Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- ŚRODA- Urocz.NMP.Częstochowskiej -26SIERPNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 25 Sierpień 2015, 16:13   Czytania- ŚRODA- Urocz.NMP.Częstochowskiej -26SIERPNIA 2015

Środa, 26 SIERPNIA 2015
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej


(Prz 8,22-35)
Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od początku, nim ziemia powstała. Przed oceanem istnieć zaczęłam, przed źródłami pełnymi wody; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zaczęłam istnieć; nim ziemię i pola uczynił - początek pyłu na ziemi. Gdy niebo umacniał, z Nim byłam gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich. Więc teraz, synowie, słuchajcie mnie, szczęśliwi, co dróg moich strzegą. Przyjmijcie naukę i stańcie się mądrzy, pouczeń mych nie odrzucajcie! Błogosławiony ten, kto mnie słucha, kto co dzień u drzwi moich czeka, by czuwać u progu mej bramy, bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana.

lub

(Iz 2,2-5)
Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Pańskiej stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną, mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pańskie - z Jeruzalem. On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny. Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pana.

(Ps 48,2-3.9-11.13-15)
REFREN: Tyś wielką chlubą naszego narodu

Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały
w mieście naszego Boga.
Święta Jego góra, wspaniałe wzniesienie,
radością jest całej ziemi.

Cośmy słyszeli, to zobaczyliśmy
w mieście Pana Zastępów,
w mieście naszego Boga;
Bóg je umacnia na wieki.

Rozważamy, Boże, Twoją łaskawość
we wnętrzu Twojej świątyni.
Jak imię Twe, Boże, tak i chwała Twoja
sięga po krańce ziemi.
Prawica Twoja pełna jest sprawiedliwości.

Obejdźcie dokoła Syjon,
policzcie jego wieże.
By powiedzieć przyszłym pokoleniom,
że Bóg jest naszym Bogiem na wieki.

(Ga 4,4-7)
Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.

(Łk 1,28)
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.

(J 2,1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina. Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: Napełnijcie stągwie wodą! I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu! Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i powiedział do niego: Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
..........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Sierpień 2015, 07:43   

„ Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Milosierdzie Boze jest niwyczerpane. Nie zabraknie dobrego wina człowiekowi który Mu ufa.

Zwyczajne wesele, jak wszystkie inne wesela w Galilei, staje się nadzwyczajnym dzieki zbawczej obecności Chrystusa. Odslania On podczas tego wesela swoja nature zapowiadanego przez prorokow Oblubienca narodu wybranego. Maryja jest posredniczka tego „przeistoczenia”, bardzo wstrzemięźliwego jeśli chodzi o nadzwyczajne gesty. Przychodzi ono w prostej formie nalewania przez slugi wody do sześciu stagwi. Jezus nie wstepuje na scene zdrzen w tryumfalny sposób, bo nie o zewnetrzna spektakularność gestow chodzi , ale o ich zbawczy, cudowny owoc. Tak jest z kazda świętością i tak ma się rzecz z każdym prawdziwym dzielem zbawczym.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Sierpień 2015, 07:44   

Ksiega Przyslow mowi o Bozej Madrosci. Kosciol aplikuje wynikajaca stad nauke do postaci Matki Najswietszej, Matki Chrystusa, Stolicy Madrosci. Ona jest spełnieniem się ewangelicznego zapewnienia, ze prawdziwe poznanie zastrzezone jest dla „malych”, a ukryte jest przed „madrymi i moznymi” tego swiata. Maryjo pomoz nam isc droga prawdziwej mądrości, droga świętości, droga jedności z Twoim Synem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Sierpień 2015, 07:45   

Milosc Boga jest stworcza, czego ekwiwalentem jest stwierdzenie, ze Bog stworzyl swiat z miłości. Jest to milosc radosna, pelna polotu i fantazji. Dlatego stwarzanie jest raczej sztuka, anizeli ciezka praca i trudem. Jest wspolnym dzielem. W to dzielo wpisany jest również człowiek. Madrosc która „igrala na okregu ziemi” podczas procesu stwarzania , „znajdowala radosc przy synach ludzkich”.

Najwazniejsze jednak, ze jest to wezwanie do przyjecia Madrosci i do sprzymierzenia się z Nia na codzien, słuchając Jej , kierując się Nia w zyciu. Korelatem tego wezwania i pelnym jego rozumieniem jest wezwanie do Milosci. Koresponduje to z wezwaniem do codziennego sluchania mądrości Slowa i do takiego dzialania które inspirowane by było nieustannie przez Ducha Milosci.

Konsekwencja stworzenia, wynikajaca z tej samej logiki mądrości i miłości jest zbawienie swiata, którego kulminacja i którego sednem jest zbawienie czlowieka, czyli wyzwolenie go i podniesienie do godnosci Dziecka Bozego, poprzez udzial w chwalebnym synostwie zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Sierpień 2015, 14:37   

Dla kazdego wierzacego czlowieka, zasadniczym pragnieniem jest by Boza Madrosc towarzyszyla mu na codzien i nadala wlasciwy kierunek jego zyciu, zwlaszcza kiedy sam wybral nie te droge i sie pogubil. Boze prowadz w ciemnej dolinie naszego zycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group