 18,31)
Odrzuæcie od siebie wszystkie grzechy, i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha.

(Mt 23,1-12)
Jezus przemówi³ do t³umów i do swych uczniów tymi s³owami: Na katedrze Moj¿esza zasiedli uczeni w Pi¶mie i faryzeusze. Czyñcie wiêc i zachowujcie wszystko, co wam polec±, lecz uczynków ich nie na¶ladujcie. Mówi± bowiem, ale sami nie czyni±. Wi±¿± ciê¿ary wielkie i nie do uniesienia i k³ad± je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyæ ich nie chc±. Wszystkie swe uczynki spe³niaj± w tym celu, ¿eby siê ludziom pokazaæ. Rozszerzaj± swoje filakterie i wyd³u¿aj± frêdzle u p³aszczów. Lubi± zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzes³a w synagogach. Chc±, by ich pozdrawiano na rynkach i ¿eby ludzie nazywali ich Rabbi. Otó¿ wy nie pozwalajcie nazywaæ siê Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braæmi jeste¶cie. Nikogo te¿ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie równie¿, ¿eby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Najwiêkszy z was niech bêdzie waszym s³ug±. Kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Marzec 2015, 01:07   

”Obmyjcie siê, czy¶ci b±d¼cie! Usuñcie z³o uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestañcie czyniæ z³o! Zaprawiajcie siê w dobrem! Troszczcie siê o sprawiedliwo¶æ, wspomagajcie uci¶nionego, oddajcie s³uszno¶æ sierocie, w obronie wdowy stawajcie! ” Bog od samego poczatku, pomimo popelnienia przez czlowieka grzechu pierworodnego wskazuje mnie grzesznemu czlowiekowi droge do Siebie, droge do Swietosci. Prowadzi mnie za reke i pokazuje mi ta droge zawsze, nawet kiedy sie od Niego oddalam, albo odchodze. On jako Ojciec zawsze na mnie czeka i zawsze gotow jest mnie przyjac, bo jestem Jego dzieckiem.

"Kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony....Nie chciejcie równie¿, ¿eby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus." Nie jest sztuyka wymagac od innych. Sztuka jest wymagac tego samego, albo nawet wiecej od samego siebie i zyc wypelnianiem Slowa Bozego
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Marzec 2015, 07:36   

Jezus nie kwestionuje zasadno¶ci istnienia struktury religijnej i wi±¿±cego siê z tym piastowania funkcji religijnych i urzêdów. Jezus jest przeciwko zepsuciu moralnemu sprawuj±cych te funkcje.
Posiadane godno¶ci spo³eczne sa zobowi±zaniem do s³u¿by spo³ecznej, aby byæ ich godnym, nie zas do niegodnego wykorzystywania ich do czerpania stad osobistych korzy¶ci i wynoszenia siê nad innych


Tylko Bog jest w stanie sprawic, ze nawet gdy grzechy nasze bylyby widoczne „jak szkar³at, wybieleja jak snieg”. Do nas nale¿y zerwac z grzechem a starac siê o dobro. Starac siê to znaczy nie tylko mieæ dobre intencje i glosno je deklarowac, ale czynic konkretne dobro i to dla osob które najbardziej tego dobra potrzebuja.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group