Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 23MAJA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 Maj 2015, 15:27   Czytania - SOBOTA - 23MAJA 2015

Sobota, 23 MAJA 2015

(Dz 28,16-20.30-31)
Gdy¶my weszli do Rzymu, pozwolono Paw³owi mieszkaæ prywatnie razem z ¿o³nierzem, który go pilnowa³. Po trzech dniach poprosi³ on do siebie najznakomitszych ¯ydów. A kiedy siê zeszli, mówi³ do nich: Nie uczyni³em, bracia, nic przeciwko narodowi lub zwyczajom ojczystym, a jednak wydany zosta³em jako wiêzieñ w rêce Rzymian, którzy po rozpatrzeniu sprawy chcieli mnie wypu¶ciæ, dlatego ¿e nie ma we mnie winy zas³uguj±cej na ¶mieræ. Poniewa¿ jednak ¯ydzi sprzeciwiali siê temu, musia³em odwo³aæ siê do Cezara - bynajmniej nie w zamiarze oskar¿enia w czymkolwiek mojego narodu. Dlatego te¿ zaprosi³em was, aby siê z wami zobaczyæ i rozmówiæ, bo dla nadziei Izraela d¼wigam te kajdany. Przez ca³e dwa lata pozosta³ w wynajêtym przez siebie mieszkaniu i przyjmowa³ wszystkich, którzy do niego przychodzili, g³osz±c królestwo Bo¿e i nauczaj±c o Panu Jezusie Chrystusie zupe³nie swobodnie, bez przeszkód.

(Ps 11,4.5.7)
REFREN: Twoje oblicze ujrz± ludzie prawi
lub: Alleluja

Pan w ¶wiêtym swoim przybytku,
na niebiosach tron Pana.
Oczy Jego patrz±,
a powieki ¶ledz± synów ludzkich.

Bada Pan sprawiedliwego i wystêpnego,
nie cierpi Jego dusza mi³uj±cych nieprawo¶æ.
Bo Pan jest sprawiedliwy i sprawiedliwo¶æ kocha,
ludzie prawi ujrz± Jego oblicze.

(J 16,7.13)
Po¶lê Wam Ducha Prawdy, On was doprowadzi do ca³ej prawdy.

(J 21,20-25)
Gdy Jezus zmartwychwsta³y ukaza³ siê uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy siê zobaczy³ id±cego za sob± ucznia, którego mi³owa³ Jezus, a który to w czasie uczty spoczywa³ na Jego piersi i powiedzia³: Panie, kto jest ten, który Ciê zdradzi? Gdy wiêc go Piotr ujrza³, rzek³ do Jezusa: Panie, a co z tym bêdzie? Odpowiedzia³ mu Jezus: Je¿eli chcê, aby pozosta³, a¿ przyjdê, co tobie do tego? Ty pójd¼ za Mn±. Rozesz³a siê w¶ród braci wie¶æ, ¿e uczeñ ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedzia³ mu, ¿e nie umrze, lecz: Je¶li Ja chcê, aby pozosta³ a¿ przyjdê, co tobie do tego? Ten w³a¶nie uczeñ daje ¶wiadectwo o tych sprawach i on je opisa³. A wiemy, ¿e ¶wiadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokona³, a które, gdyby je szczegó³owo opisaæ, to s±dzê, ¿e ca³y ¶wiat nie pomie¶ci³by ksi±g, które by trzeba napisaæ.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2015, 09:12   

Ilez dobrego byloby na swiecie, gdyby nie absorbowalo zbytnio czlowieka pytanie Piotra : „a z nim co bêdzie”? Ile dobrego, gdyby¶my szli za slowami Chrystusa „Co tobie do tego? Ty pojdz za Mna” . Ile byloby dobrego, gdyby nie zacieta rywalizacja i zazdro¶æ.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Maj 2015, 09:13   

Troska o Krolestwo Boze nie jest w zadnym wypadku skierowana przeciwko wlasnemu , ani zadnemu innemu narodowi , ale wrecz przeciwnie, chrzescijanska wiara respektuje kazda narodowa historie i uszlachetnia ja. Wzbogaca ona kulture, stwarzaj±c warunki dla jej rozwoju poprzez stymulowanie duchu wzajemnego szacunku obywateli i wspólnot do których oni naleza . Troska o wierno¶æ Bogu umacnia zdrowy patriotyzm i dblosc o dobro spo³eczne, wzmacniajc ducha solidarnosci spo³ecznej i dobrych stosunkow z sasiadami.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group