Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - VNIEDZIELA wIELKANOCNA - 3MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Maj 2015, 16:01   Czytania - VNIEDZIELA wIELKANOCNA - 3MAJA 2015

V niedziela wielkanocna, 3 MAJA 2015

(Dz 9,26-31)
Kiedy Szawe³ przyby³ do Jerozolimy, próbowa³ przy³±czyæ siê do uczniów, lecz wszyscy bali siê go, nie wierz±c, ¿e jest uczniem. Dopiero Barnaba przygarn±³ go i zaprowadzi³ do Aposto³ów, i opowiedzia³ im, jak w drodze /Szawe³/ ujrza³ Pana, który przemówi³ do niego, i z jak± si³± przekonania przemawia³ w Damaszku w imiê Jezusa. Dziêki temu przebywa³ z nimi w Jerozolimie. Przemawia³ te¿ i rozprawia³ z hellenistami, którzy usi³owali go zg³adziæ. Bracia jednak dowiedzieli siê o tym, odprowadzili go do Cezarei i wys³ali do Tarsu. A Ko¶ció³ cieszy³ siê pokojem w ca³ej Judei, Galilei i Samarii. Rozwija³ siê i ¿y³ bogobojnie, i nape³nia³ siê pociech± Ducha ¦wiêtego.

(Ps 22,26-28.30-32)
REFREN: Bêdê Ciê chwali³ w wielkim zgromadzeniu.

Wype³niê me ¶luby wobec boj±cych siê Boga.
Ubodzy bêd± jedli i zostan± nasyceni,
bêd± chwaliæ Pana ci, którzy Go szukaj±:
„Serca wasze niech ¿yj± na wieki”.

Przypomn± sobie i wróc± do Pana wszystkie krañce ziemi
i oddadz± Mu pok³on wszystkie szczepy pogañskie.
Jemu oddadz± pok³on wszyscy, co ¶pi± w ziemi,
przed Nim zegn± siê wszyscy, którzy stan± siê prochem.

A moja dusza bêdzie ¿y³a dla Niego,
potomstwo moje Jemu bêdzie s³u¿yæ,
przysz³ym pokoleniom o Panu opowie,
a sprawiedliwo¶æ Jego og³osz± ludowi, który siê narodzi.

(1 J 3,18-24)
Dzieci, nie mi³ujmy s³owem i jêzykiem, ale czynem i prawd±! Po tym poznamy, ¿e jeste¶my z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serce. A je¶li nasze serce oskar¿a nas, to Bóg jest wiêkszy od naszego serca i zna wszystko. Umi³owani, je¶li serce nas nie oskar¿a, mamy ufno¶æ wobec Boga, i o co prosiæ bêdziemy, otrzymamy od Niego, poniewa¿ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co siê Jemu podoba. Przykazanie za¶ Jego jest takie, aby¶my wierzyli w imiê Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i mi³owali siê wzajemnie tak, jak nam nakaza³. Kto wype³nia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, ¿e trwa On w nas, poznajemy po Duchu, którego nam da³.

(J 15,4.5b)
Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwaæ bêdê. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

(J 15,1-8)
Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Ka¿d± latoro¶l, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a ka¿d±, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosi³a owoc obfitszy. Wy ju¿ jeste¶cie czy¶ci dziêki s³owu, które wypowiedzia³em do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja /bêdê trwa³/ w was. Podobnie jak latoro¶l nie mo¿e przynosiæ owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, je¿eli we Mnie trwaæ nie bêdziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoro¶lami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa¿ beze Mnie nic nie mo¿ecie uczyniæ. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latoro¶l i uschnie. I zbiera siê j±, i wrzuca do ognia, i p³onie. Je¿eli we Mnie trwaæ bêdziecie, a s³owa moje w was, popro¶cie, o cokolwiek chcecie, a to wam siê spe³ni. Ojciec mój przez to dozna chwa³y, ¿e owoc obfity przyniesiecie i staniecie siê moimi uczniami.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Maj 2015, 22:11   

Znalazl sie kto przygarnal Pawla i przygarnela go wowczas wspolnota. Ile dobra wyniklo
z tego przygarniecia.

Wierzyc w Jezusa , ze jest Synem Boga i milowac sie wzajemnie to istota naszej wiary chrzescijanskiej, ktora daje czlowiekowi wewnetrzny pokoj. Same slowa nie wystarcza, bo czlowiek to przeciez nie tylko slowa i zycie rowniez jest bogatsze anizeli same tylko slowa.
Nie powinnismy zbytnio przejmowac sie watpliwosciami, czy pelnimy wole Boza, bo jesli nie oskarza nas serce, nie powinnismy byc wobec niego nieufni, ale raczej ufajac mu tworzyc jak najobwfitsze dobro. Winne latorosle nie pytaja sie nieustannie czy tkwia w krzewie winnym, czy tez nie, ale dbaja o to aby owoce ich byly jak najlepsze.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Maj 2015, 22:24   

Z wiara i ufnoscia trwajmy w Swiatyni Obecnosci Boga.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group