Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 28KWIETNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2015, 15:37   Czytania - WTOREK - 28KWIETNIA 2015

Wtorek, 28 KWIETNIA 2015

(Dz 11,19-26)
Ci, których rozproszy³o prze¶ladowanie, jakie wybuch³o z powodu Szczepana, dotarli a¿ do Fenicji, na Cypr i do Antiochii, g³osz±c s³owo samym tylko ¯ydom. Niektórzy z nich pochodzili z Cypru i z Cyreny. Oni to po przybyciu do Antiochii przemawiali te¿ do Greków i opowiadali Dobr± Nowinê o Panu Jezusie. A rêka Pañska by³a z nimi, bo wielka liczba uwierzy³a i nawróci³a siê do Pana. Wie¶æ o tym dosz³a do uszu Ko¶cio³a w Jerozolimie. Wys³ano do Antiochii Barnabê. Gdy on przyby³ i zobaczy³ dzia³anie ³aski Bo¿ej, ucieszy³ siê i zachêca³ wszystkich, aby ca³ym sercem wytrwali przy Panu; by³ bowiem cz³owiekiem dobrym i pe³nym Ducha ¦wiêtego i wiary. Pozyskano wtedy wielk± liczbê [wiernzch] dla Pana. Uda³ siê te¿ do Tarsu, aby odszukaæ Szaw³a. A kiedy [go] znalaz³, przyprowadzi³ do Antiochii i przez ca³y rok pracowali razem w Ko¶ciele, nauczaj±c wielk± rzeszê ludzi. W Antiochii te¿ po raz pierwszy nazwano uczniów chrze¶cijanami.

(Ps 87,1-7)
REFREN: Wszystkie narody, wys³awiajcie Pana

Na ¶wiêtych górach Jego miasto:
umi³owa³ Pan bramy Syjonu
bardziej ni¿ wszystkie namioty Jakuba.
Wspania³e rzeczy g³osz± o tobie,
miasto Bo¿e.

Wymieniê Egipt Babilon w¶ród tych, co mnie znaj±,
oto Filistea, Tyr, i Etiopia:
nawet taki kraj tam siê narodzi³.
O Syjonie powiedz±: „Ka¿dy cz³owiek urodzi³ siê na nim,
a Najwy¿szy sam go umacnia”.

Pan zapisuje w ksiêdze ludów:
„Oni siê tam narodzili”.
I tañcz±c ¶piewaæ bêd±;
„Wszystkie moje ¼ród³a s± w tobie”.

(J 10,27)
Moje owce s³uchaj± mego g³osu, a Ja znam je. Id± one za Mn±

(J 10,22-30)
Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczysto¶æ Po¶wiêcenia ¶wi±tyni. By³o to w zimie. Jezus przechadza³ siê w ¶wi±tyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go ¯ydzi i mówili do Niego: Dok±d bêdziesz nas trzyma³ w niepewno¶ci? Je¶li Ty jeste¶ Mesjaszem, powiedz nam otwarcie. Rzek³ do nich Jezus: Powiedzia³em wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonujê w imiê mojego Ojca, ¶wiadcz± o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jeste¶cie z moich owiec. Moje owce s³uchaj± mego g³osu, a Ja znam je. Id± one za Mn± i Ja dajê im ¿ycie wieczne. Nie zgin± one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej rêki. Ojciec mój, który Mi je da³, jest wiêkszy od wszystkich. I nikt nie mo¿e ich wyrwaæ z rêki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jeste¶my.
.......................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2015, 09:33   

Istnieje wystarczajaca ilo¶æ znakow aby uwierzyc w Chrystusa i wszystkie sa znakami mi³o¶ci Bozej. Kto jest gluchy na milosc, nie przemawiaja do niego te znaki. Milosc jest maca i m±dro¶ci± Boza, dlatego kto jest z Chrystusem, tego „nikt nie wyrwie z Jego reki”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2015, 09:34   

Jak wazne sa przypadki! W zyciu jest tyle przypadkow. Sa one wazna jego skladowa . Tak nazywamy wydarzenia których nie planowali¶my ani ich nie przewidywali¶my. JEST KTOS KTO JE ZNA I KOGO ONE NIE ZASKAKUJA, KTO NAD NIMI PANUJE – BOG.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2015, 13:12   

"Mi³o¶æ jest moc± i m±dro¶ci± Bo¿±".

"Sol± ¿ycia jest mi³o¶æ..."
jak to nawet w zwyczajnej piosence.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group