Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 19MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 18 Maj 2015, 16:19   Czytania - WTOREK - 19MAJA 2015

Wtorek, 19 MAJA 2015

(Dz 20,17-27)
Pawe³ z Miletu pos³a³ do Efezu i wezwa³ starszych Ko¶cio³a. A gdy do niego przybyli, przemówi³ do nich: Wiecie, jakim by³em w¶ród was od pierwszej chwili, w której stan±³em w Azji. Jak s³u¿y³em Panu z ca³± pokor± w¶ród ³ez i do¶wiadczeñ, które mnie spotka³y z powodu zasadzek ¿ydowskich. Jak nie uchyla³em siê tchórzliwie od niczego, co po¿yteczne, tak ¿e przemawia³em i naucza³em was publicznie i po domach, nawo³uj±c zarówno ¯ydów, jak i Greków do nawrócenia siê do Boga i do wiary w Pana naszego Jezusa. A teraz, przynaglany Duchem, udajê siê do Jerozolimy; nie wiem, co mnie tam spotka oprócz tego, ¿e czekaj± mnie wiêzy i utrapienia, o czym zapewnia mnie Duch ¦wiêty w ka¿dym mie¶cie. Lecz ja zgo³a nie ceniê sobie ¿ycia, bylebym tylko dokoñczy³ biegu i pos³ugiwania, które otrzyma³em od Pana Jezusa: /bylebym/ da³ ¶wiadectwo o Ewangelii ³aski Bo¿ej. Wiem teraz, ¿e wy wszyscy, w¶ród których po drodze g³osi³em królestwo, ju¿ mnie nie ujrzycie. Dlatego o¶wiadczam wam dzisiaj: nie jestem winien niczyjej krwi, bo nie uchyla³em siê tchórzliwie od g³oszenia wam ca³ej woli Bo¿ej.

(Ps 68,10-11.20-21)
REFREN: ¦piewajcie Bogu wszystkie ludy ziemi

Deszcz obfity zes³a³e¶, Bo¿e,
Ty¶ orze¼wi³ swoje znu¿one dziedzictwo.
Twoja rodzina, Bo¿e, znalaz³a to mieszkanie,
które w swej dobroci da³e¶ ubogiemu.

Pan niech bêdzie przez wszystkie dni b³ogos³awiony:
Bóg, który nas d¼wiga co dzieñ, Zbawienie nasze
Bóg nasz jest Bogiem, który wyzwala,
Pan nas ratuje od ¶mierci.

(J 14,16)
Ja bêdê prosi³ Ojca, a da wam innego Pocieszyciela, aby z wami pozosta³ na zawsze.

(J 17,1-11a)
W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniós³szy oczy ku niebu, rzek³: Ojcze, nadesz³a godzina! Otocz swego Syna chwa³±, aby Syn Ciebie ni± otoczy³ i aby moc± w³adzy udzielonej Mu przez Ciebie nad ka¿dym cz³owiekiem da³ ¿ycie wieczne wszystkim tym, których Mu da³e¶. A to jest ¿ycie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego pos³a³e¶, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczy³em chwa³± na ziemi przez to, ¿e wype³ni³em dzie³o, które Mi da³e¶ do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie t± chwa³±, któr± mia³em u Ciebie pierwej, zanim ¶wiat powsta³. Objawi³em imiê Twoje ludziom, których Mi da³e¶ ze ¶wiata. Twoimi byli i Ty Mi ich da³e¶, a oni zachowali s³owo Twoje. Teraz poznali, ¿e wszystko, cokolwiek Mi da³e¶, pochodzi od Ciebie. S³owa bowiem, które Mi powierzy³e¶, im przekaza³em, a oni je przyjêli i prawdziwie poznali, ¿e od Ciebie wyszed³em, oraz uwierzyli, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³. Ja za nimi proszê, nie proszê za ¶wiatem, ale za tymi, których Mi da³e¶, poniewa¿ s± Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zosta³em otoczony chwa³±. Ju¿ nie jestem na ¶wiecie, ale oni s± jeszcze na ¶wiecie, a Ja idê do Ciebie.
....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 Maj 2015, 05:42   

zachowali S³owo Twoje.
poznali, ¿e wszystko, cokolwiek Mi da³e¶, pochodzi od Ciebie.
przyjêli S³owa które Mi powierzy³e¶
uwierzyli, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³.
za nimi proszê,… których Mi da³e¶,
w nich zosta³em otoczony chwa³±.
oni s± jeszcze na ¶wiecie, a Ja idê do Ciebie.


Sam Pan Jezus tak przemawia, prosi Boga Ojca za czlowiekiem. Zeby ten dostapil zycia wiecznego.
Poznac, przyjac, uwierzyc, zachowac, otoczyc chwala. Wspomoz Duchu Swiety.[/i]
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 19 Maj 2015, 11:59   

"Dlatego o¶wiadczam wam dzisiaj: nie jestem winien niczyjej krwi, bo nie uchyla³em siê tchórzliwie od g³oszenia wam ca³ej woli Bo¿ej. " (Dz 20)

Zaskakuj±ce wyznanie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group