Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(3-9)-5-2015-(n.-s.)V N.Wielk.
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 2 Maj 2015, 08:56   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(3-9)-5-2015-(n.-s.)V N.Wielk.

Maryjo, Królowo Polski,
Maryjo, Królowo Polski,

jestem przy Tobie, pamiêtam,
jestem przy Tobie, pamiêtam,
czuwam.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Maj 2015, 09:14   

K+M+B

(3-9)-5-2015

3 MAJA 2015

Uroczysto¶æ Naj¶wiêtszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki Polski



Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

Z dawna Polski Ty¶ Królow± Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Ociemnia³ym podaj rêkê,
Niewytrwa³ym skracaj mêkê,
Twe Królestwo we¼ w porêkê, Maryjo!

Gdy¶ pod krzy¿em Syna sta³a, Maryjo!
Tyle¶ Matko wycierpia³a, Maryjo!
Przez Twego Syna konanie,
Upro¶ sercom zmartwychwstanie,
W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!

Z dawna Polski Ty¶ Królow±, Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Miej w opiece naród ca³y,
Który ¿yje dla Twej chwa³y,
Niech rozwija siê wspania³y, Maryjo!


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Pozdrawiam Ciê, pe³na ³aski, Pan jest z Tob±. Nie tylko jest z Tob± Bóg Syn, któremu da³a¶ swoj± krew, lecz równie¿ Bóg Duch ¦wiêty, za którego spraw± poczê³a¶, Bóg Ojciec, który od wieków zrodzi³ Tego, którego¶ Ty poczê³a. Z Tob± jest Ojciec, który sprawia, ¿e Jego Syn jest Twoim. Z Tob± jest Syn, który pragn±c dokonaæ cudownej tajemnicy ukrywa siê w Twoim ³onie matczynym, nic naruszaj±c Twojego dziewictwa. Jest z Tob± Duch ¦wiêty, który razem z Ojcem i Synem u¶wiêca Ciê. Prawdziwie, Bóg jest z Tob±.
„B³ogos³awiona jeste¶ miêdzy niewiastami... i b³ogos³awiony owoc Twojego ³ona”. Owoc Twojego ³ona jest b³ogos³awiony, o Dziewico, nie dlatego, ¿e Ty jeste¶ b³ogos³awiona, lecz Ty jeste¶ b³ogos³awiona, bo On Ciê uprzedzi³ s³odycz± swoich b³ogos³awieñstw. Prawdziwie b³ogos³awiony owoc Twojego ³ona, albowiem w Nim s± b³ogos³awione wszystkie narody. Z Jego pe³no¶ci Ty równie¿ otrzyma³a¶ razem z innymi, chocia¿ w sposób ró¿ny od innych
(¶w. Bernard).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 Maj 2015, 19:29   Tytu³ Matki Bo¿ej jako Królowej narodu polskiego siêga...

http://www.brewiarz.pl/cz...eci/05-03a.php3

Tytu³ Matki Bo¿ej jako Królowej narodu polskiego siêga drugiej po³owy XVI wieku. Grzegorz z Sambora, renesansowy poeta, nazywa Maryjê Królow± Polski i Polaków. Teologiczne uzasadnienie tytu³u "Królowej" pojawi siê w XVII wieku po zwyciêstwie odniesionym nad Szwedami i cudownej obronie Jasnej Góry, które przypisywano wstawiennictwu Maryi.
Wyrazicielem tego przekonania Polaków sta³ siê król Jan Kazimierz, który 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bo¿ej £askawej obra³ Maryjê za Królow± swoich pañstw, a Królestwo Polskie poleci³ jej szczególnej obronie. W czasie podniesienia król zszed³ z tronu, z³o¿y³ ber³o i koronê, i pad³ na kolana przed wielkim o³tarzem. Zaczynaj±c swoj± modlitwê od s³ów: "Wielka Boga-Cz³owieka Matko, Naj¶wiêtsza Dziewico", og³osi³ Matkê Bo¿± szczególn± Patronk± Królestwa Polskiego. Przyrzek³ szerzyæ Jej cze¶æ, ¶lubowa³ wystaraæ siê u Stolicy Apostolskiej o pozwolenie na obchodzenie Jej ¶wiêta jako Królowej Korony Polskiej, zaj±æ siê losem ciemiê¿onych pañszczyzn± ch³opów i zaprowadziæ w kraju sprawiedliwo¶æ spo³eczn±. Po Mszy ¶wiêtej, w czasie której król przyj±³ równie¿ Komuniê ¶wiêt± z r±k nuncjusza papieskiego, przy wystawionym Naj¶wiêtszym Sakramencie od¶piewano Litaniê do Naj¶wiêtszej Maryi Panny, a przedstawiciel papie¿a od¶piewa³ trzykroæ, entuzjastycznie powtórzone przez wszystkich obecnych nowe wezwanie: "Królowo Korony Polskiej, módl siê za nami".
Warto dodaæ, ¿e Jan Kazimierz nie by³ pierwszym, który odda³ swoje pañstwo w szczególn± opiekê Bo¿ej Matki. W roku 1512 gubernator hiszpañski og³osi³ Matkê Bo¿± szczególn± Patronk± Florydy. W roku 1638 król francuski, Ludwik XIII, osobi¶cie i uroczy¶cie og³osi³ Matkê Bo¿± Wniebowziêt± Patronk± Francji, a Jej ¶wiêto 15 sierpnia ustanowi³ ¶wiêtem narodowym.
Choæ ¶lubowanie Jana Kazimierza odby³o siê przed obrazem Matki Bo¿ej £askawej we Lwowie, to jednak szybko przyjê³o siê przekonanie, ¿e najlepszym typem obrazu Królowej Polski jest obraz Pani Czêstochowskiej. Koronacja obrazu papieskimi koronami 8 wrze¶nia 1717 roku ugruntowa³a przekonanie o królewsko¶ci Maryi. By³a to pierwsza koronacja wizerunku Matki Bo¿ej, która odby³a siê poza Rzymem.
Niestety ¶luby króla Jana Kazimierza nie zosta³y od razu spe³nione. Dopiero po odzyskaniu przez Polskê niepodleg³o¶ci w 1918 r. Episkopat Polski zwróci³ siê do Stolicy Apostolskiej o wprowadzenie ¶wiêta dla Polski pod wezwaniem "Królowej Polski". Papie¿ Benedykt XV chêtnie przychyli³ siê do tej pro¶by (1920). Biskupi umy¶lnie zaproponowali Ojcu ¶wiêtemu dzieñ 3 maja, aby podkre¶liæ nierozerwaln± ³±czno¶æ tego ¶wiêta z Sejmem Czteroletnim, a zw³aszcza z uchwalon± 3 maja 1791 roku pierwsz± Konstytucj± polsk±.
Dnia 31 pa¼dziernika 1943 roku papie¿ papie¿ Pius XII dokona³ po¶wiêcenia ca³ej rodziny ludzkiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachêci³ równocze¶nie, aby aktu oddania siê dope³ni³y wszystkie chrze¶cijañskie narody. Episkopat Polski uchwali³, ¿e w niedzielê 7 lipca 1946 roku aktu po¶wiêcenia dokonaj± wszystkie katolickie rodziny polskie; 15 sierpnia - wszystkie diecezje, a 8 wrze¶nia - ca³y naród polski. Na Jasnej Górze zebra³o siê ok. miliona p±tników z ca³ej Polski. W imieniu ca³ego narodu i Episkopatu Polski akt ¶lubów odczyta³ uroczy¶cie kardyna³ August Hlond.
Wcze¶niej, zaraz po wojnie w roku 1945, Episkopat Polski pod przewodnictwem kardyna³a Augusta Hlonda odnowi³ na Jasnej Górze akt po¶wiêcenia siê i oddania Bo¿ej Matce. Ponowi³ te¿ z³o¿one przez króla Jana Kazimierza ¶luby. W uroczysto¶ci tej bra³a udzia³ milionowa rzesza wiernych. W przygotowaniu do tysiêcznej rocznicy chrztu Polski (966-1966), w czasie uroczystej "Wielkiej Nowenny", na apel prymasa Polski, kardyna³a Stefana Wyszyñskiego, ca³a Polska ponownie odda³a siê pod opiekê Naj¶wiêtszej Maryi, Dziewicy-Wspomo¿ycielki. 26 sierpnia 1956 roku Episkopat Polski dokona³ aktu odnowienia ¶lubów jasnogórskich, które przed trzystu laty z³o¿y³ król Jan Kazimierz. Prymas Polski by³ wtedy w wiêzieniu. Symbolizowa³ go pusty tron i wi±zanka bia³o-czerwonych kwiatów. Po sumie pontyfikalnej odczytano u³o¿ony przez prymasa akt odnowienia ¶lubów narodu. W odró¿nieniu od ¶lubowañ miêdzywojennych, akt ¶lubowania dotyka³ bol±czek narodu, które uzna³ za szczególnie niebezpieczne dla jego chrze¶cijañskiego ¿ycia. 5 maja 1957 r. wszystkie diecezje i parafie odda³y siê pod opiekê Maryi. Fina³em Wielkiej Nowenny by³o oddanie siê w ¶wiête niewolnictwo ca³ego narodu polskiego, diecezji, parafii, rodzin i ka¿dego z osobna (w roku 1965), tak aby Maryja mog³a rozporz±dzaæ swoimi czcicielami dowolnie ku ich wiêkszemu u¶wiêceniu, dla chwa³y Bo¿ej i dla królestwa Chrystusowego na ziemi.
Dnia 3 maja 1966 roku prymas Polski, kardyna³ Stefan Wyszyñski, w obecno¶ci Episkopatu Polski i tysiêcznych rzesz odda³ w macierzyñsk± niewolê Maryi, za wolno¶æ Ko¶cio³a, rozpoczynaj±ce siê nowe tysi±clecie Polski.
W 1962 r. Jan XXIII og³osi³ Maryjê Królowê Polski g³ówn± patronk± kraju i niebiesk± Opiekunk± naszego narodu.

Naród polski od wieków wyj±tkowo czci³ Maryjê jako swoj± Matkê i Królow±. Boles³aw Chrobry mia³ wystawiæ w Sandomierzu ko¶ció³ pod wezwaniem Matki Bo¿ej. W³adys³aw Herman, uleczony cudownie, jak twierdzi³, przez Matkê Bo¿±, ku Jej czci wystawi³ okaza³± ¶wi±tyniê w Krakowie "na Piasku". Król Zygmunt I Stary przy katedrze krakowskiej wystawi³ ku czci Naj¶wiêtszej Maryi Panny kaplicê (zwan± Zygmuntowsk±), która jest zaliczana do pere³ architektury renesansu. Boles³aw Wstydliwy wprowadzi³ zwyczaj odprawiania Rorat w Adwencie. Jan Sobieski jako zawo³anie do boju pod Wiedniem da³ wojskom imiê Maryi. Na tê pami±tkê papie¿ b³. Innocenty XI ustanowi³ ¶wiêto Imienia Maryi (obchodzone do dzi¶ 12 wrze¶nia w rocznicê wiktorii wiedeñskiej). Maryja by³a tak¿e Patronk± polskiego rycerstwa. Stefan Czarniecki przed ka¿d± bitw± odmawia³ Zdrowa¶ Maryja. Tadeusz Ko¶ciuszko swoj± szablê po¶wiêci³ w ko¶ciele Matki Bo¿ej Loretañskiej w Krakowie. Na palcu hetmana Stanis³awa ¯ó³kiewskiego w czasie badania grobu znaleziono po wielu latach pier¶cieñ z napisem: Mancipium Mariae (w³asno¶æ Maryi).
Bardzo czêsto tak¿e mieszczanie zdobili swoje kamienice wizerunkami Matki Bo¿ej, by mieæ w Niej obronê. Figury i obrazy ustawiano na murach obronnych, jak to jeszcze dzisiaj mo¿na ogl±daæ w Barbakanie Krakowskim. Pod figur± Matki Bo¿ej Niepokalanej, która sta³a we Lwowie nad Bram± Krakowsk±, by³ napis: Haec praeside tutus (pod Jej opiek± bezpieczny). Bardzo wiele przydro¿nych kapliczek po¶wiêcano Maryi. ¦wiêto Zwiastowania lud polski nazywa³ Matk± Bo¿± Wiosenn±; na nabo¿eñstwach majowych wype³nia³ ko¶cio³y; Matkê Bo¿± Wniebowziêt± nazywa³ Zieln±, bo niós³ wtedy do po¶wiêcenia do¿ynkowe wieñce ziela; siewy rozpoczyna³ z Matk± Bo¿± Siewn± (Narodzenie Matki Bo¿ej obchodzone 8 wrze¶nia). W wigilie, poprzedzaj±ce ¶wiêta Matki Bo¿ej - po¶ci³. Na piersiach noszono szkaplerz lub medalik Matki Bo¿ej. Pie¶ni religijnych ku czci Matki Bo¿ej nie ma tyle ¿aden naród w ¶wiecie, co naród polski.
Tak¿e polscy ¶wiêci uznawali Maryjê za sw± szczególn± Opiekunkê. ¦w. Wojciech uratowany jako dziecko z ciê¿kiej choroby za przyczyn± Matki Bo¿ej zosta³ ofiarowany na s³u¿bê Panu Bogu. Znana jest legenda o ¶w. Jacku (+ 1257), jak wynosz±c z Kijowa Naj¶wiêtszy Sakrament przed Tatarami us³ysza³ g³os z figury: "Jacku, zabierasz Syna, a zostawiasz Matkê?". Figurê tê pokazuj± dzisiaj w ko¶ciele dominikanów w Krakowie. Ze ¶piewem na ustach Salve Regina zginêli z r±k Tatarów b³. Sadok i jego 48 towarzyszy (1260). B³. W³adys³aw z Gielniowa napisa³ Godzinki o Niepokalanym Poczêciu i kilka pie¶ni ku czci Matki Bo¿ej. ¦w. Szymon z Lipnicy mia³ wed³ug podania umie¶ciæ w swojej celi napis: "Mieszkañcze tej celi, pamiêtaj, by¶ zawsze by³ czcicielem Maryi". W grobie ¶w. Kazimierza znaleziono kartkê z w³asnorêcznie przez niego napisanym hymnem nieznanego autora Omni die dic Mariae (Ka¿dego dnia s³aw Maryjê). ¦w. Stanis³aw Kostka, zapytany z nag³a, czy kocha Matkê Bo¿±, zawo³a³: "Wszak to Matka moja!". Chêtnie o Niej mówi³, Ona to zjawi³a mu siê w Wiedniu, da³a mu na rêce Dzieciê Bo¿e i uzdrowi³a go cudownie. Jego ¶mieræ poznano po tym, ¿e nie u¶miechn±³ siê, kiedy wetkniêto mu w rêce obrazek Matki Bo¿ej. Uprosi³ sobie u Matki Bo¿ej, ¿e przeszed³ do nieba z ziemi w sam± Jej uroczysto¶æ (15 sierpnia 1568 r.), podobnie jak ¶w. Jacek (15 sierpnia 1257 r.).
Na terenie Polski znajduje siê kilkadziesi±t du¿ych i znanych sanktuariów maryjnych. Bardzo czêsto Maryi po¶wiêcano utwory literackie. Jako pierwszy utwór w jêzyku polskim podaje siê hymn Bogarodzica, napisany wed³ug wiêkszej czê¶ci krytyków w wieku XIII, a wed³ug niektórych wywodz±cy siê nawet z czasów ¶w. Wojciecha. Od wieku XIV pojawiaj± siê tak¿e w muzyce polskiej t³umaczenia sekwencji, hymnów i innych utworów gregoriañskich, liturgicznych. Powstaj± pierwsze pie¶ni w jêzyku polskim. Od wieku XV pojawia siê w Polsce muzyka wielog³osowa (polifonia). Od tego te¿ wieku znamy kompozytorów, którzy pisali utwory ku czci Matki Bo¿ej. Najdawniejsze polskie wizerunki Matki Bo¿ej spotykamy ju¿ od wieku XI (Ewangeliarz Emmeriañski, Ewangeliarz Pu³tuski i Sakramentarium Tynieckie; figury i p³askorze¼by w ko¶cio³ach romañskich). Najwiêkszym i szczytowym arcydzie³em rze¼by po¶wiêconym Maryi jest o³tarz Wita Stwosza z lat 1477-1489, wykonany dla g³ównego o³tarza ko¶cio³a Mariackiego w Krakowie, zatytu³owany Za¶niêcie Matki Bo¿ej. Jest to arcydzie³o na miarê ¶wiatow±, nale¿±ce do unikalnych. W wielu polskich miastach istniej± ko¶cio³y zwane mariackimi - a wiêc po¶wiêcone w sposób szczególny Maryi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Maj 2015, 10:18   

Lilie widzialem. Myslalem , zagladajac tutaj, zloze roze. Obojetnie, czy lilia, czy roza, czy stokrotki jakich bukieciki przynosily studentki do Matki Bozej w kosciele KULowskim, chodzi o to aby pozdrowic Maryje, aby pobyc w Jej obecnosci, aby bez proszenia prosic , bo Ona wszystkie nasze prosby rozumie. Jest nasza Matka, Siostra i Pania.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 07:40   

¦piewajcie Panu pie¶ñ now±
¦piewaj Panu, ziemio ca³a
¦piewajcie Panu, s³awcie Jego imiê,
ka¿dego dnia g³o¶cie Jego zbawienie.
G³o¶cie Jego chwa³ê w¶ród wszystkich narodów,
rozg³aszajcie cuda po¶ród wszystkich ludów
G³o¶cie w¶ród ludów, ¿e Pan jest Królem,
On utwierdzi³ ¶wiat tak, ¿e siê nie zachwieje,
bêdzie sprawiedliwie s±dzi³ wszystkie ludy.
Ps 96
Zycie nasze powinno byæ piesnia spiewana Panu nieba i ziemi, powinno byæ harmonia, powinno byæ liturgia, artystycznym dzielem, wyrazem kreatywno¶ci naszego ducha... Niech Duch Bozy uczy nas jak zyc, ¿eby zyc prawdziwie na chwale Boza.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Maj 2015, 15:19   

Pamiêtajmy proszê w modlitwie o tej bole¶nie do¶wiadczonej rodzinie. (Wcze¶niej o tym pisa³am. Szkolny kolega mojego syna.)

***
(Ze smutkiem muszê poinformowaæ, ¿e otrzymali¶my wczoraj od rodziny Tomka Millera wiadomo¶æ o jego ¶mierci. Cia³o zosta³o znalezione w nurcie Wis³y 28 kwietnia. Dziêkujê za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o poszukiwaniach i proszê o usuniêcie z postów na faceboooku numerów kontaktowych Pañstwa Millerów b±d¼ ca³ych wpisów, by oszczêdziæ im nieprzyjemno¶ci zwi±zanych z kolejnymi telefonami.)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 07:08   

Tyle tragedii wokol nas. Zycie jest tak trudne, czas pokoju, a w rzeczywistosci ....
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 10:48   

Niby ¿yjemy w spokojnym kraju, spokojnych warunkach, ale wiele spraw dotykaj± sztormy codzienno¶ci.

Trudno siê podnie¶æ samemu po takiej tragedii.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 16:02   Matki Bo¿ej £askawej...

http://www.laskawa.pl/

W najbli¿sz± sobotê 9 maja (zawsze druga sobota maja), w naszym Sanktuarium Matki Bo¿ej £askawej w Warszawie prze¿ywana bêdzie patronalna uroczysto¶æ odpustowa ko¶cio³a - Uroczysto¶æ Matki Bo¿ej £askawej. Gor±co zapraszamy tego dnia. G³ówne obchody rozpoczn± siê procesj± z naszego sanktuarium o godz. 19.00. Chcemy w ten sposób oddaæ cze¶æ Patronce Warszawy nios±c Jej zabytkow± figurê. Nastêpnie bêdzie uroczysta Msza ¶w. o godz. 20.00, w czasie której homiliê wyg³osi ks. Pra³at Bronis³aw Piasecki. Zapraszamy!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 18:19   

Rzeczywi¶cie, ze wszystkich stron atakowani jeste¶my ró¿nymi z³ymi wiadomo¶ciami, informacjami o dramatach, tragediach.
Traktujê to, trochê, jak wyzwanie, aby tym bardziej pamiêtaæ o dzieleniu siê dobrym s³owem i u¶miechem z tymi, którzy akurat w danym momencie s± ko³o nas.

Z Bogiem!

Micha³
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 19:12   

W Jego bramy wstêpujcie z dziêkczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki.
Albowiem Pan jest dobry
Jego ³aska trwa na wieki,
a Jego wierno¶æ przez pokolenia.

Ps 100


Dziekujmy Bogu , gdy napelnieni jeste¶my rado¶ci± i dziekujmy Bogu kiedy czynimy to „mimo wszystko”
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 8 Maj 2015, 22:28   

Dzi¶ prosi³am ¶w. Stanis³awa za nasz± ojczyzn±.
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group