Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22MARCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 21 Marzec 2015, 15:52   Czytania - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22MARCA 2015

V niedziela Wielkiego Postu, 22 MARCA 2015

(Jr 31,31-34)
Pan mówi: Oto nadchodz± dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrê z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. Nie jak przymierze, które zawar³em z ich przodkami, kiedy uj±³em ich za rêkê, by wyprowadziæ z ziemi egipskiej. To moje przymierze z³amali, mimo ¿e by³em ich W³adc± - wyrocznia Pana. Lecz takie bêdzie przymierze, jakie zawrê z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczê swe prawo w g³êbi ich jestestwa i wypiszê na ich sercu. Bêdê im Bogiem, oni za¶ bêd± Mi narodem. I nie bêd± siê musieli wzajemnie pouczaæ jeden mówi±c do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do najwiêkszego poznaj± Mnie - wyrocznia Pana, poniewa¿ odpuszczê im wystêpki, a o grzechach ich nie bêdê ju¿ wspomina³.

(Ps 51,3-4.12-15)
REFREN: Stwórz, o mój Bo¿e, we mnie serce czyste.

Zmi³uj siê nade mn±, Bo¿e, w ³askawo¶ci swojej,
w ogromie swej lito¶ci zg³ad¼ moj± nieprawo¶æ.
Obmyj mnie zupe³nie z mojej winy
i oczy¶æ mnie z grzechu mojego.

Stwórz, o Bo¿e, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi ¶wiêtego ducha swego.

Przywróæ mi rado¶æ z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
Bêdê nieprawych naucza³ dróg Twoich
i wróc± do Ciebie grzesznicy.

(Hbr 5,7-9)
Chrystus g³o¶nym wo³aniem i p³aczem za dni cia³a swego zanosi³ gor±ce pro¶by i b³agania do Tego, który móg³ Go wybawiæ od ¶mierci, i zosta³ wys³uchany dziêki swej uleg³o¶ci. A chocia¿ by³ Synem, nauczy³ siê pos³uszeñstwa przez to, co wycierpia³. A gdy wszystko wykona³, sta³ siê sprawc± zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go s³uchaj±,

(J 12,26)
Kto by chcia³ Mi s³u¿yæ, niech idzie na Mn±, a gdzie Ja jestem, tam bêdzie i mój s³uga.

(J 12,20-33)
W¶ród tych, którzy przybyli, aby oddaæ pok³on /Bogu/ w czasie ¶wiêta, byli te¿ niektórzy Grecy. Oni wiêc przyst±pili do Filipa, pochodz±cego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go mówi±c: Panie, chcemy ujrzeæ Jezusa. Filip poszed³ i powiedzia³ Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus da³ im tak± odpowied¼: Nadesz³a godzina, aby zosta³ uwielbiony Syn Cz³owieczy. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Je¿eli ziarno pszenicy wpad³szy w ziemiê nie obumrze, zostanie tylko samo, ale je¿eli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje ¿ycie, traci je, a kto nienawidzi swego ¿ycia na tym ¶wiecie, zachowa je na ¿ycie wieczne. A kto by chcia³ Mi s³u¿yæ, niech idzie na Mn±, a gdzie Ja jestem, tam bêdzie i mój s³uga. A je¶li kto¶ Mi s³u¿y, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja dozna³a lêku i có¿ mam powiedzieæ? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, w³a¶nie dlatego przyszed³em na tê godzinê. Ojcze, ws³aw Twoje imiê. Wtem rozleg³ siê g³os z nieba: Ju¿ ws³awi³em i jeszcze ws³awiê. T³um stoj±cy /to/ us³ysza³ i mówi³: Zagrzmia³o! Inni mówili: Anio³ przemówi³ do Niego. Na to rzek³ Jezus: G³os ten rozleg³ siê nie ze wzglêdu na Mnie, ale ze wzglêdu na was. Teraz odbywa siê s±d nad tym ¶wiatem. Teraz w³adca tego ¶wiata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanê nad ziemiê wywy¿szony, przyci±gnê wszystkich do siebie. To powiedzia³ zaznaczaj±c, jak± ¶mierci± mia³ umrzeæ.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Marzec 2015, 21:49   

Sad Bozy odbywa sie TERAZ . Nasza nadzieja w przymierzu z Bogiem ktorego Autorem jest Jezus. Jutro bede sie staral na rekolekcjach w Szczecinie mowic o tej prawdzie i prowadzic sluchaczy i uczestnikow Mszy sw. do ODNOWY TEGO PRZYMIERZA.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 22 Marzec 2015, 08:32   

Sanktuarium Najsw.Serca Pana Jezusa w Szczecinie
22 marca 2015, niedziela
1. Rozpoczêli¶my parafialne rekolekcje wielkopostne, które g³osi ojciec Zygmunt Kwiatkowski, jezuita. Rekolekcje potrwaj± do ¶rody. Nauki rekolekcyjne bêd± g³oszone w niedzielê na ka¿dej Mszy ¶w., a w dni powszednie na Mszach o godz. 9.00, 12.00 i 18.30. Wtorek bêdzie po¶wiêcony modlitwie do ¶w. Charbela w intencji chorych, starszych, zniewolonych i uwik³anych w grzechy i na³ogi, dotkniêtych cierpieniem duchowym lub fizycznym. Modlitwie o uzdrowienie bêdzie towarzyszy³o namaszczenie olejem po¶wiêconym w Libanie w sanktuarium ¶w. Charbela.

Wspierajmy Kochanego O.Zygmunta modlitw±! Duchu Swiêty, prowad¼!
ZoRo
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group