Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(23-29)-8-2015-(niedz-sobota)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 14:10   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(23-29)-8-2015-(niedz-sobota)

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.

Jest zak±tek na tej ziemi,
Gdzie powracaæ ka¿dy chce,
Gdzie króluje Jej Oblicze,
Na Nim ciête rysy dwie.
Wzrok ma smutny, zatroskany,
Jakby chcia³a prosiæ ciê,
By¶ w matczyn± Jej opiekê odda³ siê.

Madonno, Czarna Madonno,
Jak dobrze Twym dzieckiem byæ!
O, pozwól, Czarna Madonno,
W ramiona Twoje siê skryæ!


https://m.youtube.com/watch?v=BNQAPu5Ycdc
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 14:51   

K+M+B

23-29-8-2015 niedziela-sobota

26 SIERPNIA 2015, ¦roda

Uroczysto¶æ Naj¶wiêtszej Maryi Panny Czêstochowskiej


Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

w rajskim ogrodzie

z³o¿y³em Ci dzisiaj wizytê
dyskretnie wrzucaj±c zdrowa¶kê
w otwarte okno Twojego domu
wczoraj jad±c rowerem zwolni³em trochê
aby powiedzieæ krótkie „dzieñ dobry”
rosn±cemu w Twoim ogródku
krzakowi ja¶minu
traktuj±c to jako rewan¿
bo tyle ju¿ razy
w mêcz±cym nat³oku zajêæ
napotyka³em na Twojej matczynej twarzy
jak ¶wie¿y bukiet kwiatów
dla mnie przeznaczony
ga³±zkê u¶miechu
na rajskim drzewie
Twojego nazaretañskiego ogrodu


/wiersz O.Zygmunta/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Gdy poczyna siê kolejne dziecko, poszerza siê tak¿e serce matki, obejmuj±c mi³o¶ci± kolejn± osobê, jej potrzeby, jej inno¶æ. Przedziwn± tajemnic± jest macierzyñstwo Maryi, która bior±c pod swoj± opiekê tak wiele ludzi i narodów, czyni to w taki sposób, ¿e ka¿de z jej dzieci, a nawet ca³e narody, czuj± siê kochane szczególn± i osobist± mi³o¶ci±. Dla nas miejscem i wizerunkiem, który tê mi³o¶æ ukonkretnia, jest w³a¶nie Czarna Madonna z Czêstochowy, gdzie wielokrotnie mogli¶my do¶wiadczyæ Jej czu³ej macierzyñskiej opieki i wybrania zarówno jako naród, jak i poszczególne osoby, pielgrzymuj±ce do Jej i zarazem naszego domu.
- O. Micha³ Mrozek OP

Ojcze nasz naj¶wiêtszy, Stworzycielu, Odkupicielu nasz, Zbawicielu nasz, Pocieszycielu nasz.
Który¶ jest w niebie, w anio³ach i ¶wiêtych: Ty ich o¶wiecasz, aby Ciê poznawali, Ty bowiem, Panie, jeste¶ ¦wiat³o¶ci±; Ty ich rozpalasz, aby Ciê mi³owali, Ty bowiem, Panie, jeste¶ Mi³o¶ci±; Ty trwasz w nich i nape³niasz ich, aby posiadali szczê¶liwo¶æ, Ty bowiem, Panie, jeste¶ najwy¿szym i wiecznym Dobrem, ¼ród³em wszelkiego dobra, poza którym nie istnieje ¿adne dobro.
¦wiêæ siê imiê Twoje: aby poznanie Ciebie sta³o siê jasne dla nas, by¶my mogli poj±æ szeroko¶æ Twoich dobrodziejstw, d³ugo¶æ Twoich obietnic, wysoko¶æ twojego Majestatu, g³êboko¶æ Twoich s±dów.
Przyjd¼ królestwo Twoje: tak aby¶ Ty móg³ królowaæ w nas przez swoj± ³askê i pozwoli³ nam doj¶æ do swego królestwa, gdzie ogl±danie Ciebie jest jasne, mi³o¶æ ku Tobie doskona³a, towarzystwo z Tob± uszczê¶liwiaj±ce, a posiadanie Ciebie wieczne.
B±d¼ wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Niechaj mi³ujemy Ciebie ca³ym naszym sercem, my¶l±c o Tobie bezustannie; ca³± nasz± dusz±, pragn±c Ciê zawsze; ca³ym naszym duchem, kieruj±c do Ciebie wszystkie nasze zamiary i staraj±c siê o Twoj± chwa³ê we wszystkim; ca³± nasz± moc±, wk³adaj±c wszystkie energie i wszystkie zasoby naszej duszy i naszego cia³a w s³u¿bê Twojej mi³o¶ci, a nie w jak±kolwiek inn± s³u¿bê (¶w. Franciszek z Asy¿u).
http://mateusz.pl/czytania/2015/20150826.htm

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 15:04   

... o Maryjo poblogoslaw wszystkie dzieci Twe ...
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 23 SierpieÅ„ 2015, 11:37   

Staram siê pamiêtaæ w godzinie apelu-to taka krótka modlitwa.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2015, 11:45   

Tez pamietam, od dawna juz.
Moja zyciowa lodka dobila szczesliwie do portu w Lodzi. Pierwsze spotkanie "towarzyszy", pierwsze sen u siebie, sniadanie, Msza sw. , rozmowy. Chcialbym miec mozliwosci przetworzenia tematow ktore przywiozlem z Japonii na forme nadajaca sie do szerszej komunikacji.
Wielce bogaty byl czas w tym kraju spedzony. Lepiej zrozumialem Kosciol w ogole, a nie tylko japonski. Szczegolnie podoba mi sie wspolpraca ze swieckimi, na ktorych "jestem skazany" w warunkach kraju ktorego jezyka nie znam. To dobra okazja, aby spelnic postulat soboru Vat.II. Wielokrotnie doswiadczylismy rodzinnosci Kosciola. Momentem szczytowym byla Eucharystia celebrowana kazdego dnia po polsku , z uczestnictwem jezyka japonskiego.
Modle sie o to, aby Nasz Dom, Dom Japonski i Dom Wschodni byly miejscem dokonywania sie przemiany duchowej kazdego z czlonkow i zacheta do udzialu w misji Kosciola uniwersalnego, wedlug naszych osobistych charyzmatow.
Niech Bog bedzie uwielbiony kazdym naszym dniem codziennym.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2015, 08:44   

Przenikasz i znasz mnie, Panie
Ty wiesz, kiedy siedzê i wstajê.
Z daleka spostrzegasz moje my¶li
przygl±dasz siê jak spoczywam i chodzê
i znasz wszystkie moje drogi.
Zanim s³owo znajdzie siê na moim jêzyku,
Ty, Panie, ju¿ znasz je w ca³o¶ci.
Ty ze wszystkich stron mnie ogarniasz
i k³adziesz na mnie sw± rêkê.

Ps 139


A zatem , jak mogê zapomniec o Tobie?
Jak mo¿na Cie ignorowac?
Jaka to ma³o¶æ i glupota.
Jak bardzo cz³owiek szkodzi wówczas samemu sobie
Jak pozbawiona sensu jest wtedy nasza kultura, pomimo „cudow techniki” których cz³owiek jest autorem. Jak mu wtedy nie po drodze do Nieba – jedynego cudu który siê naprawde liczy.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2015, 22:41   

Tyle tych DOMow, tyle rozproszenia. Dzieki Ci Boze za internet, bo dzieki niemu mozemy byc choc tym sposobem razem.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2015, 11:54   

**************************************
http://www.jasnagora.com/news.php?ID=9585
**************************************
http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9585/zdjecia
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group