Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 30KWIETNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 KwiecieÅ„ 2015, 15:32   Czytania - CZWARTEK - 30KWIETNIA 2015

Czwartek, 30 KWIETNIA 2015

(Dz 13,13-25)
Odp³yn±wszy z Pafos, Pawe³ i jego towarzysze przybyli do Perge w Pamfilii, a Jan wróci³ do Jerozolimy, od³±czywszy siê od nich. Oni za¶ przeszli przez Perge, dotarli do Antiochii Pizydyjskiej, weszli w dzieñ sobotni do synagogi i usiedli. Po odczytaniu Prawa i Proroków prze³o¿eni synagogi pos³ali do nich i powiedzieli: Przemówcie, bracia, je¿eli macie jakie¶ s³owo zachêty dla ludu. Wsta³ wiêc Pawe³ i skin±wszy rêk±, przemówi³: S³uchajcie, Izraelici i wy, którzy boicie siê Boga! Bóg tego ludu izraelskiego wybra³ ojców naszych i wywy¿szy³ lud na obczy¼nie w ziemi egipskiej i wyprowadzi³ go z niej mocnym ramieniem. Mniej wiêcej przez czterdzie¶ci lat znosi³ cierpliwie ich obyczaje na pustyni. I wytêpiwszy siedem szczepów w ziemi Kanaan odda³ im ziemiê ich w dziedzictwo, mniej wiêcej po czterystu piêædziesiêciu latach. I potem da³ im sêdziów a¿ do proroka Samuela. Pó¼niej poprosili o króla, i da³ im Bóg na lat czterdzie¶ci Saula, syna Kisza z pokolenia Beniamina. Gdy za¶ jego odrzuci³, powo³a³ Dawida na ich króla, o którym te¿ da³ ¶wiadectwo w s³owach: Znalaz³em Dawida, syna Jessego, cz³owieka po mojej my¶li, który we wszystkim wype³ni moj± wolê. Z jego to potomstwa, stosownie do obietnicy, wyprowadzi³ Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa. Przed Jego przyj¶ciem Jan g³osi³ chrzest nawrócenia ca³emu ludowi izraelskiemu. A pod koniec swojej dzia³alno¶ci Jan mówi³: "Ja nie jestem tym, za kogo mnie uwa¿acie. Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwi±zaæ sanda³ów na nogach".

(Ps 89,2-3.21-22.25.27)
REFREN: Na wieki bêdê s³awi³ ³aski Pana

Na wieki bêdê ¶piewa³ o ³asce Pana,
moimi ustami bêdê g³osi³ Tw± wierno¶æ
przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedzia³e¶: „Na wieki ugruntowana jest ³aska”,
utrwali³e¶ sw± wierno¶æ w niebiosach.

„Znalaz³em Dawida, mojego s³ugê,
nama¶ci³em go moim ¶wiêtym olejem,
by rêka moja zawsze przy nim by³a
i umacnia³o go moje ramiê.

Z nim moja wierno¶æ i ³aska,
a w moim imieniu jego moc wywy¿szona.
On bêdzie wo³a³ do Mnie: Ty jeste¶ moim Ojcem,
moim Bogiem, opok± mego zbawienia”.

(J 3,15)
Trzeba by wywy¿szono Syna Cz³owieczego, aby ka¿dy, kto w Niego wierzy, mia³ ¿ycie wieczne.

(J 13,16-20)
Kiedy Jezus umy³ uczniom nogi, powiedzia³ im: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: S³uga nie jest wiêkszy od swego pana ani wys³annik od tego, który go pos³a³. Wiedz±c to bêdziecie b³ogos³awieni, gdy wed³ug tego bêdziecie postêpowaæ. Nie mówiê o was wszystkich. Ja wiem, których wybra³em; lecz /potrzeba/, aby siê wype³ni³o Pismo: Kto ze Mn± spo¿ywa chleb, ten podniós³ na Mnie swoj± piêtê. Ju¿ teraz, zanim siê to stanie, mówiê wam, aby¶cie, gdy siê stanie, uwierzyli, ¿e Ja jestem. Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja po¶lê, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie pos³a³.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 30 KwiecieÅ„ 2015, 10:31   

"Na wieki bêdê ¶piewa³ o ³asce Pana,
moimi ustami bêdê g³osi³ Tw± wierno¶æ
przez wszystkie pokolenia. " (Ps 89)

Na wieki.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 KwiecieÅ„ 2015, 10:48   

Jezus Chrystus jest tym który przyjmuje ka¿dego cz³owieka i daje mu Zbawienie.Kto chce tego zbawienia dost±piæ, powinien on równie¿ przyjmowac tych ludzi których mu Bog posyla. Kto chce byæ zbawiony, powinien isc za Chrystusem, ale nie na wlasna reke, ale we wspólnocie Kosciola.



Cala historia swieta prowadzi do Chrystusa. On jest tej drogi sensem, czyli Zbawieniem .
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group