Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 21MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 20 Maj 2015, 19:04   Czytania - CZWARTEK - 21MAJA 2015

Czwartek, 21 MAJA 2015

(Dz 22,30;23,6-11)
W Jerozolimie trybun rzymski, chc±c dowiedzieæ siê dok³adnie, o co ¯ydzi oskar¿ali Paw³a, zdj±³ z niego wiêzy, rozkaza³ zebraæ siê arcykap³anom i ca³emu Sanhedrynowi i wyprowadziwszy Paw³a stawi³ go przed nimi. Wiedz±c za¶, ¿e jedna czê¶æ sk³ada siê z saduceuszów, a druga z faryzeuszów, wo³a³ Pawe³ przed Sanhedrynem: Jestem faryzeuszem, bracia, i synem faryzeuszów, a stojê przed s±dem za to, ¿e spodziewam siê zmartwychwstania umar³ych. Gdy to powiedzia³, powsta³ spór miêdzy faryzeuszami i saduceuszami i dosz³o do rozdwojenia w¶ród zebranych. Saduceusze bowiem mówi±, ¿e nie ma zmartwychwstania, ani anio³a, ani ducha, a faryzeusze uznaj± jedno i drugie. Zrobi³a siê wielka wrzawa, zerwali siê niektórzy z uczonych w Pi¶mie spo¶ród faryzeuszów, wykrzykiwali wojowniczo: Nie znajdujemy nic z³ego w tym cz³owieku. A je¶li naprawdê mówi³ do niego duch albo anio³? Kiedy dosz³o do wielkiego wzburzenia, trybun obawiaj±c siê, ¿eby nie rozszarpali Paw³a, rozkaza³ ¿o³nierzom zej¶æ, zabraæ go spo¶ród nich i zaprowadziæ do twierdzy. Nastêpnej nocy ukaza³ mu siê Pan. Odwagi! - powiedzia³ - trzeba bowiem, ¿eby¶ i w Rzymie ¶wiadczy³ o Mnie tak, jak dawa³e¶ o Mnie ¶wiadectwo w Jerozolimie.

(Ps 16,1-2.5.7-11)
REFREN: Strze¿ mnie, o Bo¿e, Tobie zaufa³em

Zachowaj mnie, Bo¿e, bo chroniê siê u Ciebie,
mówiê do Pana: „Ty¶ jest Panem moim”.
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

B³ogos³awiê Pana, bo da³ mi rozs±dek,
bo serce napomina mnie nawet noc±.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mn± nie zachwieje.

Dlatego cieszy siê moje serce i dusza raduje,
a cia³o moje bêdzie spoczywaæ bezpiecznie,
bo w krainie zmar³ych duszy mej nie zostawisz
i nie dopu¶cisz, bym pozosta³ w grobie.

Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz,
pe³niê Twojej rado¶ci
i wieczn± rozkosz
po Twojej prawicy.

(J 17,21)
Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby ¶wiat uwierzy³, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³.

(J 17,20-26)
W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniós³szy oczy ku niebu, modli³ sie tymi s³owami: Ojcze ¦wiêty, nie tylko za nimi proszê, ale i za tymi, którzy dziêki ich s³owu bêd± wierzyæ we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby ¶wiat uwierzy³, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³. I tak¿e chwa³ê, któr± Mi da³e¶, przekaza³em im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby siê tak zespolili w jedno, aby ¶wiat pozna³, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³ i ¿e¶ Ty ich umi³owa³ tak, jak Mnie umi³owa³e¶. Ojcze, chcê, aby tak¿e ci, których Mi da³e¶, byli ze Mn± tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwa³ê moj±, któr± Mi da³e¶, bo umi³owa³e¶ Mnie przed za³o¿eniem ¶wiata. Ojcze sprawiedliwy! ¦wiat Ciebie nie pozna³, lecz Ja Ciebie pozna³em i oni poznali, ¿e¶ Ty Mnie pos³a³. Objawi³em im Twoje imiê i nadal bêdê objawia³, aby mi³o¶æ, któr± Ty Mnie umi³owa³e¶, w nich by³a i Ja w nich.
........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 21 Maj 2015, 09:26   

"Saduceusze bowiem mówi±, ¿e nie ma zmartwychwstania, ani anio³a, ani ducha, a faryzeusze uznaj± jedno i drugie. " ((Dz 22))
Nieustanny podzia³ i rozd¼wiêk. Odwieczny brak dojrza³o¶ci.


"Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz, ..." (Ps 16)

I obym j± spostrzeg³a.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Maj 2015, 15:39   

Sa to (dzisiejsza Ewangelia ) swiete slowa paschalnej modlitwy Chrystusa. Sa one obecne w sercu ka¿dej Eucharystii. Jednosc wiary i mi³o¶ci wszystkich wierzacych w Chrystusie stanowi podstawowa PRAWDA KOSCIOLA, jest sednem Ewangelii i dzia³alno¶ci ewangelizacyjnej. Bez tej jedno¶ci Kosciolowi brakuje wiarygodnosci i skuteczno¶ci dzialania, czyli po prostu Bozego b³ogos³awieñstwa, albo po prostu, brakuje mu obecno¶ci Boga.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 Maj 2015, 15:39   

Taktyka Pawla okazala siê skuteczna. Nasze dzialanie , chocia¿ wierzymy, ze laska Boza gra w nim role decydujac±, powinno byæ jak najlepiej przez nas przygotowane i jak najm±drzej przeprowadzane, z troska o wierno¶æ Bogu i o skuteczno¶æ naszego dzialania .


Pan Jezus ukazal siê Pawlowi aby dodac mu odwagi, ale przede wszystkim po to aby potwierdzic jego dzia³alno¶æ ewangelizacyjna w momencie proby, kiedy zagrozone bylo jego zycie, ze idzie sluszna droga.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group