Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PIĄTEK - 22MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 Maj 2015, 14:36   Czytania - PIĄTEK - 22MAJA 2015

Piątek, 22 MAJA 2015

(Dz 25,13-21)
Król Agryppa i Berenike przybyli do Cezarei powitać Festusa. Gdy przebywali tam dłuższy czas, Festus przedstawił królowi sprawę Pawła: Feliks pozostawił w więzieniu pewnego człowieka - powiedział. Gdy byłem w Jerozolimie, arcykapłani i starsi żydowscy wnieśli przeciw niemu skargę, żądając dla niego wyroku skazującego. Odpowiedziałem im: Rzymianie nie mają zwyczaju skazywania kogokolwiek na śmierć, zanim oskarżony nie stanie wobec oskarżycieli i nie będzie miał możności bronienia się przed zarzutami. A kiedy przybyli tutaj bez żadnej zwłoki, sprawując następnego dnia sądy, kazałem przyprowadzić tego człowieka. Oskarżyciele nie wnieśli przeciwko niemu żadnej skargi o przestępstwa, które podejrzewałem. Mieli z nim tylko spory o ich wierzenia i o jakiegoś zmarłego Jezusa, o którym Paweł twierdzi, że żyje. Nie znając się na tych rzeczach, zapytałem, czy nie zechciałby udać się do Jerozolimy i tam odpowiadać przed sądem w tych sprawach. Ponieważ Paweł zażądał, aby go zatrzymać do wyroku Cezara, kazałem go strzec, dopóki go nie odeślę do Najdostojniejszego.

(Ps 103,1-2.11-12.19-20)
REFREN: Pan Bóg utwierdził tron swój na niebiosach
lub: Alleluja

Błogosław, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią,
tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.
Jak odległy jest wschód od zachodu,
tak daleko odsunął od nas nasze winy.

Pan utwierdził tron swój na niebiosach,
a Jego panowanie obejmuje wszechświat.
Błogosławcie Pana wszystkie Jego zastępy,
potężni mocarze pełniący Jego rozkazy.

(J 14,26)
Duch Święty wszystkiego was nauczy, przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

(J 21,15-19)
Gdy Jezus ukazał sie swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: Pójdź za Mną!
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 22 Maj 2015, 07:42   

"Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach. "

Wciąż dziękujmy, bo mamy za co.

Pozdrawiam serdecznie

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Maj 2015, 07:48   

Dwie sprawy się licza dla Chrystusa, o dwie uroczyscie pyta Piotra : milosc i troska. „Czy kochasz Mnie”, oraz „pas owce moje”. Milosc i troska wiaza się z poswieceniem calego zycia , by dostapić Zbawienia.

Chrystusowe „Pójdź za Mną!” nie jest obiecywaniem zlotych gor. Chrystus mowi wprost Piotrowi „jaka śmiercią uwielbi Boga”.

Piotr zdal egzamin dojrzałości . Nie wyrywa się i nie wola, ze kocha Chrystusa bardziej niż wszyscy inni, ale ma dystans do swoich wykrzyknikow. Opiera się nie na sobie, ale na mądrości Chrystusa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Maj 2015, 07:49   

Pomiedzy jednym spotkaniem dyplomatycznym a drugim, pomiedzy kalendarzem publicznych imprez i kalendarzem prywatnych spraw do załatwienia, dbając o rozwoj kariery i o osobiste sposoby znalezienia zadowolenia, upływa zycie poganina, az natrafi na „jakiegos zmarlego Jezusa o korym Pawel twierdzi , ze zyje” . My również twierdzimy, ze jest On wiecznym Synem Boga i dlatego komunia zycia z Nim jest również wieczna.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 22 Maj 2015, 08:11   

"czy miłujesz Mnie?"
...
"Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham." ((J 21))

Miłość ma różne barwy i natężenie. Jak widać, ta szczególna również niesie w sobie nutę niepewności.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group