Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PIĄTEK - 27MARCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 Marzec 2015, 17:28   Czytania - PIĄTEK - 27MARCA 2015

Piątek, 27 MARCA 2015

(Jr 20,10-13)
Tak, słyszałem oszczerstwo wielu: Trwoga dokoła! Donieście, donieśmy na niego! Wszyscy zaprzyjaźnieni ze mną wypatrują mojego upadku: Może on da się zwieść, tak że go zwyciężymy i wywrzemy swą pomstę na nim! Ale Pan jest przy mnie jako potężny mocarz; dlatego moi prześladowcy ustaną i nie zwyciężą. Będą bardzo zawstydzeni swoją porażką, okryci wieczną i niezapomnianą hańbą. Panie Zastępów, Ty, który doświadczasz sprawiedliwego, patrzysz na nerki i serce, dozwól, bym zobaczył Twoją pomstę nad nimi. Tobie bowiem powierzyłem swą sprawę. Śpiewajcie Panu, wysławiajcie Pana! Uratował bowiem życie ubogiego z ręki złoczyńców.

(Ps 18,2-7)
REFREN: Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Miłuję Cię, Panie, mocy moja,
Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu.
Boże, skało moja, na którą się chronię,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.

Wzywam Pana, godnego chwały,
i wyzwolony będę od moich nieprzyjaciół.
Ogarnęły mnie fale śmierci
i zatrwożyły odmęty niosące zagładę,
opętały mnie pęta otchłani, schwyciły mnie sidła śmierci.

Wzywałem Pana w moim utrapieniu,
wołałem do mojego Boga
i głos mój usłyszał ze świątyni swojej,
dotarł mój krzyk do Jego uszu.

(J 6,63b.68b)
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego.

(J 10,31-42)
Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować? Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga. Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu. I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Marzec 2015, 22:25   

Z jaka łatwością ludzie ulegaja sugestii idoli i guru. Jak trudno przyjąć prawdę, ze Jezus jest Synem Bozym, pomimo tego , ze czynil i czyni On cuda. Ludzi pociągają to co latwe i krzykliwe. Ludzie lubia atrakcje i sensacje. Nie potrafia docenic piekna swietosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Marzec 2015, 22:31   

Jest to mowa o Chrystusowym tryumfie zmartwychwstania - mowa która jest proroctwem. Spisek zostal uknuty na sprawiedliwego, zdradzili go- ludzie Mu bliscy . Zostal przez nich niesłusznie oskarżony, skazany, usmiercony…, ale zmartwychwstal, odniosl zwycięstwo.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 Marzec 2015, 02:55   

Jeremiasz wzywa pomocy Boga, wzywa Go w swojej niemocy i utrapieniu, bo czuje sie osamotniony i bezsilny. Poklada nadzieje, ze Pan Bog go ocali przed spiskiem innych ludzi. Wszyscy jestesmy slabi i wszyscy wolamy do Boga, aby nas ocalil, aby dal nam sile, wiare, nadzieje i milosc. Bez Niego, Jego Sily i laski czlowiek jest slabiutki i wciaz sie potyka

Jezus jest samotny i wyszydzony. Jest garstka ludzi, ktorzy Mu wierza, ale musi sam stac w obliczu tlumu rzucajacego w Niego kamieniami. Nie zali sie i nie narzeka. Jeremiasz, prorok wybrany przez Boga tez jest osamotniony. Wzywa pomocy Bozej, bo sam nie daje rady. Jezus ta pomoc ma i wie, ze musi wykonac swoje dzielo, ze musi stanac naprzeciwko mocom szatana i pokonac je sila swojego cierpienia, ktore czerpie sile z Boga Ojca. Czlowiek powolany przez Boga, kazdy swiety podobnie jak Jezus byl w najtrudniejszych chwilach sam, opuszczony i osamotniony. Niezrozumiany, uznany za wariata i oszoloma. Musial sie liczyc z tym, ze ludzie go nie zaakceptuja. Dzieje sie tak caly czas. Kazdy kto idzie za Bogiem i chce czegos dokonac musi sie liczyc z niezrozumieniem wsrod innych, musi znosic odrzucenie i szyderstwa, ale trzeba wtedy zdac sie na Boga, wolac do Niego z calych sil i zdac sie na Jego Wole. Niech Ona sie stanie
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 Marzec 2015, 13:13   

"Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu"

Mam przed soba ksiazeczke "BOG OJCIEC MOWI DO SWOICH DZIECI"
- jedyne objawienie dokonane osobiscie przez Boga Ojca i uznane przez Kosciol za autentyczne po 10 latach najbardziej rygorystycznych badan.
Matka Eugenia (Eugenia Elisabetta Ravasio, rocznik naszych babc). To jej Bog Ojciec w 1932 roku przekazal oredzie, po lacinie, w jezyku calkowicie jej nieznanym.

Odnosnie dzisiejszych czytan jest tam akapit:
Kiedy stwierdzilem, ze ani patriarchowie, ani prorocy nie potrafili sprawic, by ludzie Mnie poznali i pokochali, postanowilem przyjsc sam. ...
Nie bylo innego sposobu jak przyjsc samemu w drugiej Osobie Mojego Bostwa.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 27 Marzec 2015, 14:28   

"...choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom..." (J 10)

Żeby przynajmniej spróbowali.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group