Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(16-22)-8-2015-(niedz-sobota)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2015, 16:22   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(16-22)-8-2015-(niedz-sobota)

(£k 1,28)
Zdrowa¶ Maryjo, ³aski pe³na, Pan z Tob±,
b³ogos³awiona¶ Ty miêdzy niewiastami.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2015, 16:34   

K+M+B

16-22-8-2015 niedziela-sobota

22 SIERPNIA 2015, Sobota

Wspomnienie Naj¶wiêtszej Maryi Panny, Królowej


Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Dziêkujê

niebo bezradnie trzepoce siê we mnie
jak z³owiona na wêdkê ryba
która chce koniecznie powróciæ do wody
ale w moim trzepocie
kryje siê co¶ wiêcej
wdziêczno¶æ za to
¿e palec Bo¿y uczyni³ mnie ryb±
I ¿e stworzy³ dla wody
któr± jest mi³o¶æ
czyli obiecane
od zarania dziejów
szczê¶cie wieczne


/wiersz O.Zygmunta/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

O Panie, ¿eby poznaæ, czy wype³niam obydwa przykazania mi³o¶ci, wystarczy zobaczyæ, z jak± doskona³o¶ci± zachowujê przykazanie mi³o¶ci bli¼niego... Ty tak wielk± masz mi³o¶æ ku nam, Panie, ¿e w nagrodê za mi³o¶æ, jak± oka¿emy bli¼niemu, pomno¿ysz w nas mi³o¶æ ku sobie.
O Panie, daj mi prawdziwie doskona³± mi³o¶æ bli¼niego... je¶li ze swej strony bêdê siê stara³a i usi³owa³a uczyniæ wszystko, co jest w mojej mo¿no¶ci, gwa³t zadaj±c woli w³asnej, a czyni±c we wszystkim wolê sióstr, chocia¿by z uszczerbkiem tego, co mi siê nale¿y, nie dbaj±c o po¿ytek w³asny, a my¶l±c tylko o ich po¿ytku, choæby siê na to wzdraga³a moja natura, i bior±c na siebie, ile razy siê zdarzy ku temu sposobno¶æ, trud i pracê, by oszczêdziæ ich drugim, Ty mi dasz wiêcej, ni¿ sama zapragn±æ zdo³am. Nie mogê jednak s±dziæ, by nabycie mi³o¶ci nic mnie nie kosztowa³o i by przysz³a mi gotowa. Zreszt±, o Panie, ile Ciebie kosztowa³a mi³o¶æ, jak± nas umi³owa³e¶! Aby wybawiæ nas od ¶mierci, sam ponios³e¶ najokrutniejsz± ¶mieræ na krzy¿u
(¶w. Teresa od Jezusa: Twierdza wewnêtrzna, V, 3, 8. 12).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2015, 01:42   

Maryja zawsze pierwsza do nas przychodzi, dlatego gdy ja pozrawiamy („Zdrowas Maryjo”, czyli „B±d¼ pozdrowiona”) , w rzeczywistosci odpowiadamy na Jej pozdrowienie.

Maryja jest znakiem Bozego Milosierdzia. Jest przyczyna naszej rado¶ci w Bogu.

Maryja jest spe³nieniem siê b³ogos³awieñstw ewangelicznych.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2015, 13:04   

Coraz wiecej otrzymuje prosb z Syrii abym im pomogl wydostac sie z tego kraju. Niektorzy mowia o fundacji Estera, a ja i moi znajomi nie sa w stanie sie z nia skontaktowac. ktos mi mowil, ze znikli jak kamfora, zamkneli wszystkie dojscia. Wyslalem zaraz jak sprawa stala sie glosna dokumenty osob gotowych do wyjazdu i zadnego echa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2015, 00:33   

Za godzine jade z Dorota i p.Inagaki na swieta dla Japonczykow gore Fudji San. Jasne, ze chcialbym aby obok walorow turystycznych doswiadczyc duchowego przezycia. In sza Allah.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2015, 20:26   

In sza Allah. Radosci z pobytu i realizacji duchowych pragnien.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2015, 20:42   

Najswetsza Maryjo Panno,Krolowo,kroluj w naszym zyciu broniac przed sztormowa fala zla. Prowadz bysmy nie zatoneli przez nia.
Badz pozdrowiona naszymi dobrymi pragnieniami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2015, 00:43   

Szczê¶liwy cz³owiek,
który nadziejê pok³ada w Panu,
a nie na¶laduje pysznych
i sk³onnych do k³amstwa.
Ps 40



Obysmy mieli uczciwych ksiezy i politykow. Oby ludzie zajmujacy wazne stanowiska w Kosciele i we w³adzach pañstwowych byli wolni od pychy i nie pos³ugiwali siê klamstwem
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2015, 00:44   

Rado¶ci± jest dla mnie pe³niæ Twoj± wolê, mój Bo¿e,
a Twoje prawo mieszka w moim sercu”
Ps .40



Oby radosne by³o dla nase pelnienie woli Bozej. Oby nie by³o to tylko wykonywanie formalnego zobowiaznania, ale oby wynikalo z potrzeby serca.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2015, 14:20   

Oby radosne by³o dla nase pelnienie woli Bozej. Oby nie by³o to tylko wykonywanie formalnego zobowiaznania, ale oby wynikalo z potrzeby serca./AZ/
Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 02:00   

Jutro powrot do Polski, Lodzi ... jak zwykle pociaga i ploszy. ...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2015, 12:15   

Czekamy...
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2015, 22:58   

Witamy...hamdu lasalame...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2015, 07:46   

Ksiega Przyslow mowi o Bozej Madrosci. Kosciol aplikuje wynikajaca stad nauke do postaci Matki Najswietszej, Matki Chrystusa, Stolicy Madrosci. Ona jest spe³nieniem siê ewangelicznego zapewnienia, ze prawdziwe poznanie zastrzezone jest dla „malych”, a ukryte jest przed „madrymi i moznymi” tego swiata.

Maryjo pomoz nam isc droga prawdziwej m±dro¶ci, droga ¶wiêto¶ci, droga jedno¶ci z Twoim Synem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2015, 07:47   

„ Ty zachowa³e¶ dobre wino a¿ do tej pory”. Milosierdzie Boze jest niwyczerpane. Nie zabraknie dobrego wina cz³owiekowi który Mu ufa.

Maryjo, nasza Matko, modl sie za nami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2015, 05:09   

Swieta Moniko, matko sw. Augystyna i wobec jego ciala i wobec ducha. Radowalo siê twoje serce gdy go porodzilas i bolalo przez wszystkie te lata gdy chodzil po zlych drogach. Serce twoje ufalo Milosierdziu Boga i szukalo pomocy w Sercu Zbawiciela. Wymodlilas mu b³ogos³awieñstwo nawrócenia i przez swoje modlitwy zrodzilas go do ¶wiêto¶ci. Prosilas dla niego o Ducha Swietego i stal siê ¶wiadkiem Jego m±dro¶ci i mocy. Odnalazl w sobie Jego powolanie do s³u¿by Chrystusowi w Jego Kosciele. Modl siê za nami patronko podwojnego macierzyñstwa o ¶wiêto¶æ zycia dla nas, dla naszych dzieci, naszych bliskich i dalekich cz³onków Kosciola i tych którzy jeszcze nie odkryli w sobie mi³osiernego wezwania Ojca do zbawienia. Modl siê o nawrócenie nas wszystkich, o zycie Ewangelia, na chwale Boza, dla dobra Kosciola.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 28 SierpieÅ„ 2015, 07:44, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 SierpieÅ„ 2015, 14:57   

Calym sercem lacze sie w tej modlitwie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 SierpieÅ„ 2015, 07:22   

Nak³oñ ku mnie swe ucho i ze¶lij ocalenie.
Ty jeste¶ moj± opok± i twierdz±.
Bo¿e mój, wyrwij mnie z r±k niegodziwca.
Bo Ty, mój Bo¿e, jeste¶ moj± nadziej±,
Ps 71

Najwiekszym niegodziwcem jest zly duch i grzech
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 SierpieÅ„ 2015, 17:21   

Prosby matek podobno sa wysluchiwane.
Osobiscie prosze Boga, by moje dziecko spotkalo w swoim zyciu, tez takiego Sw.Ambrozego jak Sw. Augustyn. Amen
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group